Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Rodičák a MŠRodičák a MŠ
Anonym
17.1.2013 v 22:24:28

Holky, tak nevím, jestli to tu již bylo, ale dnes mi paní uč. v MŠ řekla, že od 1.12. 2012 není docházka dětí starší 2 let do MŠ sledována, tzn. že dítě starší dvou let může chodit do MŠ neomezeně bez ohledu na to, zda matka pobírá rodičák.

Stránky: [1]
Anonym
18.1.2013 v 17:29:29

je to tak, starší dvou let se již nesleduje

“Rodič, který se rozhodl, že bude i nadále pobírat rodičovský příspěvek “postaru“ v pevných částkách do tří nebo čtyř let věku dítěte, nebude omezen celkovou částkou rodičovského příspěvku 220 000 Kč, nemůže zvolenou výši dávky změnit. Ostatní podmínky nároku na rodičovský příspěvek a jeho výplatu, včetně souběhu rodičovského příspěvku a příspěvku na péči nebo možnosti umístit dítě starší dvou let do předškolního zařízení bez časového omezení, platí pro všechny příjemce rodičovského příspěvku stejně, bez ohledu na právní úpravu platnou v době vzniku nároku.“
http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky_prisp

semelka

ksanda.1MD
18.1.2013 v 10:23:17

Nejdřív se omlouvám za anonym – nějak jsem si nevšimla, že jsem se nepodepsala. Opravdu omezení zrušili a Lien – není to podmíněno novou variantou (já mám také starou). Lussy – já také zatím do práce nechodím, ale jsem ráda – já bych možná omezení dala na 4hod. denně – to bych pochopila, ale těch 5 dní je na nic – dítě se nezařadí do kolektivu, navíc většina těchto malých dětí si ve školce zvyká jen pomalu – takže je to každý měsíc zvykání a né hra… Náš malý se tedy zatím jeví jako “splachovací“ a do školky se těší a zapojuje se, ale je to hodně o povaze, o tom, že má staršího sourozence a že je zvyklí být mezi dětmi a tudíž, když se mu všichni kamarádi rozutekli do školky a školy, tak mu to chybělo – ale v tomto věku je to spíš vyjímka.

LienLien
18.1.2013 v 9:20:35

Lussy, to je fakt nesmysl, od konce roku se toto omezení zrušilo, už se o tom mluvilo dávno, ale nevím, zda to není podmíněno “novou variantou“ rodičovského příspěvku.

LussyLussy
18.1.2013 v 9:17:07

Anonymní, tak to nevím.

Synovi budou 3 roky v prosinci,ale měl by začít chodit od záři a bylo mi řečeno ve školce ředitelkou, že může jen na těch 5 dní v měsíci,abych právě nepřišla o rodičák.

Mě je to tedy jedno, do práce ještě nepůjdu, ale kdyby to tak bylo, určitě by to některým maminkám pomohlo.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist