Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Prázdniny ve školce?Prázdniny ve školce?
PetraPetra
8.7.2013 v 0:06:44

Jak je to s prázdninami u vás ve školce? Je přes ně zavřená? Máte možnost umístit děti přes léto do jiné školky?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
zbynula
9.7.2013 v 21:10:30

U nás je školka otevřená přes léto měsíc a měsíc zavřená. Možnost umístit do jiné školky moc není, možná, kdyby to člověk zkusil vyběhat. Jsem učitelka, tak to nemusím řešit. Ale na vesnici se pořád hodně počítá s tím, že má každý babičku. Já bych třeba hlídání určitě neměla, kdybych neměla prázdniny. Nějak by se to muselo nakombinovat. Na dva týdny mívám své dva synovce na prázdniny.

LussyLussy
9.7.2013 v 13:26:35

Naše školka měla vždy všechny prázdniny komplet zavřeno. Např. i o pololetních prázdninách, protože ve školce je kuchyně i pro školu a když mají školáci volno, nemá prý cenu pro školku vařit.
Vloni ale školku přistavěli a teď už tam chodí skoro 60 dětí,takže bylo zavřeno jen o vánoční, jarní a letní prázdniny.
A teď přišla nabídka, že pro matky, které chodí do práce je možnost, aby děti chodily o prázdninách – 14 dní v červenci a posledních 14 dní v srpnu.
Nejdřív jsem to uvítala, ale nakonec jsem jí nepřihlásila a ani nevím, jestli školku vůbec o prázdninách otevřeli. Těch pracujících matek moc nebude a min. počet dětí byl myslím 8, aby otevřeli.
Řekla jsem si, že si užijeme poslední prázdniny, kdy jsem ještě na mateřské a práci můžu odbývat.
Takže nám odpadly ranní horory se vstáváním, honěním, abychom do půl devátý byli ve školce a v poledne jsem jí vyzvedávala, sotva jsem uvařila oběd.
Teď je to klidnější a užíváme si to všichni tři.
Ale pokud bych chodila do práce od – do, tak nevím co bych dělala.
Moje mamča si kdysi brala na celé léto 2 měsíce neplaceného volna, to je dneska nemyslitelný.

Anonym
9.7.2013 v 13:09:45

Provoz naší školky je rozdělen do dvou budov. Přez prázdniny jsou děti pouze v té jedné,kde se naší malé nelíbí. Loni tam plakala, že tam nemá kamarády ze své školky. Navíc se tam střídaly paní učitelky, tak, aby si všechny vybraly dovolenou. Tzn. chaos, bez kamarádů, bez pořádné zábavy. Takže letos je na léto doma.

danasidanasi
9.7.2013 v 0:10:32

Když jsme bydleli ve městě byli školky rozděleny tak, že vždy spadali 3 pod jednu. Každá měla 14 dní o prázdninách provoz a děti se přesouvali tam. Pěkně to vyšlo na celé prázdniny. Nyní na vesnici byla školka otevřená první týden v červenci a dva poslední týdny v srpnu.
Ovšem zde panuje sousedcká výpomoc. Jelikož jsem na mateřské již loni jsem měla dvě děti k hlídání natrvalo, ostatní jak bylo třeba. Letos je to volnější, ale zase nečekaně a nárazově.
Když jsem já potřebovala předloni, také jsem zde na vesnici sehnala hlídání a klidně i ze dne na den. A třeba jen na jeden den.

…být neskonale šťastný

alena5alena5
8.7.2013 v 18:11:42

Tak u nás ve městě máme dvě školky,obě vede jedna ředitelka (navíc k nim má ještě 3 další v okolních vesnicích),poslední 2 roky je otevřena vždy po jednom měsíci jedna z nich a druhá zavřená,takže tím pokryjí celé 2 měsíce,za což jsem ráda i když musím měsíc chodit přes celé město.Předtím byla vždy kvůli kuchyni ve školní jídelně která jim dodává jídlo 3 týdenní odstávka a jeden rok byly školky kvůli výměně oken a malování zavřené celé léto,což byl děs.
Co mě děsí je to,jak to budu dělat až půjde malý do školy,protože družiny nefungují a na zaplacení táborů na 6 týdnů prázdnin,kdy nemám dovolenou nemám peníze,navíc v první třídě by to ani nedal a příměstské tábory jsou tu jen na týden,ne po celé léto :-(

ludlinkaludlinka
8.7.2013 v 17:37:39

naše školka jela první dva týdny v červenci a pak bude otevřena poslední dva týdny v srpnu, na srpen jsem Terezku ještě napsala, je to taková rezerva, pamatuju si, že když byl Zdenda předškolák, nemohl už o prázdninách do školky, teď mi to sami nabídli, tak nevím co se změnilo, jinak už druhý rok není náhradní školka, prý pro nezájem rodičů, tuším se loni kvůli tomu psala i petice, ale nepomohlo to

zuzina
8.7.2013 v 17:22:42

naše školka jede teď do 19.července,potom jsou všechny zavřené 14 dní a pak je náhradní na druhém konci města.Malý změny nemá rád,takže mám dovolenou já,potom máme týden oba s manželem a pak manžel pokračuje.Poté následují prázdniny u babičky.ještěže ji máme :-)

…láska na celý život :-)

nuninka
8.7.2013 v 15:21:08

U nás přes prázdniny funguje školka první týden a pak až asi od půlky srpna. a na jinou školku to teda nehrozí. naštěstí jsem to nikd řešit nemusela.

ledooledoo
8.7.2013 v 15:00:44

V našem městě vždy přes prázdniny aspoň 2 školky neustále fungují i když se střídají.

…být nad věcí.

halinahalina
8.7.2013 v 10:28:20

Děti už mám školkám dávno odrostlé, ale bydlíme v poměrně velkém městě, takže tu je (i dnes) vždycky jedna školka otevřená.
Co je zavřeno, jsou školní družiny. Po mnoha letech, kdy o ně fakt nebyl zájem (nevím, jak to ti rodiče dělají…) a byly přihlášené třeba 2 děti z celkem 8 základek a pak nepřišel nakonec nikdo, tak zřizovatel rozhodl, že se družina otevírat nebude.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist