Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Bilancujete na konci roku?Bilancujete na konci roku?
zuzina
25.12.2012 v 11:08:33

Moje soukromé události mě letos přivedly k předčasnému bilancování.Předsevzetí typu,zhubnu/přiberu,přestanu/začnu kouřit,budu více šetřit/utrácet atd. mě nechávaly chladnou vždy.Letos si sumíruji v hlavě skoro celý život a hlavně uplynulý rok s docela velkými zvraty.Působí na vás konec roku bilančně?Věříte pokaždé o půlnoci,že ten nový rok bude opravdu lepší?a ohlédnete se zatím uplynulým co bylo dobře nebo špatně?

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2
JarmuschkaJarmuschka
30.12.2012 v 16:12:40

Já do téhle diskuse nakukuji furt, ale zatím jsem pořád nevěděla, co psát….
Bilancuju? Nebilancuju?
Až mě Zikminka “navedla“.
Já jsem prosincová, takže nějaké zhodnocení uplynulého roku života dělám.
Ale žádná velká předsevzetí si nedávám.
Jen si tak představím, co by mohlo být…
A ono se uvidí.
:)

…obavy i radosti až do smrti.

zikminkazikminka
29.12.2012 v 14:28:02

díky, to samé i Tobě :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

zuzina
29.12.2012 v 12:44:48

zikminko děkuji.myslím,že to vnímáme dost podobně :-)přeji ti ať je ten nadcházející rok takový,aby sis za rok řekla,stálo a stojí to za to :-D Budeš máma a to je to nejkouzelnější co tě mohlo potkat ať už jsou okolnosti jakékoliv :-)držím palce.

…láska na celý život :-)

zikminkazikminka
29.12.2012 v 12:24:18

já se přiznávám, že bilancuju a hodně….. jsem lednová, mám narozeniny tedy po novém roce, takže možná proto…. vždy si říkám jaký ten rok byl, co se přihodilo zlomového…. ne, že bych to nějak řešila, člověk neovlivní co se stalo, ale spíš si vždy říkám co bych asi tak chtěla, jak toho dosáhnout atd… mám to ráda, je to to, co mě žene dopředu, co mi dává sílu…. :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

zikminkazikminka
29.12.2012 v 12:24:17

já se přiznávám, že bilancuju a hodně….. jsem lednová, mám narozeniny tedy po novém roce, takže možná proto…. vždy si říkám jaký ten rok byl, co se přihodilo zlomového…. ne, že bych to nějak řešila, člověk neovlivní co se stalo, ale spíš si vždy říkám co bych asi tak chtěla, jak toho dosáhnout atd… mám to ráda, je to to, co mě žene dopředu, co mi dává sílu…. :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

zuzina
27.12.2012 v 13:08:14

Děkuji za komentáře :-) Já to bilancování mám spojené s nějakými ,,předěly“,ale ten konec roku pro mě nabývá asi jiný význam. předsevzetí typu co jsem psala v úvodu si nedávám,ale svádí mě to k tomu zhodnotit co se povedlo a co ne a ty věci,které můžu ovlivnit,ale nejsem třeba spokojená, se snažit řešit jinak..Svádí mě to i třeba v novoročním přípitku,kdy se často vyslovuje ono ať je ten nový rok lepší než ten loňský,že se nad tím právě zamýšlím..asi stárnu nebo jak to vyjádřit,nebo mě možná k tomu tlačí okolnosti…ale někdy i datum může být onen odrazový můstek co popostrčí někam jinam..proto mě napadlo jestli to máte také tak :-D

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
27.12.2012 v 10:51:44

Ahoj Zuzi, tak nakukuju, jestli jsi napsala, jak to máš Ty? ;-)

Moje vnímání času a života se neřídí kalendářem. Když jsem tak nad tím uvažovala, vždycky mě k nějakému bilancování nebo ohlížení “přinutí“ okolnosti (události v mém životě).
A zjišťuji, že dělím čas na “předtím“ a “potom“ – a to se kalendáře nijak netýká. Chci říct, že pro mě ty výrazné předěly jsou jinde než 31.12./1.1.

A k tomu jestli věřím, že bude příští rok lepší…
Zuzi, já Ti nevím, ale tuším, že tenhle úhel pohledu mě asi “neoslovuje“. Co znamená “lepší“? Ať se mi stalo, co se stalo, o žádném z uplynulých roků (let) nemůžu říct, že by byl jen “špatný“. Já mám v každém roce nějaké plus a nějaké mínus. A i když byly roky, kdy mi bylo těžko a smutno, tak i v těch letech se stalo rovněž něco pozitivního.

No a k těm přáním do nového roku… přeji si, abychom byli zdraví – všichni moji blízcí a nejbližší…
A když se nakloní paní Štěstěna a přidělí každému z nás pár kapek radosti a štěstí, budu spokojená….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

bamiskabamiska
27.12.2012 v 8:37:45

mám to podobně jako holky….já si dávám “předsevzetí“ nebo to co chci zvládnout udělat během roku….a k tomu se i vaše bilancování a hodnocení jak bylo atd…no a jsou tam splněná ale i ta nesplněná nedosažená….

no například ted mám předsevzetí že o svátkách rozhodně nebudu hubnout když je tolik dobrot….no a dnes po svátkách mohu říct že jsem to dodržela (to jen pro zlehčení tématu)

a co ty a to špatné snad nepřevažuje nad tím dobrým??

PeťkaPeťka
26.12.2012 v 21:27:30

Ahoj. Tak já taky nebilancuji na konci roku, ale průběžně. Nemám potřebu si něco plánovat či si dávat předsevzetí zrovna v tento čas.

PadméPadmé
26.12.2012 v 20:25:10

Ahoj Zuzi. Tak já to mám tak, že předsevzetí si nedávám. Připadá mi to jaksi zbytečné (v mém případě). Jsem ten typ člověka, který když se pro něco rozhodne a chce to udělat, tak to udělá a nebude s tím čekat na “Nový rok“.

A co se týče bilancování… tak v tomto případě pro mě neexistuje kalendář… nějak nejsem s to se řídit datumem… ve smyslu – jako že teď je konec roku, tak teď budu přemýšlet… bilancovat…

Ano, bilancuji, ale tak nějak průběžně… stále…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist