Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Odmítnutí ATB při vysokém CRPOdmítnutí ATB při vysokém CRP
keenspeedkeenspeed
20.2.2013 v 15:42:16

Ahoj, zajímá mě, co se stane v případě, že dr. provede zítra crp test prckovi, vyjde vysoká hodnota a já přesto ATB odmítnu – poslední dobral na konci ledna, a byla to už 4tá ATB během 1roku. Takže chci zítra at mu udělá odběry a všechno možný, až se dovolám na alergo, obejdnám Ela i tam.

Už si připadám jak magor. Psala jsem tu naposledy, že marodí od půlky prosince – menší střevní problémy, po pár dnech hnusná rýma, pobyt u ex přes svátky, návrat – horečka, zánět v očích, dostal ta 4tá ATB na 10dní, měl jít do školky, ale asi se nakazil od hlídacího tatínka, takže už jen viroza nebo co, další dny doma. Do školky šel 11.2. – tedy po 2měsících.

Schválně jsem chodila z práce dřív, aby tam hned nebyl až do konce, v pátek zůstal doma preventivně. Ted byl v mš dva dny, včera šiju masku na maškarní a El se ráno vzbudí s horečkou, takže zase doma.

Zatím vykrejvám hlídání jak to jde, a mám kliku, že v práci na mě nejsou až tak závislí a mistr je v pohodě, ale i tak už mě to s prominutím sere. V srpnu začal brát Echinaceu, stejně měl v listopadu náběh na zánět uší. Ted při ATB a dál bere Laktobacílky a Rakytník.

Horečku ráno neměl, jen 37,8 pak už 38,8 občas klesne ..dávám zatím jen zábaly na lýtka a čaje. Rýmu v podstatě nemá, jen občas za kašle, nejvíc večer. Ale jinak je v pohodě, hrál by si, ale držím pod dekou. Snědl talíř polívky, ovoce. Pije.

Vím, že jsem tu psala o homeopatii a vy o tom, jak to probíhalo u Vás.
Jediný co mě napadá, je nějak vydržet do předléta a pak k moři, nebo aspon do termálů, kdyby pomohly. Jenže to by se snad mělo jet aspon na měsíc, a dovču takovou nemám. Možná by mě v práci pustili na neplacený volno, ale kdo zaplatí nájem a to okolo?

Přijde mi, že máme závadnej byt..ale koberce nemáme, 1dětský, ne záclony, ne závěsy, jen ted přes zimu suším prádlo doma v bytě a ne na balkoně, takže větší vlhkost,ale větrám pravidelně, nepřetápím..aspon myslím. Už nevím.

Stránky: [1] 2 3 4 5
keenspeedkeenspeed
21.2.2013 v 18:30:33

Ahoj, příspěvky jsem jen tak prolétla, pak přečtu pořádně.

Ráno u dr. – vychrlila jsem na ní, že bych ráda stěry, vyšetření atd, že je opět nemocný. Nejdřív at popíšu stav.
Včera ráno teplota, přes den už horečka,v noci zpocený, úplně mokrá hlava. Bez rýmy, kašel jen večer v posteli, přes den občas. Jinak jí, pije,spí, komunikuje.

V krku v podstatě nic neměl, na poslech se jí nelíbil, takže žádanka na rtg. Tam nález vlevo dole a uprostřed.

Na můj dotaz, z čeho a proč? Prý je to ted k chřipce, že koho pošle na rtg, vrátí se se zápalem plic.

Až bude Eli ok, pošle nás na to imuno vyšetření.

Dala mu Kalcid. Před 14dny dobral ATB… na zápal plic dá každopádně atb, jsou jiná – předtím měl Cefzil.

Do soboty hlídá babička, příští týden se uvidí, měl by přijet i ex.

Chápu to, že bych měla být s prckem (i když kdybyste ho ráno viděli…na první dojem vypadal naprosto v pohodě a zdráv).

MOžná by bylo řešení, co řekl ex… at ho pošlu k němu, dám mu 2tis, a Hanka se o něj bude starat + o svýho prcka.
Nebo ho mám vzít ze školky a zaplatit chůvu, že takhle se školka platí zbytečně.
A jestli zjistí, že naše dr. něco zameškala, hned vyměnit.
Pak bych mohla pronajmout byt a jít bydlet k máti – s ohledem na naše vztahy, pochybuju, že by ovzduší přispělo k Eliho pohodě.
Nebo jít do bytu k dědovi, ten je pořád na cestách a jen týden v měsíci doma.

Jsem ráda, že mám práci jakou mám, páč být o 2patra výš, už by mě mistrová asi uškrtila. Tady co jsem můžu fungovat jak funguju.

Počítám s tím, že celý březen bude EL doma…a pak by se mohla aplikovat ta homeo léčba, pokud by s ním zamávala jako s malou od Lussy apod.

Anonym
21.2.2013 v 17:16:03

Lien, nevím, asi jsme se nepochopily … nechci slovíčkařit o “životě“, ale beru to z té praktické stránky – peníze jsou důležité pro život (nenajím se jich, ale díky nim), žádná fikce, aspoň z mého pohledu.

nepřihlášená Šárka

zzabickazzabicka
21.2.2013 v 16:32:03

Já osobně bych nasadila ATB hned, ale chtěla bych výsledky z toho sputa, travjí 2-3 dny, o výsledky si doktorka může zavolat většinou třetí den dopoledne, v laboratoři často vycházejí vstříc. Urychlit se to nedá první noc rostou bakterie, druhou se “dělá“ ta citlivost na ATB, ale to další ráno v 9, 10 hodin může volat pro výsledky.
Držím palce

nica1nica1
21.2.2013 v 16:28:44

Nicolka měla loni v dubnu taky oboustraný zápal plic.V pondělí jsem s ní byla u doktorky,že pokašlává a ve středu jsem s Nikčou jela na pohotovost s teplotama a už nás nepustil doktor domu.V nemocnici jsme byly 4 dny.
ATB při zápalu plic bych taky neodmítala.
Po propuštění a uzdravení jsem si doktorce řekla o vyšetření úpně na všechno.Bere teď Ribomunyl,Zyrtek(ustal neustálý kašel a rýma)Byla jsem i Na ORL a je to určitě lepší.
Takže určitě chtít po doktorce udělat všechny testy.
Držím palce ať je malý co nejdříve v pohodě.
Asi jste dostali Klacid.Jako sirup byl u nás vždycky boj,aby ho vůbec spolkla,ale je i prášek a ten polikala v klidu.

katka2000katka2000
21.2.2013 v 16:12:46

plně souhlasím s Domča a Ivča. Zápal plic není sranda. Ten konec příspěvku mě navedl na dotaz, zda s vámi (keenspeed) doktorka řešila sníženou imunitu? Jsem na to úplně zapomněla, ale tenkrát po těch zápalech dcera brala několik měsíců Ribomunyl (tak nějak) právě na imunitu. Byla tenkrát na vyšetření a dle krve měla právě imunitu hodně sníženou, dokonce zjistili, že se jí nedělají právě kvůli tomu dostatečně protilátky po očkování. Po půlroce této léčby měla výsledky v normě.

Ivča a DomčaIvča a Domča
21.2.2013 v 15:46:53

Podle toho, co vím – virový zápal plic může přejít do bakteriálního a proto se nasazují ATB.
Neléčený zápal plic je i v dnešní době, hlavně pro nejmenší a seniory nebezpečný. Možnost komplikací, když není léčený.
RTG + poslechové vyšetření a stížnosti pacienta postačují k diagnoze, ihned se nasazují ATB – pokud do několika dnů nedojde alespoň k menšímu zlepšení, dělají se další vyšetření, jakotřeba sputum – problém je, na výsledky se čeká poměrně dlouho, takže by pacient byl neléčený, což není dobře, zánět by se mohl šířit, bakterie/viry by veselee řádily…
Jinak tedy na RTG je zánět plic velmi dobře vidět, není nutné zpochybňovat diagnozu, když je to evidentní.
Léčba a rekonvalescence je dlouhodobá, až měsíc.

Osobně jsem měla zápal plic jednou, resp. nejprve pravostranný, pak mi to přešlo na oboustranný. A “chytla“ jsem ho z plného zdraví. Kdyžmá někdo oslabenou imunitu, předchozí nemoci atd., tak samozřejmě je také více náchylnější.
Nejsem extra velký příznivce ATB, ale osobně bych u zápalu plic neoddalovala jejich podávání. Po vyléčení bych se začaa zajímat o příčinách snížené imunity a nějaké alternativní léčbě, resp. prevenci.

Anonym
21.2.2013 v 15:11:37

Peťko, dobře, dg stanovena asi správně, dle RTG. Ale třeba na virový zánět Ti přeci ATB nepomůžou? Nebo jsem z toho teda jelen, mám zafixováno, že na viry je prostě zbytečné dávat ATB… A pokud nezjistí původce, nemůže ho přeci léčit ne?
Když máš díru v nádrži u auta, nepomůže Ti, když do něj budeš furt lít benzín, protože ho tam věčně nemáš. Musíš odstranit díru a pak se benzín přestane ztrácet…

Jak říkám… Viděla bych to na výtěry, sputum a podle citlivosti nasadit ATB. Do té doby bych léčila přírodně… Ale to už se opakuju…

babofka

JarmuschkaJarmuschka
21.2.2013 v 15:06:52

Když jsem před týdnem šla s Any k doktorce, tak říkala, že teď, obrazně řečeno, každý druhý má chřipku a z toho hned zápal plic, že je to teď obvyklý průběh.
Jak vidím, jak ty choroby probíhají u kolegů, trvají několik týdnů, tak s holkama letím k doktorce vždy hned v zárodku.

Mně jako malé ATB většinou psal táta – však byl na to odborník.
Konstatuji, že podle příznaků mi vždy nějaké naordinoval, mezitím už vyšetřoval výtěr. Málokdy bylo třeba předepsané léky měnit. Jestli je takový praktik i naše současná pediatrička, nevím – ona snad ATB holkám nepsala.

S péčí o nemocné děti – my to zpravidla praktikujeme tak, že v tom počátečním, nejhorším stádiu zůstávám s holkama doma já. A ony taky nejvíc chtějí maminku.
Když už jsou z nejhoršího venku, ale ještě to není na návrat do kolektivu, ale já už potřebuji jít do práce, pak nastupuje babička (ale to už dlouho nebylo).
Když měly holky, coby tříleté, zápal plic, byly týden v nemocnici. Pak jsem s nimi byla týden doma já a pak se ještě vystřídali tchyně a moji rodiče.
Tehdy holky ve školce nebyly přes měsíc. a do školky se vracely už s přicházejícím jarem – to taky pomohlo.

…obavy i radosti až do smrti.

katka2000katka2000
21.2.2013 v 14:44:51

Peťko – k tomu zápalu. Dcera ho měla pokaždé v podstatě z plného zdraví. Ten první měla hned pár týdnů po nástupu do školky – v květnu – to by člověk řekl, že nemoci moc nejsou. Pár dní trochu kašlala, to byla normálně doma, v klidu a i tak z toho byl během několika málo dní zápal plic. Na poslech v podstatě nic, až z RTG. Za půl roku se to opakovalo. Byla jsem s ní pak týden v nemocnici a tam ji poslouchali 3 doktoři a neslyšel nic ani jeden, ale z RTG to bylo jasné. Říkali, že je to virový zápal, že ten prý nemusí být slyšet. 14 dní brala Klacid s Ibalginem proti srůstům a bylo to dobré.
To bylo hned první rok po nástupu do školky, od té doby byla pak snad akorát loni nachlazená, jinak nic. Se to nějak potom zlomilo. Letošní zimu ještě neměla ani rýmu, musím to raději zaklepat. Musí se s tím prostě ty dětičky porvat. Raději si to vybrat ve školce než pak ve škole.
Keenspeed – držím palce, ať se ty nemoci u vás taky už zlomí.

PeťkaPeťka
21.2.2013 v 14:42:42

Je fakt, že toto taky nechápu. Pokud vím o tom, že dítě mělo v nedávné době několik antibiotik, myslím, že by bylo vhodné zjistit původ, o jaký typ zápalu plic se jedná a pak nasadit cílenou léčbu.
Osobně si myslím, že sice v dnešní době zápal plic nepředstavuje už u zdravých lidí strašáka, ale je třeba to uchopit za správný konec.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist