Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Utírání zadečku po "velké"Utírání zadečku po "velké"
LienLien
11.4.2013 v 10:21:48

Chtěla bych se zeptat od kdy už si vaše děti samy utírají zadek po vykonání velké potřeby a jakým způsobem probíhaly počáteční pokusy. Začaly samy, učily jste je to, kvalita provedení, jak vypadalo okolí záchoda apod.

Stránky: [1]
nuninka
12.4.2013 v 19:22:24

Řekla bych že asi ve čtyřech si začal dupku utirat sám ale vlhcenym ubrouskem. Papírem mu to šlo špatně a vždy tam něco zůstalo.Ve školce vím, že menší děti volají paní učitelku.

LienLien
12.4.2013 v 9:35:21

Díky za reakce.
U nás je to tak, že Maruška to doma dobře zlvádá sama (i když mě volá). Problém ale je, že my všichni používáme bidet, takže si moc nedokážu představit, jak to bude dělat jinde, ona chodí jenom doma, pokud jde jinde, tak jsem s ní a asistuji. Naneštěstí nemá zrovna hovínko, po kterém je čistá, spíš naopak, takže už se mi i stalo, že jsem našla obtisky hnědých ruček po záchodě, bidetu a dlaždicích okoloSnad si to do školní docházky vyzkouší i někde sama. Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale stejně se utře jednou a šup na bidet.

semelkasemelka
12.4.2013 v 9:17:35

Mates (bude mít v létě 6) si občas utře sám, ale jenom když nejsme poblíž. Když jsme “na dosah“ tak se utírat sám odmítá.
Zrovna ze včera mám úsměvnou historku: Byla jsem na zahradě a přijdu domů a Mates i Míša (3 roky) jsou na záchodě a Mates se šťourá štětkou v záchodě a povídá: Mami, já jsem kakal a utřel jsem se sám a Míša mi říkal jestli jsem už čistý .. radši si ani nepředstavuju, jak to dělali :D

zuzina
11.4.2013 v 17:56:51

malý/5/ už se utírá sám asi tak půl roku,někdy ne úplně dobře,ale hned jak to zjistí chce zjednat nápravu :-)a bývá to málo často.Záchod splachuje sám a i ho od mala baví ho čistit,takže v poho :-D

…láska na celý život :-)

MarysekMarysek
11.4.2013 v 17:31:02

Syn bude mít v květnu 4 a zatím utíráme…ale už jsem uvažovala, kdy ho nechám, ať se utře sám…používáme dětský vlhčený “toaletní papír“, protože normálním ho nikdo kromě mě neumí pořádně utřít :D a i tak je to lepší…ve školce myslím moc nekaká…aspoň to trvdí :D

Anonym
11.4.2013 v 15:34:02

Já jsem ráda, že vše malý zvládá v pohodě a že mě volá na utírání?? To je maličkost, kterou brzy odbouráme. Navíc má spíše “zácpu“, takže bývá čistý i bez utření, spíše jde tedy o psychiku – “ i toto už zvládnu sám“ :)
ABA

JarmuschkaJarmuschka
11.4.2013 v 11:34:44

Co si tak zpětně vybavuji, tak to odpovídá přibližně tomu, co psala Kšanda.
No ale holky si to raději nechávaly na doma.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

katka2000katka2000
11.4.2013 v 11:32:50

dcera se sama utírá od té doby, co je předškolák. Nijak jsem na ni netlačila. Ve školce je v předškolácích už neutírají a doma mě už teď taky nevolá. Záchod je v pohodě, to se trefí. Horší je to s kvalitou utření. Vlhčené ubrousky to jistí, když byla kakat zrovna ve školce. Někdy se zadaří víc, někdy míň.
Bych to nehrotila, stačí opravdu až v těch 5 letech začít, aby to do školy stihly doladit.

ksanda.1MD
11.4.2013 v 11:16:39

Lien, tak se tu usmívám, ale víc neporadím. Malého ještě nenechávám a malá od těch cca 4 let, ale u ní to bylo trošku jiné – má chronickou zácpu, takže tam je to spíš o tom, aby věděla, že se to dělá než že je to potřeba – do záchodu se s papírem vždy trefila :-). Co si pamatuju ze školky, tak prvňáčky (3-4 roky) jsme utírali, druháčky už jen vyjímečně a 5ti leté děti vůbec. Takže cca myslím, že v těch 4letech už to děti celkem zvládají.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist