Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Zelené potraviny na tráveníZelené potraviny na trávení
Leontynkaa
16.7.2013 v 20:47:08

Zdravím všechny maminky :) Nemáte někdo zkušenosti se zelenými potravinami? Mám velké problémy s trávením a dočetla jsem se, že zelené potraviny od tohoto problému dokáží pomoci, stejně tak, jako od ekzému. Tím pro změnu trpí moje dcerka :( Děkuji za každý příspěvek.

Stránky: [1]
Leontynkaa
20.8.2013 v 19:33:19

Zdravím vás maminky, tak jsem se do toho nakonec opravdu vrhla a řekla jsem si, že vám sem napíšu, jak to zatím zvládám. Tabletek je opravdu dost, ale s tím naštěstí problém nemám, jen na ječmen jsem si musela ze začátku zvykat, ta chuť, nic moc. Detox probíhá a naštěstí žádná drastická věc, jen trochu zhoršená pleť, ale nic jiného jsem zatím nepocítila. Doufám, že se to bude jen zlepšovat. Zato dcerce chutná zase jen ten ječmen, tabletky do ní nedostanu ani náhodou :)

Leontynkaa
22.7.2013 v 16:22:22

Musím se přiznat, že ani o jedné, kterou jste zmínila, jsem neslyšela, ale je zajímavé, jak tvůj synek takovou věc baští :) Já si vyhlédla chlorellu pyrenoidosa – fresh, která je i cenově dobře přijatelná. Navíc je i zelený ječmen fresh, ke kterému mě zlákal tento článek http://www.zelene-zdravicko.cz/mlady-jecmen-proc.php, takže já budu užívat obojí a dcerka jen tu chlorellu. Ale bude to těžké, jelikož jakmile vidí prášky, tak zdrhá :D Navíc jsem zvědavá, jak to bude chutnat mě :)

Danniella
22.7.2013 v 9:16:06

Já se v tom tak moc nevyznám, opravdu se spíš řídím tím, co mi chutná, tomu dost věřím. Na té chlorele, co máme doma, je napsáno Organic. Pak je ještě Cryptomonada, ta je prý na některé věci účinnější, ale nám nechutná, má takovou silnější chuť.
Syn ji začal jíst už asi ve třech letech, on je v jídle zvláštní, dost jídel nechce, sladkostí jí málo, tohle mu prostě nějak zachutnalo. Kdybych ho nebrzdila, sní jich najednou třeba padesát, takže je musím schovávat nahoru na skříň, hrozně ho to láká. :-)
Lepší je tabletky rozkousat, ale dají se samozřejmě i jenom polykat, tak uvidíš, jak to dcerce bude vyhovovat. Vím, že někdo tu chuť nesnáší, zapíjí to a rychle polyká, někdo (třeba my) si to prostě vychutnává. :-) Předem se to nedá moc odhadnout. A taky jsem si všimla, že si na to lidi zvyknou, možná to souvisí s tou detoxikací, když proběhne první nejnáročnější fáze, kdy právě bývá i odmítání té chuti, může se to pak změnit.

Leontynkaa
21.7.2013 v 21:08:38

Daniello, děkuji za tvoji odpověď :) Takže tyy si zobeš jen tak na chuť? Ta to slyším poprvé, ale asi to tedy nebude tak strašné :D Jen mi pověz, jak se ti povedlo do toho navést i syna? Já se docela obávám, že dostat do dcerky takové tabletky bude velkej problém… Já raději začnu na menších dávkách, než do toho hned zhurta vlétnout, aby mě to nepoložilo :D Bylo by moc drzé, kdybych se zeptala, jakou chlorellu doma zobete vy? Já se nemohu rozhodnout, jakou si pořídit.

Danniella
18.7.2013 v 14:32:12

Leontynko, já jsem to nebrala jako kúru, docela ráda si občas dám syrovátkový nápoj, nějaký pročišťující čaj apod., takže jsem nějaké výraznější projevy nezaznamenala.
Popravdě jsem chlorelu jednu dobu jedla hlavně večer, když jsem měla chuť na nějaké chroupání, protože chlorela mi prostě chutná, částečně zahání hlad a na rozdíl od tyčinek je zdravá. :-)
Teď ji nejím pravidelně, spíš příležitostně ujídám synovi, který je na ní závislý. :-)
Ječmen nepijeme. Už před lety jsem začala kupovat (a pak i prodávat příbuzným a kamarádům, kterým se to zalíbilo) výrobky od jedné firmy, které nám vyhovují, takže jsem neměla potřebu hledat jinde.
Doporučuje se začít s menšími dávkami, pokud jsi neabsolvovala nějaké pročištění, pokládala bych to za dobré. Pokud se ale průběžně udržujete, myslím si, že můžeš začít klidně hned s doporučenou dávkou.
Chlorel je víc druhů, moc se v tom nevyznám, ale to už ti určitě poradí prodejce.
Byla bych ráda, kdybys pak napsala, jestli jste do toho šli a jak to u vás funguje.

Leontynkaa
18.7.2013 v 11:41:52

Ahoj dámy,děkuji za přivítání. Ano vím, že zelené potraviny jsou hlavně chlorella a mladý ječmen. Slyšela jsem na to jen kladné ohlasy a proto nad nima tolik přemýšlím, přeci jen by mohly ulevit jak mě, tak i mé dcerce :) Užíváte chlorellu i mladý jemčen zároveň nebo užíváte jen jedno? Mám sice načteno, ale přeci jen je lepší zeptat se těch, co zelené potraviny užívají a ne jen prodávají. A jak o u vás vypadalo v detoxikačním období? Bylo drastické zhoršení nebo se to dalo zvládnout?

Danniella
16.7.2013 v 22:04:56

Leontynko, taky tě tu vítám.
Zkušenost mám, hlavně je to dobrý detox, takže tím pádem pomůžou od mnohých problémů.
Nedá se to ale brát jako všelék, jak to prezentují prodejci. Škoda, bylo by to tak snadné. :-)
Na trávení a ekzém bych je zkusila, pomůžou určitě, otázka je, do jaké míry.
Chlorelu jíme docela pravidelně, syn ji má od malička rád.

nuninka
16.7.2013 v 21:01:08

Leontynko, nejprve tě vítám na védé stránkách a snad se ti tu bude líbit a budeš psát častěji :-)

Teď k tvé otázce :-)
Zelené potraviny jsou především ječmen a chlorella.
Zkus se podívat na tyto stránky, třeba ti pomůžou :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist