Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jak zvladaji hlidani deti tatinci?Jak zvladaji hlidani deti tatinci?
nuninka
6.5.2013 v 20:48:25

Nedávno jsem se bavila s kamarádkou o tom, jak hlídají tatinci a jak jim to ulechcujeme.

příklad- ráno jedeme na logopedii.
Vstanu, nachystám snídani, svačinu, děti a sebe. V 7 vyjíždíme. Pak zavezu syna do školky. Přijedu domů a ze stolu není nic uklizeno,postele rozházené, oblečení na zemi, závěsy stále zatažene.
Nebo, jedeme na výlet a muž se k přípravám přidá až když jdeme do auta.
Jedou na bazén, tašku musím nejen nachystat,ale pak také uklidit.
A takhle bych mohla pokračovat.
Náš tatínek se o děti umí a dokáže postarat,ale musí mít všechno nachystané . :-)

Jak je to u vás?

Stránky: [1] 2 3
nuninka
22.5.2013 v 21:13:57

Petule,tak to máš pravdu. Tatinci nejsou tak ustarani jako my. :-)

PetuleAdulePetuleAdule
22.5.2013 v 21:03:16

U nás skvěle :)Občas, když vidím, jaké blbiny pro malou manžel vymýšlí, tak se zarazím a vždycky si uvědomím, že každý máme prostě jiné hranice. Když by mi to hodně nesedělo, nezdálo se mi to, ozvu se. Ale většinou je to o tom, že si uvědomím, jak jsem zbytečně ustaraná mamina. Zážitky jsou to opravdové, to je život. Můj zbytečný strach jenom svazuje. Jinak co se týká balení a příprav na výlety, tak je to většinou moje práce. Ale spíš proto, že mi to nevadí a manžel tak má čas na jiné věci.
Vím, že když bude kdykoliv potřeba, postará se na 100% od A do Z (a asi i líp, než já:)), čehož si moc vážím.

Dětské spací pytle / vaky The dream Bag

zbynula
9.5.2013 v 16:50:33

Můj manžel se umí o děti postarat skvěle – samozřejmě ale když má na starosti děti, nřeší nic okolo. Takže mi vždy prolétne hlavou, jak tady může nechat takový bordel. Ale to jsou prostě chlapi, oni i ten nepořádek vidí jinak než my. Pro mě je hlavní, že už od miminkovského věku mě manžel bez problémů nahradí. Když jsem čekala dceru, byla jsem 3 měsíce v nemocnici. Syn měl 2 roky, tak to byla pro manžela trošku “škola“, ale zvládl to dobře. Prali jsme sice zpočátku po telefonu, ale jinak bez problémů.

LienLien
9.5.2013 v 9:42:06

Já s tím slovem mám taky problém, ale už jsem si zvykla, že se to “tak říká“. U nás neříkám manželovi, že bude hlídat, ale že v sobotu je s holkama sám, nebo bude mít holky, protože jsem pryč. Hlídat dávám do koutku, když jdu nakoupit, třeba.

Danniella
9.5.2013 v 9:15:43

Já se na to dívám trochu jinak, hlavně bych neřekla, že tatínek hlídá, nějak mi to nesedí. Když jsem někde sama, občas se někdo ptá: Kde máš malýho, hlídá manžel? Nevím, ale přijde mi normální, že se o dítě starají oba rodiče, ne že maminka pečuje a tatínek občas pohlídá.
No, a po té praktické stránce, u nás je to tak napůl, hodně věcí máme rozdělených, např. ráno já pomáhám malému nachystat oblečení apod., chystám sváču, dohlížím při odchodu, aby měl vše v pořádku, manžel nachystá všem snídani, udělá čaj i synovi do školy. Nedávno jsem nebyla ráno doma a syn šel do školy bez svačiny, manžel za ním běžel a zjistil, že jde v teplákách, takže se musel vrátit převlíct. Je to někdy sranda, ale nemám rozhodně obavy někam jet, že by se manžel nepostaral dobře.
Ale zase když jdeme např. na delší procházku, kluci už přešlapují u dveří, ale nemají kapesník, brýle, pití, takže sháním věci a všichni se diví, že se zase čeká jenom na mě. :-)

ABAABA
7.5.2013 v 17:45:15

Tak náš tatínek je v pohodě, ale je fakt, že uklízením se nezatěžuje, děti většinou k ničemu nepřiměje (neumí “dělat drába“), takže, když já jedu pryč a domácnost a děti visí na něm, pak jim vše, co mají udělat napíšu na papír, stejně jako když táta doma není a děti jsou tu samy ;)a pak po návratu jen vidím odfajfkovaný papír a úkoly jsou splněné :))To se pochopitelně týká velkých dětí..
Když měl na dvoře hlídat tehdy tříletou dceru, tak mu najednou lezla po čtyřech po kamenné zídce, která je podél schodů na zahradu ale na druhé straně je hloubka tak tři metry… No, nic se nestalo, ale ten šok, když si jí všimnul!!No, prostě chlap nesmí dělat víc věcí zároveň :)

Jsem maminka na plný úvazek , která má kotvu svého života hozenou v nebi :) a baví ji udržovat teplo rodinného krbu .

zuzina
7.5.2013 v 17:38:09

U prvního dítka jsem fungovala jako vy všechny/vše nachystáno,nabaleno navařeno atd/ :-) s postupem času jsem se už probrala a zjistila jsem,že můj muž je opravdu schopný zvládnout péči o děti ve stejné míře jako já :-D.Takže dle věku dítěte jsem nachystala oblečení,ale já se šla chystat a manžel dítě mezitím obléknul… ale s tím odjezdem je to pořád taky..kde jsi?Už jedeme…/asi ti chlapi nechápou,že naše údržba nespočívá v tom,že si vezmou čisté ponožky a přejedou vlasy hřebenem /pokud vlasy mají nebo najdou hřeben,který je stále na stejném místě/:-D

…láska na celý život :-)

nuninka
7.5.2013 v 13:57:22

Dneska odjíždíme pryč a vracíme se v sobotu. Když muž viděl nabalene věci pro 2 dospělé a 3 děti, řekl že nikam nejede.K tomu klasické poznámky jestli se tam rovnou nestěhujeme.

Co se týká hledáni věcí doma,tak u nás to je stejné. Kde to je?Jste minule to bylo tady!
A je jedno jestli jde o hrnek na kafe nebo cokoliv jiného. :-)

PavluschkaPavluschka
7.5.2013 v 11:40:13

Díky za to, že mám doma chlapa podobného ražení, jako Bambiska. Tedy co se týče hlídání a péče o dítě. Postará se, udělá, na čem jsme se domluvili. Byla jsem měsíc v lázních a tak s ním byl 10 dní u moře a zvládali to suprovně.
Vždycky říkal, že číst nebude a teď předčítá, když F. chce. (-: Naučil se k vůli dítěti jezdit na kolečkových bruslích, aby spolu mohli řádit venku (a aby mu stačil)… Jó, akorát asi málo zdůrazňuju jak je šikovný – protože každý chlap je více – méně ješita (-:

ŠárkaŠárka
7.5.2013 v 10:14:44

U nás jsme na tom tak nějak podobně jako ostatní. Když nejsem doma, muž děti obstará s přehledem a neměl s tím problém ani když byly menší. Jen je znát, jak se domů vrátím, jakoby na mě znovu přehodil štafetový kolík. Hurá, máma už je zase doma ;-).
S úklidem pomůže, uvařit taky umí (třeba hovězí polívku jsem lepší nejedla), jen u toho nadělá děsnej binec. Děti táhne ke sportu, to já jsem spíš “pecka“. Ale s mým nenávratně skrytým talentem ke sportování se ani není čemu divit.
Občas má tendence ten “talent“ hledat, ale má smůlu, pořád mu říkám, že mám jiné kvality :-)).
Jinak, jsem ráda, že při cestování nebo odcházení kamkoliv jsme na tom tak nějak všechny podobně. Taky pobalím, nachystám, děti ošéfuju a když už je čas, abych dala do pucu i sebe, tak se ozve: Odcházíme…:-)).

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist