Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Kdy první mobil?Kdy první mobil?
PetraPetra
9.5.2013 v 10:09:05

Kdy dostalo vaše dítě svůj první mobil? (nebo kdy plánujete, že ho dostane?)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
ŠárkaŠárka
13.5.2013 v 9:36:38

Tak Luky dostal první mobil ve třetí třídě, když už chodil do školy i ze školy sám. Měl taky už “jetý“. Letos k 15. narozkám jsme mu koupili dotykáč a vlastně je to jeho první úplně fungl nový mobil. Anežka je v první třídě a s mobilem semtam zkusí naťuknout, ale zatím nevidím důvod, aby ho měla. Do školy i ze školy ji někdo z nás vždycky vodí. Když je venku před barákem, má hodinky na ruce a chodí se mi “hlásit“ ke zvonkům… :-)

ksanda.1MD
13.5.2013 v 9:25:10

Naše slečna má krásný tel. – véčko – fakt moc hezký, ale hry ani hudba jí tam nejde (hry tam asi nějaké má, ale takové ty primitivní), nechala jsem jí zablokovat internet a hovory od “prodejců“… Má paušál – ten nejlevnější – má tam asi 20 min. zdarma + smsky. Jsme domluvené, že pokud bude potřebovat něco “nedůležitého“, tak jen napíše sms (nechci, aby moc telefonovala – pořád se “hádají“ zda to je či není škodlivé) a kdyby “hořelo“, tak má volat. V tel. má uloženo 10 lidí (babičky, tety…) a ty jí volají zpět. Tel. má od září a ještě se nestalo, že by limit překročila – většinou vyčerpá max. pětinu. Pokud by limit překročila, tak mi přijde smska. Ale jak jsem psala – tel. má u sebe opravdu jen, když není doma… Jen jsem tím chtěla říct, že jde i hezký tel. pořídit takový, aby opravdu sloužil jen na tel. a smsky a děti ho tedy nebraly jako hračku – pochopitelně mluvím o těch na 1. stupni – nečekám, že si s tímto vystačíme napořád :-).

MarinadaMarinada
13.5.2013 v 8:58:53

Ctiradko, díky.

Anonym
13.5.2013 v 8:44:06

Marinado, ok, díky za vysvětlení, vztáhla jsem si ten komentář na sebe a neuvědomila jsem si ani, že jsem se předtím nepodepsala. Moje chyba.
ctiradka

bamiskabamiska
13.5.2013 v 8:26:40

danielo kluci to mají podobně baví je to a byli by na tom pořád…
s tím telefonem to není špatný nápad…

Danniella
13.5.2013 v 8:24:13

Nemyslím si, že mobil jako takový je v něčem špatný, ale žádná věc není špatná sama o sobě. Je to jako televize nebo počítač. Vaše děti o to možná takový zájem nemají,k ale náš syn ano, musím ho opravdu usměrňovat, když prší, seděl by klidně u počítače hodiny. I když ho baví čtení, hry atd., na hru nebo film se vždycky těší.
A podobně to má s mobilem. Když např. jedeme 4 hodiny vlakem, část cesty má půjčený manželův mobil a může na něm hrát hru. Myslím si, že kdyby měl svůj, klidně by si ráno před budíčkem hodinu hrál s mobilem.
O té bezpečnosti jsem hodně přemýšlela a napadlo mě, že bych mu měla dát na nějaké dobré místo do aktovky, do kapsy atd. číslo na sebe, kdyby se fakt něco stalo. Bude mu 7 a zatím opravdu mobil neplánuju.

bamiskabamiska
13.5.2013 v 7:58:40

tak Vašík ted mu bude 17 dostal prví mobil na druhém stupni..Míša ted mu je 12 ho dostal asi ve třetí třídě, já si to nepamatuji :)

nejdřív měli takové ty co podědili, pak to byl dárek a ted oba poslední mají dotykové…..

oba jsou věčně bez kreditu dokážou s ním zamávat během chvilky, pak zbytek měsíce jsou bez něho

využívají na písničky a hry…

a představa o četnosti výměny modelů telefonů a ceny se neslučuje s tou mou :D :D :D

MarinadaMarinada
13.5.2013 v 6:34:48

Ctiradko, já psala o sobě a své dceři, ne o Tobě a synovci. Ani jsem nevěděla, že raaguju na Tebe, zapomněla ses podepsat.

Anonym
12.5.2013 v 11:03:55

No, jako vždy, když má člověk jiný názor… Já taky psala, že synovec dostane dotykáč k 10 narozeninám, a že do té doby používal “starou šunku“…takže nevím, o jakém “zlatém podnose“ je tady řeč. :-)
ctiradka

MANKAš
12.5.2013 v 10:26:47

my jsme mobil pořídili asi měsíc zpět, měla jsem pořád mladší nemocnou, tak jsem nemohla vyzvedávat denně ze školy, tak z toho důvodu. Jsem za to ráda, někdy si říkám, že je jí to ještě k ničemu, když je pořád se mnou, ale z toho někdy je to dobrá věc. Dotykáč určitě neplánuju, to mi přijde v tomhle věku opravdu jen na hry a písničky.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist