Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak chráníte děti před klíšťaty?Jak chráníte děti před klíšťaty?
nuninka
2.7.2013 v 8:14:44

Já u malého letos už tahala dva klíšťáky. A to byl jenom na zahradě a tráva byla posekaná :-(
Snad jsme si to pro letošek vybraly.

- Očkujete?
- Stačí dobré oblečení?
- A co vitamín B?
- Používáte nějaké přípravky na klíšťata?

Slyšela jsem, že klíšťatům vadí speciální oděr, který vitamíny skupiny B vydávají. Myslíte si, že na tom něco je?

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
Anonym
29.7.2013 v 11:32:38

Klíšťata – když jdeme do lesa, trávy na dovče, tak mám repelent..Doma to neřeším, a pak tahám klíšťata :((( Míša už měl letos asi 7 klíšťat, z toho jedno za uchem mu udělalo borelkový flek, takže bral 14 dní Atb…:( Zítra nás čeká odběr krve kvůli protilátkám, doufám, že to zvládneme.
Na borelku žádné očkování nepomůže :( a encefalitidu prý snáší hůře dospělí, takže děti neočkujeme. Manžel kdysi enc. měl :( a marodil celé léto…Naštěstí je bez následků. Celý rok pracuje venku, tak se snaží pojídat thiamin, který klíšťatům smrdí..
Jinak – zahradu máme do lesa, takže klíště potkám i na dvorku, kdekoliv..
Borelku prodělal jako dítko i nejstarší syn a podle krve i dcerka, u které jsme nic nepostřehli…Kdyby to šlo, tak bych mávla kouzelným proutkem a tyhle malé protivy odčarovala!
ABA

LienLien
29.7.2013 v 10:41:00

Jeden domácí na klíšťata, jeden na komáry

http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/aktualne/zajimavosti

HanzliciHanzlici
8.7.2013 v 13:08:54

Neočkujeme, nerepelentujeme, klíšťata nijak neřešíme. Do lesa chodíme oblečeni jakkoli, klidně i v kraťasech – v nich je aspoň vidět na bílé dětské kůži, že po ní něco leze a stihne se smést pryč dřív než se zakousne :-) Klíště měla holka letos jedno, ve vlasech, a to jsme ani nikde nebyli, prostě jen ze zahrady.

ludlinkaludlinka
7.7.2013 v 12:52:07

Očkovaný je zatím jen Zdenda, u Terezky jsem to propásla, na školce v přírodě měla dvě klíšťata.Nechám ji také naočkovat.
Jinak stříkáme repelentem.
A vitamín B nám byl doporučen brát aspoň týden před pobytem v přírodě, ano je pravda, že klíšťatům „nevoní“ a odrazuje je.A dávali jsme jej sebou vždy na tábory a pobyty v přírodě.

nuninka
7.7.2013 v 9:32:04

Nám dokror taky zatím říká, že je to zbytečné. Uvidíme co řekne na podzim :-)

zbynula
6.7.2013 v 23:21:56

Očkování má jen manžel, na kterého klíšťata opravdu jdou. U dětí jsem zvažovala, ale zatím mi to dětská dr. rozmluvila. Ptala se, jak je chráním jinak a kam jezdíme, tak prý zatím nebudeme zatěžovat dalším očkováním (dcera to povinné měla dost posunuté jako nedonošená). No, chráním jak si vzpomenu, zahradu máme úplně vysečenou, když jdeme někam, kde je vyšší tráva, stříkám repelent. No a B-komplex dávám někdy také. Děti ještě klíště nikdy neměly. Já také ne, opravdu nikdy, je mi 32 let. Ale borreliózu jsem měla na 100% (dle krevních testů), takže musela být od komára nebo nevím čeho.

kubajzMDkubajzMD
6.7.2013 v 20:06:51

Žádné nadstandartní očkování nemáme,ale klíšťovku jsme synovi naočkovat dali.Nejen,že tábor kam jezdí je právě v lokalitě velkého výskytu,ale bohužel infikované klíště bylo u nás v rodině …… Jinak my dospělí se stříkáme,stříkáme a stříkáme.

vdaná

Anonym
5.7.2013 v 20:45:16

Matildo, to máš úplnou pravdu a musím říci, že dááávno už nic o nemocech nečtu, na internetu nehledám…. Sama už to mám v hlavě “srovnané“ – prostě i kdybych se přetrhla a je-li nám to dáno, tak nás stejně neochráním a ještě nám všem zkazím život… Takže už se umím “kousnout“ a zavřít oči, ale vnitřně se s tím nějak srovnat pořádně ještě neumím – ale to by bylo na jinou diskuzi:-). Kšanda

JežečekJežeček
5.7.2013 v 13:24:43

Ano, Ctiradko, v tomhle máš pravdu, jen jsem nevěděla, jak to napsat :-)
Od svých 18 let toho vidím opravdu spoustu, v rámci našeho kraje. Je to můj názor, moje zkušenosti. Ne jedna, ale mnoho, v rámci praxe :-)
Co se týká hygieny, a statistik právě OHS a KHS, tak tomu bych věřila, tam si oni moc vymýšlet nemůžou, horší je to se soukromými firmami a s tím spojené farmaceutické společnosti. To je kapitola sama pro sebe. Je důležité si vybrat v této záplavě a hlavně používat rozum :-) *

nuninka
5.7.2013 v 9:21:44

Já myslím, že to bude hodně zveličené. Ale to neznamená, že na tom není nic pravda. Otázka je kolik :-)
mě tohle očkování nevadí, jenom je opravdu nutné?

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist