Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » dětská lékařkadětská lékařka
Anonym
2.5.2013 v 18:22:25

Holky můžete mi napsat jak to chodí u vaší dětské lékařky? Napíšu jak u nás. Starší dcerka poslední dobou bere hodně často antibiotika a doktorka nám nedělá ani odběr krve myslím crp se to jmenuje než je nasadí. Pak mi třeba řekne že jak je dobere tak může druhý den do školky. Dcerka má docela vysoké horečky a to mi řekla že s horečkou se chodí až po 3 dnech k doktorovi. Na kontrolu nechodíme ani po antibiotikách. Mám známou a má první dítě a ta jde k doktorce i když má rýmu a doktorka dítě prohlédne a na kontrolu se chodí i po běžném nachlazení. To hlavní ale máme jít na operaci s mandlí, kterou jsem dvakrát musela odložit pro nemoc. Ptala jsem se na nějaké vitamíny a že už jích máme vyzkoušených a opět mi jen nabídla nějaké nové v lékárně a tam mi řekla že jsou pro děti na předpis které pomohou né jako ty volně prodejné. Stejně je celé zaplatím ale alespon pomohou jenže prostě naše doktorka je nepředepíše nevím proč. Tak mě zajímá jaká je vaše dětská doktorka? Lenka

Stránky: [1] 2
kubajzMDkubajzMD
4.5.2013 v 22:35:08

Tak já musím říct,že na pediatry mám štěstí.Mrzelo mě,že jsme se odstěhovali z Prahy-přesto dcera dojížděla.Pro syna jsem hledala v místě bydliště a naštěstí jsme opět narazili na pečlivou lékařku.Syn do čtyř let marodil dá se říct neustále.Pokaždé mu CRP lékařka dělala.Nakonec jsme na doporučení nechali odstranit nosní mandle a i když jsem z toho měla opravdu hrůzu,je syn rok po zákroku a nevím(krom jedné malinké rýmičce)co to je,aby byl nemocný.Pokud měl vyrózy,kontrolu nechala lékařka na nás,ale po ATB si nás hned objednávala a nechávala ještě týden na rekonvalescenci.

vdaná

alena5alena5
4.5.2013 v 19:27:41

Tak u nás bylo první dítě skoro furt nemocné,první ATB měla už v porodnici a dostala se z toho až kolem 9 let věku.Druhé naopak nemocné moc nebývá,jen první rok ve školce byl náročnější-takže s každým z nich řeším návštěvy jinak.Dcera když chytla teploty tak většinou skončila na ATB,takže nebyl důvod čekat,syn naopak mívá teplotu jen jeden den,což léčíme doma,stejně jako nachlazení,pokud trvá i další den tak k doktorce jdeme.CRP naše doktorka nedělá,ATB dává dle uvážení aktuálního stavu,když jsem si nebyla něčím jistá a volala jí,tak buď poradila po telefonu,nebo řekla ať příjdem a uvidí se-razí heslo raději přijít 3x zbytečně než nechodit a zanedbat něco.Kontroly po ATB máme i s močí,vitamíny nijak nedoporučuje,jen pestrou stravu,ale hodně doporučuje probiotika a u dcery při té velké nemocnosti nás odeslala pro jistotu k alergoložce-imunoložce která ji pak dávala léky na zvýšení imunity

Anonym
4.5.2013 v 11:31:33

Proč je zubní lékařstvínedostatkové? Proč je málo lékařů? To snad už nikdo tento obor nestuduje?

JarmuschkaJarmuschka
3.5.2013 v 22:43:54

Dokud byly holky malé a já s nimi na rodičáku, chodila jsem k doktorce fakt jen v případě, že horečka neklesala, kašel nepolevoval, ba se horšil.
Snad že jsem z doktorské rodiny a mamka dětská sestra – uměla jsem si v lecčems poradit a nehroutila se hned.
Pravda, s nástupem do práce k doktorce chodíme dříve – v okamžiku kdy naznám, že by holky potřebovaly klid doma. Když to jde, nechám si napsat OČR, když ne, zaskakuje babička.
CRP holkám snad ještě neměřili – ani původní pediatrička, ani ta současná.
Na druhou stranu měly ATB asi dvakrát u původní pediatričky (do věku pěti let) a dvakrát u současné doktorky (věk 8,5 roku) – nepočítám ATB na neonatologii.
Obě pediatričky hodně radily homepatika a “babské rady“ (ty doplňuji znalostmi tradovanými v naší rodině), léky na přírodní bázi.
Já jsem s našimi doktorkami spokojená – kdybych nebyla, jdeme jinam.

…obavy i radosti až do smrti.

zbynula
3.5.2013 v 19:30:43

Jsem s naší dětaskou lékařkou velmi spokojená, přesto chodím jen v krajním případě. Nejsem zastáncem častých návštěv. Jít třeba s rýmou, když nemá jiné příznaky, ani za nic. Ještě by tam chytili něco horšího. Naše dr. dává atb až v krajním případě, to je pro mě důležité. Běžné nemoci léčím sama, syn býval nemocný víc, takže jsem nasbírala nějaké zkušenosti. Ale pokud se mi něco nezdá, samozřejmě jedeme k dr. Na kontroly se u nás chodí po atb vždy, ale ty naštěstí prakticky nemíváme.

Anonym
3.5.2013 v 19:06:58

Holky s tou horečkou jsem tam byla druhý den a to když byla miminko ale stejně když tam přijedeme i po těch třech dnech tak stejně crp nedělá a přístroj tam má. Tak potom nevím o co jde. Já třeba s nachlazením ani střevní chřipkou nechodím ale ty vysoké horečky a atb. to už jsem vždy nervní že nevím z čeho to je a vlastně ani potom ne, to potom atb. bere a nemusí že je nepotřebuje. Prostě raději bych přišla i vícekrát než abych něco zanedbala. Tak chápu maminky jak psala Katka že jdou s každým prdem jak píše. Lenka

babofka
3.5.2013 v 18:19:32

Tak já k MUDr. chodím až fakt ten 3. den horeček, kdy se obvykle ukáže už nějaký i jiný příznak než jen teplota. CRP nám měří automaticky, neříkám si o něj. Když si pohledem a poslechem není jistá, jestli je to virové nebo bakteriální. ATB jí odmítám a léčím po svém, tedy většinou přírodními vyzkoušenými léky, lichořeřišnicí, homeopatiky. Už mě zná a toleruje mi to, ale zve mě na kontrolní CRP třeba obden a hlídá, jestli to fakt klesá. Jinak hodně řešíme i po telefonu, když jsme třeba průjmovali a zvraceli co 5 minut, nedokázala bych k ní s malým dojet, po telefonu jsme probraly podstatné a pak vyslali pro recepty a OČR tatínka.
Jednou mi dělala ještě nějaký test v ordinaci, už si přesně nepamatuju na jakou potvoru to bylo, myslím že z výtěru, nabídla mi buď laborku (výsledky za den dva) nebo test v ordinaci, ale s úhradou 200,- . A člověk ví za 5 minut na čem je…
Jsem spokojená a neměnila bych…

MarinadaMarinada
3.5.2013 v 14:37:35

Lenko, a jestli ta Tvoje známá chodí k doktorovi a pak na kontrolu i s obyčejným nachlazením, tak akorát riskuje, že tam chytěj něco mnohem horšího od jiných dětí v čekárně… (ale nevím, jestli se to její dítě třeba neléčí s něčím jiným a nejsou víc sledovaní)

MarinadaMarinada
3.5.2013 v 14:34:22

Lenko, ale žádné vitamíny, díky kterým by byl člověk míň nemocný, podle mě neexistují – akorát tím dodáš dětem další chemii do těla. Tak možná proto vám je ta doktorka nechce napsat. Myslím si, že ta naše by je taky nenapsala a já s ní souhlasím.

MarinadaMarinada
3.5.2013 v 14:31:45

Naše doktorka je velmi pečlivá, ale skoro k ní nechodíme. Antibiotika dcera zatím nepotřebovala a s ostatním si poradíme samy doma.
Ale je pravda, že minulý měsíc chytla dcera virozu a když měla vysoké teploty i 7.den, tak jsem s ní už k doktorce jela…a dostala jsem tam sprďana, že jsem nepřišla dřív. Dceru tam doktorka prohlédla, nic nenašla, takže jsme jely zase domů – a teplota najednou zmizela a už se nevrátila. Takže aspoň k něčemu ta návštěva u doktorky byla dobrá :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist