Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak jsou na tom s domacimi pracemi muzi?Jak jsou na tom s domacimi pracemi muzi?
nuninka
23.4.2013 v 20:14:53

Slyšíte často větu “co jsi celý den dělala?“, zatímco jste ráda, že konečně sedite?
Když jsou děti uklizi se x krát denně. Přijde mi, že kolikrát nedělám od rána do večera nic jiného.
Přesto doma slyším věty typu: taky bych chtěl být na mateřské, a co jsi celý den dělala, že jsi to nestihla… .
Muž rád vaří a vaří dobře.Ale v kuchyni to pak vypadá jak po výbuchu. A úklid je pak na mě.
kolem domu a zahrady opravdu vše co zvládne, ale doma max. kutilske práce.

A tak mě zajímá, jak je to u vás doma?

Stránky: [1] 2
lnorilnori
26.4.2013 v 12:55:13

Tak tenhle problém jsme měli taky, dokud jsem byla doma. To bylo pořád řečí, jak si doma pořád ležím a já se cítila dotčená.. a teď vidím, že určitým způsobem pravdu měl. Určitě šly všechny domácí práce rozložit do celýho dne, teď se musí všechny stihnout během rána nebo večera a přes den si neodpočinu s dítětem na houpačce : )))
Během mateřský muž ruku k dílu přiložil, ale měl spoustu řečí, teď ruku přiloží a řeči nemá, naopak mám řeči já, když je někdy doma dřív a na mě nezbyde večeře a chápu, jak to předtím myslel :D

nuninka
26.4.2013 v 12:08:30

Ksando,z toho si nic nedělej, já čekala na opravu jídelní židlicky půl roku.

Danniella
26.4.2013 v 10:25:06

Ksando, já jsem taky ráda, jak to je. V tomhle si absolutně nemůžu stěžovat, i když jsou období, kdy nestíháme a je to vidět. Občas mám námitky, když se navrství jeho oblečení tam, kde by podle mě být nemělo. :-) Ale to jsou takové blbinky.
Sranda je, když jdu něco kupovat do železářství, vím přesně, jak to vypadá a k čemu to je, ale nevím, jak se to jmenuje. :-) To se prodavači fakt baví. Ale zas se můžou předvést jako chlapi, takže to většinou projde. :-)

ksanda.1MD
26.4.2013 v 10:11:28

Danniello, u nás si to manžel taky zorganizoval tak, aby bylo uklizeno, když jsem přijela z porodnice – povolal sestry (má dvě) a opravdu tam bylo vše čisťounké – u obou dětí. Tak jsem aspoň ocenila, že to zorganizoval:-). Jinak můj manžel je strašně šikovnej – fakt a jsem moc ráda, že to děti po něm zdědily – malá je šikovná, ale není moc pracovitá (to má po mně) a malý je i pracovitý po manželovi. Co se týká drobných domácích oprav…-už dva měsíce máme v koupelně rozvrtanou poličku – kdy ji dovrtá netuším.

Danniella
26.4.2013 v 9:50:02

U nás je taková hezká tradice, že miminko by mělo přijít do vygruntovaného, takže pokud rodina chce, maminka, popř. sestry pomůžou uklidit. Takže když jsem se vrátila z porodnice, byly vyprané záclony, umytá okna, vydrhnuto a navařeno. :-)
Jinak ale manžel umí vařit, takže se střídáme, občas se zavře v kuchyni a fakt pořádně uklidí, luxuje a i běžný úklid udělá, resp. uklízíme normálně spolu.
Co nedělá, je prádlo, mytí koupelny, podlahy a hloubkový úklid v kuchyni a pečení. Ale to ani nevyžaduju.
Spíš mi chybí, že se sám nepouští do takových těch drobných domácích oprav, to musím říkat stokrát a často to nakonec řeším sama nebo zavolám tátu, když to neumím.

danasidanasi
26.4.2013 v 9:33:22

Nuninko, vzhledem k tomu, že je muž povoláním kamioňák spočívá všechna práce na mne. Jak doma i kolem domu i kolem zvířat a zahrady. Když dorazí na pár hodin domů, snaží se mi všemožně pomoci. Ale za těch pár hodin např. 48, nebo 62 hodin toho moc nestihne. Když vezměš v úvahu, že prvně se musí nejprve umýt, najíst, vyspat.

…být neskonale šťastný

nuninka
24.4.2013 v 20:30:32

Lussy,tak to znám. Když jsem přijela z porodnice (u každého dítka)tak jsem nejprve povlekla postylku a pak rychle poklidila.

MarinadaMarinada
24.4.2013 v 9:44:23

Semelko, tak přesně ten vtip mě taky hned napadl. Radši jsem se ale nejdřív podívala, jestli to někdo nenapsal přede mnou, abych se neopakovala :-)

Jinak můj přítel je jako motorová myš a občas si říkám – zlatý líný chlap :-)

bamiskabamiska
24.4.2013 v 8:08:27

mám manžela v tomhle ohledu dokonalého, nepatřé k těm co dělí práce na mužské a ženské….a ani nepatří k těm co by seděli když já dělám, chodí a ptá se jestli s něčím nechci pomoct a spoustu věcí dělá sám …ale i já se pustím do prací co dělá od malování, vození koleček s kamením a nebo montování nábytku….

jsem ráda že není z těch co tyhle debilní(pardon) průpovídky pronáší….

takže k pracem není problém a pomáhá s věšením prádla, vyluxuje, ustele, umeje nádobí, nakupuje, od mala přebaluje malého, koupe ho….svačiny dělá pro děti častěji jak já, učí se s nima…..

a nikdy jsem neslyšela to že by něco z toho neměl dělat…

MANKAš
24.4.2013 v 8:04:30

Tak můj manžel nikdy nepronesl nějakou takovou větu,ani o mateřské nebo o neuklizené domácnosti naopak, když je doma a vidí, že něco nestíhám, tak bez řečí se mi nahrne do kuchyně a pomáhá, nebo většinou vysává on s dětma. Myslím si, že jsem šťastná manželka :-D

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist