Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » OČR při hospitalizaci s dítětemOČR při hospitalizaci s dítětem
Anonym
7.5.2013 v 13:26:38

Holky půjdu se starším dítkem do nemocnice na operaci. Potřebuji poradit, jmenuje se to OČR asi já nevím přesně už jsem se na to ptala a řekli mi že to píše dětská lékařka. Je to tak napíše to pro manžela když bude hlídat mladší dcerku? Nemám nikoho na hlídání a tak nevím jak to opravdu je? Bude to na týden v nemocnici a potom min. 2 týdny doma. To už nějak doma zvládnu ale jde mi o to jak to hlídání na ten týden. Ještě může zaměstnavatel dělat nějaké problémy? Lenka

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
PeťkaPeťka
10.5.2013 v 17:12:46

Lenko, ty jsi nyní na mateřské či rodičovské s mladší dcerou? A potřebuješ jít do nemocnice se starším dítkem, pokud to dobře chápu.
Manžel bude doma pečovat o mladší.

Nemohl by tedy do nemocnice manžel se starším? Nebo první dny ty a pak se vystřídat?

Myslím si, že ošetřovačku by klidně mohl napsat dětský lékař na starší dítko, pro manžela. Ovšem samozřejmě až bude z nemocnice doma, tedy na ten druhý týden.

Na ten první by si nemohl vzít manžel dovolenou? Pokud ne, pak by měl požádat o ošetřovačku buď v nemocnici nebo u obvodního lékaře, na tebe. Ty pečuješ o mladší, ale v té době se o mladší nemůžeš postarat neb budeš v nemocnici se starším, tedy ošetřovačka by měla být na tebe.

katka2000katka2000
10.5.2013 v 16:10:26

taky myslím, že je to stejná situace. Přímo na té ošetřovačce je to i napsané, že nemocným se myslí i doprovod dítěte – je tam široký okruh vymezení “nemocného“
Takže jestli je maminka sama nemocná a nemůže se starat o dítko nebo je jako doprovod a nemůže se starat o druhé dítko, je podle mě stejné.

Anonym
10.5.2013 v 9:27:55

Já vlastní zkušenosti nemám ale soused jeho přítelkyni se narodilo dítě a ani nemá jeho příjmení a byl s ní doma když přišla z porodnice dva týdny. Tak když to jde vlastně na ne člena rodiny pak manžel na to snad nárok má. Ono hodně lidí to možná dost zneužívá a potom na to doplatí ti co to vážně potřebují a když má známého doktora tak to jde i takto. Tím se nechci nikoho dotknout ale tento případ náš soused je fakt divný.

PadméPadmé
9.5.2013 v 12:26:31

Lien …

Vkládáš mi do úst – samozřejmě obrazně řečeno – věty, které jsem z pusy nevypustila.
Nikde jsem Lence nenapsala, ani jednou, aby někam běhala. Napsala jsem jí, že já bych zvedla telefon.

Mně osobně v nemocnici nevyhověli a nestalo se mi to jen jednou – stalo se mi to několikrát v různých podobách, ať už se to týkalo mě/syna/manžela/maminky nebo OČR nebo neschopenky – naposledy se mi to stalo vloni. Nevím, co je na tom za “jed“, že někomu napíšu, jak to funguje v naší nemocnici.

A k těm rozdílům… připadá mi to dost přitažené za vlasy, co jsi napsala… ale budiž… já ty rozdíly samozřejmě vidím a vím, jak to myslíš Ty…. mám na to jen jiný úhel pohledu…
Nezaopatřené dítě pro mě bude stále nezaopatřeným dítětem.
Ano, vím, ty máš dvě děti. Ano, já mám jedno dítě. Je v tom obrovský rozdíl – i to vím a velmi dobře.
Přesto – když budeme hovořit o tom, že je potřeba zaopatřit malé dítě – pokud jeho matka z různých důvodů nemůže, budeš Ty ten papír potřebovat stejně jako já. A pořád to bude OČR.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
9.5.2013 v 11:49:44

Padmé ty se mě ptáš o co mi jde, tak úplně původně jsem měla radost, že můžu Lence sdělit něco, kvůli čemu jsem sama měla před nedávnem nervy, nikdo nevěděl přesně jak to je, nikoho v podobné situaci jsem nesehnala a musela jsem oběhat a obvolat spoustu institucí, u kterých jsem se stejně nedozvěděla zhola nic a vše se vyřešilo nakonec na příjmu v nemocnici. Takže úplně původně jsem chtěla Lence ušetřit tyhle nervy a také běhání. Protože i kdyby jí nakrásně odmítli vydat očr v nemocnici, může si to oběhnout potom, s nějvětší pravděpodobností se to ale nestane.

Pak jsem ale ve tvých reakcích četla, že prý každý má jinou zkušenost, tak ať si to oběhá, což mě zarazilo, protože jsem tu jinak četla “jen“ výklady zákonů nebo doměnky, nebo zkušenosti spíše nepodobné, nebo staré(ty, marinada….). Nějak mi nedošlo, proč Lence dáváš radu “bylo by dobré si to někde zjistit“, když o to se tu právě snaží a proč píšeš o tom, že se zkušenosti různí, když tu kromě mě nikdo stejnou zkušeností neprošel.

Teď už mi nejde o nic, myslím, že se ti nakonec stejně Lenku podařilo natlačit do mé situace a bude chudák běhat a volat taky. Jen moc nechápu proč to děláš, a na základě čeho, myslím, že i tak má starostí dost. Medovým hláskem sděluješ jed.

Jestli nechápeš rozdíl mezi tím, psát očr kvůli péči o dítě a kvůli možnosti jít do práce a nevidíš rozdíl mezi tím mít dvě děti a jedno (možná proto, že dvě nemáš), pak asi není vůbec na místě jakákoli diskuse o čemkoli. S člověkem, který bude tvrdit, že je slunce studené a že nechápe rozdíl mezi tím, když druhý říká, že je horké, se totiž těžko debatuje.

PadméPadmé
9.5.2013 v 11:28:18

Lien, já s Tebou ale nediskutuju na téma “stejná situace“, nic takového jsem nenapsala.

Pravdou je, že bych to asi napsat mohla, protože já s Marinadou souhlasím a připadá mi srozumitelné, jak to myslí.
Princip – to oč tu běží – je stejný – tedy dle mého názoru.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
9.5.2013 v 11:06:07

Někdy si při debatách s Padmé přijdu jestli nejsem už na hlavu nebo jak. Snad není nutné diskutovat o tom, jestli je něco stejná situace nebo jiná, rozdíly snad jsou evidentní.

MarinadaMarinada
9.5.2013 v 11:03:59

Lien, vystavila mi to nakonec bez problémů obvoďačka. Takže ve finále stejně asi nejvíc záleží na tom, na koho člověk narazí – někdo se drží striktně za všech okolností pravidel a někdo je ochotný pomoct (když to aspoň trochu jde).

LienLien
9.5.2013 v 10:56:57

Marinado já to chápu, pořád v tom ale vidím rozdíl :-). Ale nejspíš i tvoje zkušenost bude trošku staršího data, možná by to dnes již šlo.

LienLien
9.5.2013 v 10:52:27

Ještě u Padmé, pokud by zůstal doma nezaopatřený dvouletý syn, tak už taky uteklo dost vody, věci se mění.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist