Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » intimní problémintimní problém
Anonym
12.6.2013 v 13:18:50

Potřebuji poradit od žen, které mají zkušenost z hemoroidy. Mám je po hodně těžkém porodu. Prvních pár roků se to dalo, vždy pomohla mast. Poslední dobou už ale masti volně prodejné nepomáhají, hodně to bolí i v klidu a krvácí. Lékařka řekla že je to ještě v pořádku a na operaci to není. Můžete někdo poradit. Pomohla operace, nebo se to dá řešit i jinak, laserem pomůže to? Nikde u specialisty jsem nebyla, jen u praktické doktorky. Poradí někdo.

Stránky: [1]
zuzina
12.6.2013 v 15:48:56

záleží jestli jsou vnitřní nebo vnější,pokud se objevuje čerstvá krev po stolici nebo při jaké příležitosti se problémy objevují nebo už je stav stabilní :-( Mezi léky volně prodávané co pomáhají patří detralex na posílení žilní stěny,masti při akutním problému,hygiena,vhodné spodní prádlo a koupele,úprava stravy a vyprazdňování.držím palce :-)

…láska na celý život :-)

ludlinkaludlinka
12.6.2013 v 13:36:48

Na hemeroidy jsem nikdy netrpěla, ani po porodu, jenže jednou se změnou zaměstnání a všech možných okolností jsem je měla.
Masti ani čípky nepomáhali a po návštěvě praktické lékařky, která se zhrozila mě poslala na chirurgii.
Pan dr mi předepsal Mobiven micro,dají se sehnat i bez předpisu, mají rychlý nástup a ve většině případů pomohou, já jsem ovšem patřila k té menšině a musela jsem a zákrok, už bych to znovu nechtěla absolvovat, porod se může jít zahrabat, zákrok se dal vydržet, to bylo v pohodě, místo mi lokálně umrtvil, ale potom to byl děs. O tom, že by se to dalo odstranit laserem mě nikdo neinformoval, takže nevím jestli je to pravda.

PetraPetra
12.6.2013 v 13:29:32

Nemám osobní zkušenost, ale z blízké rodiny, tak snad to bude co k čemu ;-)
Výchozí stav byl podobný tomu, co popisuješ. Pomohlo dodržovat následující:
- po stolici se umýt nejlépe studenou vodou (bidet, bidetová sprška nebo doma prostě z wc rovnou do sprchy), čím studenější voda, tím lepší, pořádně se pak utřít
- pokud tahle možnost není, tak používat dětské vlhčené ubrousky (pokud možno neparfemované, případně i s nějakou hojivou složkou – aloe, heřmánek), pak ještě utřít do sucha klasicky papírem
- upravit stravování – vypustit tučné a hodně kořeněné
Zlepšení přišlo hodně rychle, přesně nevím, ale tipuju, že tak do měsíce to bylo v normě (ale při opravdu poctivém dodržování všeho uvedeného). Při porušení těchto pravidel se problém teda zase vracel, ale vždycky v menší míře. Navíc když se to dodržovalo delší dobu, tak se pak krátkodobé prohřešky neprojevily vůbec.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist