Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jezdíte s helmou?Jezdíte s helmou?
katka2000katka2000
15.8.2013 v 15:21:02

Včera jsem se tak bavila s kámoškama a zjistila jsem, že málokterá nosí na kolo helmu.
Myslíte si, že je tady helma na dospělých ještě málo zažitá nebo spíš je to už standard? Jezdíte vy samy s helmou?
My s manželem máme helmy asi 3 roky a teď už mi to příjde normální. Zezačátku to byl ale nezvyk. Podotýkám, že nenosíme žádné cyklooblečky, ty úplně nesnáším. Jezdíme v běžném sportovním oblečení, jen ta helma je navíc.

Stránky: [1] 2 3 4
MarinadaMarinada
20.8.2013 v 8:01:24

Ještě jsem si vzpomněla, co mě překvapilo v Holandsku, kde jezdí na kole opravdu všichni – nikdy jsem tam nikoho s helmou nepotkala, ani děti.
Dcera je tam vždycky celá nesvá, protože helmu jí s sebou nevozím (nevejde se do kufru + vypadala by tam jako Marťan).

MarinadaMarinada
20.8.2013 v 7:54:29

Zamlada jsem v sezoně jezdila dost hodně (i 50-80km na silnici + jezdila jsem na cyklistické dovolené) a to jsem helmu nosila. Když jsem se na kolo vrátila po mateřské s dcerou, kromě celého těla mi zřejmě vyrostla i hlava, protože helma je mi malá :-) Takže já helmu nenosím – ani na kolo, ani na lyže.

Dcera má helmy tři: na kolo, na lyže a na koně. Na koně jsem jí pořídila ještě ochrannou vestu – někdo tady zmiňoval používání páteřáku na koně, na to ale vůbec není určen, ten je určený jako ochranná pomůcka proti nárazu, nikoliv na pád, aspoň tak jsem byla instruovaná odbornicí + ta vesta chrání zepředu i hrudní koš. Bohužel cena je ale dvakrát taková než u páteřáku…

radka2
17.8.2013 v 21:40:45

http://liberec.idnes.cz/zranene-cyklistky-v-krkonosich-dnf-/liberec-zpravy.aspx?c=A130817_203549_liberec-zpravy_brm

alena5alena5
17.8.2013 v 12:25:47

já poslední roky na kole skoro vůbec nejezdím (najedu tak 3 km za rok) a když už jsem někde jela tak bez helmy.Ale děti mají helmy na kolo automaticky od prvních pokusů,stejně tak používají helmu při jízdě na bruslích,i když puberťačka už protestuje.V zimě na lyžích taky jezdí s helmou-na lyžáky,nebo na lyžařskou školičku co měli přes školku byla helma povinná,stejně tak když jela dcera na cyklistickou soutěž

zikminkazikminka
17.8.2013 v 10:46:36

tak já si před 2 lety koupila nový kolo a začala jezdit konečně když jsem chtěla a ač nejsem blázen do sportu, tak helmu mám…. a mám i kalhoty… nosím je sice pod normální, ale jinak jen brýle na kolo a snažím se vždy jen nebýt v tmavém oblečení, jinak pohoda…. přijde mi helma naprosto normální a ok

nejkrásnější na světě je dětský smích!

PetraPetra
17.8.2013 v 10:45:52

Já mám kolo už dlouho v nepojízdném stavu, takže na žádné cyklovýlety nejezdím a helmu nepotřebuju. Kdyby bylo v provozu, tak na krátké cesty tady v místě bych ji asi taky neřešila.
Holky s helmou jezdí i kolem bytovky, na tom trvám a ony si ji už berou automaticky (mají je zavěšenou na řidítkách, takže s kolem vytáhnou i helmu). Stejně tak trvám na tom, že se nejezdí v pantoflích, žabkách a jiných volných botech.
Řekla bych, že právě při tom ježdění a řádění kolem bytovky se helma vyplatí víc, než když se jede třeba k babičce do vedlejší vesnice, kdy jedou v klidu a spořádaně.

PetulkaH, teda to je dcera pěkně akční. Jak to čtu, tak mě napadá, kde všechny ty helmy skladujete? :-) Nebo se i na koni jezdí s tou samou, co je na kolo a brusle?

…neustrnout ;-)

MANKAš
17.8.2013 v 9:08:04

Holky jezdí určitě, já jezdím na kole momentálně jen do obchodu a zpět, takže helmu nemám, ale pokud bychom jezdili na větší trasy, není marné ji mít na hlavě.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

PetulkaH
16.8.2013 v 21:12:54

Dříve jsem nad tím tolik nepřemýšlela a nebyli jsme k tomu ani od mala nijak vedení :-( V dospělosti jsem začala jezdit na koni a až tam se helma stala mou součástí… nyní i na kolo, brusle, lyže…
Malé dcerce jsme helmu pořídili už na první odrážedlo a má to skvěle zažité kolo=helma, brusle=helma a chrániče, kůň=helma a vesta (páteřák), lyže=helma a vesta…

JarmuschkaJarmuschka
16.8.2013 v 11:06:49

Já momentálně nejezdím (snad časem zase budu), tak zatím nemám ani přilbu, ale choť jezdí na kole dost a přilbu má – už mu opakovaně zachránila život (vždy jiná ;) )
Ostatně – choť má přilbu na kolo, na divokou vodu, na horolezení, na lyžování…
:)

…obavy i radosti až do smrti.

PadméPadmé
16.8.2013 v 11:05:48

Ahoj Katko, já na kole nejezdím, ale kluci na kole jezdí – velkej i malej – a oba helmu mají. A nevadí jim to. Zvykli si na to a berou si ji pokaždé.

Když byl syn se školou na výletech, na kolech, na těláku – tak při všech těchto aktivitách /ať už kolo nebo lyže/ musejí mít helmy všichni, tj. všechny děti. Paní učitelka jim tenkrát řekla, že kdo přijde bez helmy, na výlet nepojede.

Mně osobně to připadá v pořádku, helmu vnímám jako nutnost a obzvláště od té doby, co můj kamarád po pádu z kola skončil v nemocnici a doktor mu na místě řekl, že ta helma mu zachránila život, kdyby ji neměl, už by tu s náma nebyl. Helma se sice “rozloupla“ vejpůl (o kámen), ale jeho hlava zůstala celá. A to je podstatné.

Jinak teda… když se dívám kolem sebe, jezdím autem nebo jdu do práce… tak u nás ve městě se helmy dost nosí… řekla bych, že většina lidí i dětí helmu má….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist