Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Sázíte, sejete, pěstujete?Sázíte, sejete, pěstujete?
PetraPetra
3.5.2013 v 8:31:34

Pochlubte se svými pěstitelskými úspěchy a svěřte se se zahradnickými pokusy :-)
Máte svoji zahradu či zahrádku, nebo pěstujete jen pár bylinek za oknem?
Co už máte zaseto a zasazeno a jak se vašim rostlinkám zatím daří?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
lnorilnori
6.5.2013 v 17:05:51

Hanzlici, to je pěkný :D Tenhle problém nemáme se stromkama, ale s krmítkem pro ptáčky. Umístili jsme ho nízko na postavenej špalek .. a kočce to vyhovuje

ŠárkaŠárka
6.5.2013 v 13:45:48

Tak nám už “lezou“ ředkvičky, hrášek, špenát a cibulka. Včera jsem zasadila salát a kedlubny. Muž v sobotu zasadil tújky, zasypali jsme je mulčem, denně proléváme, tak jen doufám, že se ujmou.
Jahody nějaké taky budou, jen po zimě jich pár vymrzlo. Bylinky zatím držím jen mátu, meduňku a libeček, ale letos se chystám rozšířit…jen ještě nevím o co ;-)
Ostružinu jsem si před rokem donesla dva výhony od kamarádky ze zahrádky, píchli jsme ji k okrasné brance a jeden šlahoun už se po ní pěkně pne, druhý nepřežil zimu.
Stromů pár na zahradě taky je – třešně, jabloně, japonská hruška a meruňka – ale z té asi letos nic nebude. No a z keříků je tam nějaký rybíz, angrešt, taky josta a letos je hodně moc nakvetlá kanadská borůvka … z té má asi největší radost Anežka, borůvky může na kila ;-)

Taky jsme letos zkusili zasadit pomlázku… nevím, jestli se chytne. Nezkoušela jste některá?

Anonym
6.5.2013 v 13:03:11

To je pěkná diskuze. No já nepěstuji, nemám kde ale moc ráda bych pěstovala tak se snad někdy dočkám. Katko tak to jsi pěstitelka to máte velkou zahradu ne? Já mám jen muškáty na oknech.
Nikol

HanzliciHanzlici
5.5.2013 v 9:12:52

Inori, tomi připomnělo, že loni jsme koupili 3 ovocnáče, zasadili je na zahradu, a po pár měsících jsme tam vypustili ovce. Chutnaly jim :-) A 450 Kč šlo do luftu :-D

bambula
5.5.2013 v 9:03:19

Ahojky, tak zahrádku jsem včera vytvořila a dnes se vrhnu na sázení:-) mám akorát obavu aby to nepomrzlo, na konec týdne hlásí ráno mrazíky:-(

….neskutečné štěstí

lnorilnori
4.5.2013 v 20:42:42

Tak jsem dneska po inspiraci tady na VD koupila a zasadila angrešt. Akorát mi to vyšlo, že se mi to pěkně samo zalilo, jen tak tak jsem utekla před bouřkou. Před třema rokama jsem měla za barákem rybíz a ten mi zarostl břečťanem, jak nebyl na očích a nepřežil to. Teď jsem ten angrešt dala na viditelný místo, tak snad to bude dobrý :)

katka2000katka2000
4.5.2013 v 18:02:37

taky se snažím něco pěstovat.
Mrkev, petržel,cibule a hrášek už raší. Ředkvičky už ochutnáváme.
Dnes jsem zasadila rajčata, okurky a papriky a přepíchala jsem si sazeničky salátu.
Poprvé jsem zasela kukuřici, slunečnici, špenát, cuketu, a brokolici, tak uvidím, co z toho vzejde.
Jahody mám od loňska, tak snad na nich toho bude víc než loni. Dnes jsem koukala, že už začínají kvést.
Z keříků mám borůvky, angrešt, jostu a červený rybíz. Ostružina podle všechno zmrzla.
Z bylinek mám pažitku (té se svině nemůžu zbavit – roste mi naprosto všude), libeček, medvědí česnek, rozmarýn (loňský zmrzl – jsem byla líná ho vyndat, no), mátu a zasela jsem semínka majoránky, bazalky a levandule, tak to se teprve uvidí. Něco tam leze, ale nevím, co je plevel a co ne :-)

Jinak mám nějaké kytičky, ale nevím názvy. Se mi v obchodě líbí, tak to beru :-) Kvete mi tu pořád něco jinýho, tak je to fajn.

Letos bych ještě chtěla udělat předzahrádku, protože tam je jen halda šutrů a plevele. Loni jsme ji využívali jako odkladiště suti při rekonstrukci. Truhlíky mám už osázené, tak ať mi nekvetou zase nad tím bordelem :-D

HanzliciHanzlici
4.5.2013 v 15:41:20

Tak zahrádka je moje absolutně slabá stránka. Mně nevyroste ani máta, která prý jinak jde jak plevel. No ale letos jsem se poprvé odhodlala a na place před domem, taková hezká předzahrádka, jsem to celý zvorala a vysypala tam nějaká semínka lecčeho, co jsem doma našla. Taky jsem tam po odkvětu vysadila narcisky z květníku, které jsem dostala od muže k narozkám. Už chcíply.
Zato muž, to je zahradník. Každý rok tu pěstuje zeleninu a daří se mu, já mu to jen občas zaleju. Letos asi nebude nic, protože nemá čas, doma je tak dvakrát týdně na hodinu a na spaní, takže rajčata budeme kupovat.

Magda K.
4.5.2013 v 14:06:30

Baklažány budu pěstovat letos poprvé, takže vůbec nevím, co vyžadují, teprve uvidím a poučím se, chce to osobní zkušenost :-) Jinak jsem se dívala, že teď, co konečně u nás zapršelo, většina zeleniny vylezla a krásně roste. Tak jen tak dál, za chvíli začne neoblíbené čištění, vytrhávání trávy, okopávání….

…mít největší štěstí v životě

bambula
4.5.2013 v 9:10:42

ahojky, dneska se jdu pustit do zahrádky, doufám, že nebude pršet. nakoupila jsem hrášek, mrkev a ředkvičky. tak uvidíme :-)

….neskutečné štěstí

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist