Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Lotosový porodLotosový porod
PeťkaPeťka
13.4.2013 v 0:01:50

Jaký máte názor?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=776775#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-4

Stránky: [1] 2
HanzliciHanzlici
18.4.2013 v 13:59:00

Spíš ta pravidla dodržovat chce, než že by musel… já to myslela obecně, i na jiná témata, než jak z toho mého příspěvku vyplynulo.
Já si prostě jen myslím, že pokud někdo lotosový porod praktikuje, tak to nedělá proto, aby byl zajímavý a mluvilo se o něm, ale proto, že se dozvěděl něco a nějak se s tím ztotožnil. A to, že nám to přijde třeba divné, to už je jen náš problém :-) Pozérstvím bych nazývala fakt jiné věci než tohle. Ale to je taky jen můj problém :-)

Danniella
18.4.2013 v 13:53:31

No, možná s tím přiřazováním se k určitým skupinám v pubertě to nebyl nejlepší příklad.
Myslela jsem tím, že vydělit se tímto způsobem může znamenat to, že se člověk ještě víc omezí, zúží si obzory a možnost výběru a rozhodování, protože musí dodržovat pravidla oné skupiny, ke které se přidá.

Danniella
18.4.2013 v 13:45:58

Hanzlici, to ale mluvíš o něčem jiném. Informace si taky sháním a rozhodně nejsem člověk, který by bez přemýšlení tupě kráčel vpřed. To fakt ne.
Jen mi prostě připadá, že se někdy bazíruje na nesmyslných detailech, na kterých život prostě nestojí a některým lidem pak uniká pravá podstata věcí, to, na čem opravdu záleží.

HanzliciHanzlici
18.4.2013 v 12:50:34

V pubertě jsme svým oblečením demonstrovali to, že odmítáme hluše a slepě přijmout něco, co nám někdo jiný naservíruje. Stejné je to i v dospělosti, akorát na jiném poli než v oblékání. Nevidím nic špatného na tom, když se někdo zajímá a pídí se po informacích, jestli to, co je nám předkládáno (stejně jako v pubertě) je správné.
Danniello, může tě ujistit, že já sama sebe v žádném případě nevidím jako někoho alternativního, a přesto jsem tuto nálepku už mockrát dostala. A je to tak hrozně moc nepříjemné… a jen proto, že se zajímám, jak nezničit dětské zdraví. Protože ne všechno, co je nám předkládáno (a námi pasivně přijímáno jako “jediná“ pravda) je skutečně v pořádku. Kdybych se nepídila po informacích, měla bych rozhodně pohodlnější život, ale to svědomí už by dost trpělo… Rozhodně bych neměnila – to, co vím teď, mi za to nálepkování stojí.
A jinak – v každém stádě je vždycky někdo uprostřed a někdo na kraji. Těch na kraji je vždycky míň, ale vždycky toho vidí víc než ti uprostřed ;-)

Danniella
18.4.2013 v 11:18:06

Pořád víc ve mně sílí pocit, že někteří lidé musí být za každou cenu alternativní, odlišit se, ale tím se zase jen zařazují do jiného stádečka.
Jako když jsme oblečením apod. v pubertě demonstrovali, že jsme rockeři, metalisti, depešáci nebo něco jiného, abysme byli jiní než ostatní, ale jen jsme si tím navlíkli uniformu.
Každého věc, dokud tím někomu neublíží. Ale tyhle projevy za každou cenu se lišit, to je prostě nedospělé, nezralé chování, kterým si hledají nějakou oporu.

LienLien
17.4.2013 v 19:32:15

to je tentýž článek
beru to spíš jako nadsázku :-)

PeťkaPeťka
17.4.2013 v 16:47:27

Lien, článek jsem nečetla, ale připomněla jsi mi smrt mláděte opice v ZOO Praha.
Kdy gorila rodila a bohužel přetrhla šňůru dřív, než bylo mládě venku.
I v přírodě se najdou patologické stavy u zvířat, v ZOO asi ještě o to víc.

LienLien
17.4.2013 v 16:02:07

Gaurí Chandra
Bláznivá alternativní matka praktikuje lotosový porod. Asi nečetla osvětový článek: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=776775

To mi dnes přistálo na FB, tak jsem si vzpoměla na tuto diskusi, jsou tam i zajímavé komentáře :-), prostě co člověk, to názor.

No asi intuitivně chápe, že to má nějaký význam pro zdraví jejího mláděte. Jinak by se s tím netahala.

Přesně tak, opice to chápe, člověk ne… to je docela smutné.

No, divne, ale kdyz to tak nekdo citi, at to dela, jeho vec. Co me spis sokuje, jsou nenavistne a hloupe vypady v komentarich na ten clanek, to si clovek opet počte v zumpe aneb kdo nejde ve stade, nema narok na nic a musime ho zlyncovat… hlavne me zarazi, jak nekteri jedinci by svym partnerkam prikazovali, co maji delat, az se nechce verit, ze by opravdu mohli mit partnerky; perlicka je i komentar obsahujici “…budete rádi, když manželku dovezete
v pohodě do porodnice, budete se modlit, aby personál byl příjemný…“ – tedy mit takoveho partnera, supem ho poslu k vode. neb pusobi dojmem, ze by se nedokazal ani zastat sve zeny v tezke chvili a misto asertivity sklapne podpatky a tise knuci v koute…

“Ani v přírodě nezůstává pupeční šňůra spojena s mládětem. Nemáme s tím žádnou zkušenost a vůbec si neumím představit, proč bychom to měli dělat,“ dodává. Esteze mame doktorov a nemusime si pupocnik prehryznut..ako zver

To víš, zvíře za několik milionů, na tom se pokusy nevyplatí dělat. Lidí je na světě dost, tak proč si nešmiknout, když to ještě navíc zdravotní pojišťovna uhradí.

bioviruskabioviruska
13.4.2013 v 18:47:42

a HURÁ do 21 století….
Neumím si představit hnijící placentu ( neusychá, hnije-jako ostatně všechno v našem těle, dochází k hnilobným procesům) připoutanou k žijícímu ditěti cca 10 dní :-O
Použiji slov Kelišové : To je hnus velebnosti….
Beru zlatou střední cestu, dotepat a papáááá….

nuninka
13.4.2013 v 10:20:52

Lien a Petka napsali vše co si myslím také. Takže více není co dodat.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist