Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Pupeční pahýl - nechat uříznout nebo odpadnout?Pupeční pahýl - nechat uříznout nebo odpadnout?
HanzliciHanzlici
24.1.2013 v 18:35:24

Co vy na to? Jaké jsou (ne)výhody obojího? Tipuji, že v drtivé většině se nechává odříznout, je tu i někdo, kdo tohle odmítl? Děkuji za názory a zkušenosti :-)

Stránky: [1]
HanzliciHanzlici
25.1.2013 v 16:08:29

Tak to jsem překvapená, že to je celkem běžná záležitost. Mně se u Aničky ani neptali, mě ani nenapadlo proti tomu nějak prostestovat.
JanaK – to ale asi není nijak běžný případ, ne? že by tam měl cévku navíc…

JanaKJanaK
24.1.2013 v 22:26:27

I když osobně bych byla radši pro odpadnutí, oběma dětem ho řezali. Dcera v pohodě, ale u kluka zjistili, že tam má cévu navíc a pupík se nezavřel, takže šup na chíru a v narkoze mu to šili, ještě že jsme byli kvůli žloutence sledovaný, obešlo se to bez průšvihu…

semelkasemelka
24.1.2013 v 21:14:16

První dva kluci měli ponechaný pahýl, třetí ho měl uříznutý. Jelikož vždy bez problémů tak významný rozdíl jsem v tom neviděla – obojí se musí ošetřovat a čistit lihem nebo desinfekcí přibližně stejnou dobu. Akorát u pahýlu je třeba dávat si pozor při přebalování.
Osobně jsem se cítila líp při pahýlu, u uříznutého jsem neviděla ranku, takže jsem si při ošetřování nebyla jistá, že nic nepoškodím – prostě u pahýlku jsem věděla, že v těch záhybech není nic otevřeného a můžu tam pořádně zašťourat, abych vyčistila všechen “bordel“. Taky upadnutí pahýlku byla pro staršího kluka událost, o které s nadšením povídal celý měsíc :D

PetraOPetraO
24.1.2013 v 19:42:38

Pupíček jsme nechávala nejmladší dcerce odpadnout, pokud budeš rodit ambulantně, tak je to vhodná varianta. V porodnici se pupíčky řezají, aby případnou neplechu začly asi dělat už tam-je to takové urychlení, nemyslím si, že by k tomu byl jinak nějaký zvlášť speciální důvod, mimo toho urychlení procesu, který tak jako tak nastane.
O pahýlek se ale musíš starat-respektive být k němu opatrná, on úplně zaschne-bude to jako tvrdý strup a není dobré ho násilně odtrhnout, právě jako strup (i nechtěně), proto je lepší a šetrnější ho nemít zasvorkovaný sponkou, ale gumičkou, je dobré ho nějak nemáčet a prostě měl by být v suchu ne pod plenkou.
Dcerce dpadnul asi 5.tý den po porodu, jinou péči jsem mu nevěnovala, ale také bylo léto, nebylo vlhko a tak..A nějak mi přišlo lepší celkově nekoupat, dokud pupíček neodpadl, ale ani mě nepřišlo, že by koupel potřebovala, takže jsme koupali až týden po porodu.
Starší děti měly pupíček řezaný, ani tam nebyl nějaký problém, takže tam jsem pupík také neošetřovala, tak mě to připadá tak na stejno, ale lepší mi každopádně přijde to nechat odpadnout a předčasně se do toho nehnípat.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist