Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Maminka v pracovním procesuMaminka v pracovním procesu
PadméPadmé
8.8.2013 v 14:46:46

Ahoj a dobrý den Vám všem,

zdravím Vás a přeji pěkný den :-).

Já mám dnes den “blbec“, už od rána, jsem “znovuzapojená“ do pracovního procesu po dovolené a co se u nás děje – to jako ve firmě – to se slovy nedá vypovědět….

A tak spěchám na VD…. a mám na Vás otázku…. na Vás, na maminky po mateřské dovolené, co už pracují… vzděláváte se dál? Chodíte na jazykové kurzy? Studujete? Učíte se?

Já jsem dnes MUSELA psát test z angličtiny.
A docela mě to rozhodilo. Myslím tím – “duševně“ .
Angličtinu – to jako knížku/učebnici jsem viděla naposledy před 5 lety.

Jak to máte v práci Vy?
Chtějí po Vás testy?

A to mi přišlo služebním mailem info, že proběhne audit celé naší pracovní činnosti, nejen jazykových znalostí…. se z toho asi picnu .. :-D :-) ;-)

Písněte mi, prosím, jak to funguje ve Vaší firmě nebo u Vašeho zaměstnavatele .

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2
PadméPadmé
9.8.2013 v 21:17:52

Zuzi, “ano“, to je přesně ono. Vystihla jsi vše podstatné.
A to je to, co mi “vadí“.

Děkuji za napsání.

Potvrdila´s mi to, co si myslím.
Že je velký rozdíl mezi těmi, co “pracují“ a mezi těmi, co “rozhodují“ od stolu…..

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

zuzina
9.8.2013 v 20:51:45

padmé chápu :-) já ti odpovídala na tvou poslední otázku jak to chodí u mého zaměstnavatele :-)
víš čím jsem starší tím větší mám pocit,že platí ono známé…dej blbci funkci a vymyslí lejstro :-( a na to konto zase někdo jiný vymyslí jak to kontrolovat atd až je ve finále ve firmě daleko více manažerů a kontrolorů a ředitelů a jejich náměstků než těch lidí co opravdu pracují a pracují rychleji a kvalitněji než ti ,,chytří“ co to mají kontrolovat a přezkušovat :-(

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
9.8.2013 v 20:33:09

Ahoj Zuzi.
Díky za příspěvek.
Víš, o tom to celé asi je…. o logice… o smysluplnosti…

Vím, že je zapotřebí, aby člověk neustrnul, aby se “vylepšoval“, četl, poznával, nasával informace….
ALE… je to o tom, co je potřeba, co je zapotřebí, co je nutné… k sebevzdělání, k poznání ….

Je velký rozdíl v tom, kde pracuješ Ty a kde pracuju já.
A asi už umím posoudit – ve svém věku, se svou praxí – kde jsou ty moje mantinely ( u Tebe to posoudit neumím a nemůžu, neb tuto oblast neznám ).

Jde o to, že svou práci vykonávám už devět let a nikdy nikoho nenapadlo “NIC“… a teď… najednou… je někdo aktivní… a potřebuje vykázat činnost….
Mluvím o naší firmě (ne o Tobě) ….
A to je to, co se mi příčí….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

zuzina
9.8.2013 v 16:18:00

my se musíme také celoživotně vzdělávat.to mi nevadí,je to potřeba.vadí mi nastavený systém,tzv. honba za kredity a je celkem jedno jestli si je ,,koupím“ na semináři o pohlavních chorobách nebo pro mě zajímavém semináři týkající se třeba přímo mého oboru.Jeden kredit mě stojí od tří do pěti set a chodíme na ně ve svém volném čase :-(

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
9.8.2013 v 10:59:47

Marinado, díky za Tvůj ranní příspěvek, vyloudila jsi mi na tváři úsměv :-). Při představě, že nosím domů “domácí úkoly“ a opravené písemky, se musím smát :-D .

No, uvidíme, ono to nějak dopadne. Já mám práci, kde je 90% činnosti v českém jazyce. A už to nějaký rok dělám, takže vím, co ta práce obnáší. A stejně tak dobře vím, že si s tou mojí angličtinou vystačím, že si své povinnosti splním a nic nezanedbávám.

Takže o život fakt nejde :-D.

Teru, děkuji Ti za napsání a díky za vlastní příklad (s přítelem i svůj osobní), jsi hodná, že jsi napsala. Já z toho byla včera taková rozladěná – celkově – nástup do práce po dovolené – teď to “testování“ – v kanceláři nevyvětratelných 30°stupňů – prostě – včera mi to nesedlo.

Přijde mi docela zvláštní, že Tě baví angličtina a němčina vůbec. Myslela jsem si… nebo jsem tak nějak předpokládala, že když je někdo jazykově nadaný, že mu jaksi jde všechno (každý cizí jazyk) .
Každopádně díky za napsání.

A třeba to tak bude, třeba zjistím, že to tak hrozný není :-). Uvidíme ;-) .

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

TeruTeru
9.8.2013 v 10:44:22

Padmé, my jsme malá firma a nic takovýho tam nemáme. Problém vidím v tom, že jsi zaseknutá a prostě se ti nechce. Pak i když na angličtinu budeš chodit, tak se v podstatě asi nic nenaučíš, protože budeš předem otrávená. A to já uplně chápu. Já mam hrozně ráda angličtinu a pořád se v ní snažím zlepšovat, sledovat filmy i seriály v angličtině, diskutovat se známými, kteří jsou rodilí mluvčí, a tak. Ale kdyby tohle chtěl po mně někdo v němčině, tak ho pošlu, kam slunce nesvítí. :) U maturity jsem měla z angliny 1 a ještě jsem trápila svého profesora, protože jsem schválně používala slova z hovorové angličtiny, kterou pořádně neznal. Zato při němčině jsem se rozplakala a dostala za 4 asi jen ze soucitu.
Můj přítel povinná školení v práci má. Aby se zařadil do lepší platové třídy, musí udělat 15 zkoušek. Udělal jich 11 předloni a k těm 4 se ne a ne dokopat, protože to jsou věci, který ho fakt nebaví. Když ty chybějící zkoušky neudělá letos, bude mít průšvih a to ho ještě víc demotivuje.
Co chci říct – tvůj přístup je úplně běžný a normální, žádný rozumový argumenty teď s tebou asi nehnou. Ale je možný, že nakonec zjistíš, že to tak hrozný není. Aspoň bych ti to ze srdce přála. ;)

LienLien
9.8.2013 v 10:29:09

Pro mě je to asi jako bych chtěla jít studovat třeba na učitelku a tam by byla podmínka hry na klavír, a já bych se rozčilovala, že se učit nebudu, že…..

Tak můj přístup by byl jiný, sama si najdu učitelku, abych nepřišla zcela nepřipravená a ve svém volném čase, za své peníze se doučím, co mám umět. V opačném případě by mi bylo dost stydno, že vůbec jdu někam, a nejsem ani ochotná splnit jejich požadavky, takže bych si našla jiný okruh, kde bych se nic nového nemusela učit a mohla v klidu xxxxx (nenapadá mě vhodné slovo).

Takže osobně bych byla moc ráda, že mi někdo učitele najde, přivede mi ho až pod nos a možná to ani nebudu muset platit a chodit tam ve svém volnu.

bioviruskabioviruska
9.8.2013 v 10:22:05

my se musíme vzdělávat pořád…a jít po dovci do práce to je uplná kalamita :-)

MarinadaMarinada
9.8.2013 v 7:19:48

Padmé, u nás to povinné není. Ale zase mám ještě jeden názor – když se bude “redukovat“ množství lidí (což se děje asi všude), tak zrovna tohle může být argument, proč dají/nedají Tobě přednost před kolegyní.
A ještě třeba u nás je dcera nadšená, když si domů nosím úkoly – dělám je na poslední chvíli stejně jako ona a remcám u nich stejně jako ona :-) A největší “haló“ je, když přinesu opravenou písemku :-)
Ty “školní lavice“ asi myslíš symbolicky…ale i tak musím napsat, že u nás kurzy probíhají v zasedačce u kafe a čaje, maximálně je nás 5 ve skupince a v podstatě si hodinu a půl povídáme s rodilým mluvčím, nálada je velmi uvolněná.
Tak držím palce, ať to dopadne k Tvé spokojenosti, ať už tak nebo tak.

PadméPadmé
8.8.2013 v 22:00:05

Nuninko, máš pravdu v tom, že je horko “na padnutí“, dneska jsem měla v kanceláři 30°, tak je docela dobře možné, že mám skutečně “přehřátý“ celý organismus ;-) .

Halino, děkuji.
Díky za napsání a za jiný úhel pohledu.

Já zatím nevím, jestli to budu mít povinné, tato informace se ke mně zatím nedostala, ale obávám se právě toho, že “ano“. Asi nebude trvat dlouho a obdržím další e-mail.
Možná to bude znít divně, ale já si fakt připadám “stará“ na to, aby mě někdo posadil do školní lavice….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist