Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Mikuláš jak je to u vás?Mikuláš jak je to u vás?
bamiskabamiska
5.12.2012 v 8:03:25

Dnes večer u dveří zazvoní dětmi oblíbené postavičky črt, Mikuláš a andílek :D .
Tak mě zajímá jak je to u vás?
A jak dětičky těší se na sladkosti, nebo se bojí?
Překvapujete nějakou drobností i to svoje velké zlatíčko? (
manžela hihi)
Hlavně nezapomeňte večer napsat jak to probíhalo…..

Stránky: [1] 2 3 4
bamiskabamiska
7.12.2012 v 11:45:41

Zuzi to je hezké a jakou nakonec zpíval, na kterou jste si vzpomněli???

kšando tak dej vědět jak to v sobotu probíhalo a užijte si to

mankaš se tu tlemím malá je šikovná… a pak díky chlastu odpadaj iluze :D :D :D

jani to je hezké s těma vidlemi :D a zvládli jste to na jedničku

makineo to muselo být moc hezké to pásmo ve školce, chtěla bych tam být taky a vidět to….k nám do školky chodí jen Mikuláš a čertík..chodí k nám ze školy děti a pak jim děti říkají básničky…

janiK to je hezké…to jste měli jako rodinka nebo vás bylo víc…a detaily…jak jste věděli jak jít…světýlka byla po celé cestě nebo označeno fáborky??

inory teda to vypadá naprosto luxusně a musel to být moc hezký zážitek pro všechny

jasmu se culím obsah tatínkova balíčku můžu i já…takže směr naše okno…

kubajz tak to měl na víc etap a to víš jak je dětí víc tak jsou si jistější v kramflecích…a je dobře že to je jen chvilkový strach

cucoretko tak to máte také moc hezké….vesnice jsou v tomhle lepší :D

NO A U NÁS….viděli jsme z okna tak za nimi manžel vyběhl aby ho malej viděla povídlali si a nebál se přišel jen s tím že tam byl “kukuláš a tert pinanaj“ a na otázku na co měl ten pytel mi odpověděl že “na holky“ :D…a za oknem na něj čekal balíček….

včera měl Míša ve škole mikulášskou besídku a dělaj u jedné disciplíny čerta, byla jich plná tělocvična a to malej brečel při odchodu že domů nechce že tam chce být…Míši se nebál ač měl hnusnou masku, doma jsem mu ji ukazovala :D

cucoretka
7.12.2012 v 9:13:10

K nám chodí Mikuláš každý rok a ani je nemusíme zvát.Bydlíme na malém městě a tak tu vždy čerti obejdou všechny děti.Každý rok chodí z jiného konce.Jednou od severu podruhé z jihu.Jednou v půl páte podruhé v půl osmé.Balíčky pro děti zajištují oni sami .Mikuláš nosí na krku kasičku a záleží na každém kolik mu tam hodí.
Děti dostávají sladkosti ve škole,v jídelně večer od čertů a pak ještě od nás.Máme takovou tradici,děti si nechávají na stole čistý talíř a Mikuláš jim do rána něco nadělí.Jediný den v roce kdy děti vstávají dřiv než já je 6.prosince.Jsou tak zvědaví,že nemůžou dospat a obchází stůl s baterkou jen aby se podívaly co dostaly.

kubajzMDkubajzMD
6.12.2012 v 21:15:17

První Mikuláš proběhl během tréninku juda.Tam bylo čertů hodně,takže jeden Kubu rozbrečel.Ale když ho to přešlo ani domů nechtěl.
Včera jsme byli u bráchy.Každoročně se tam sejde cca 5-6 dětí a Mikuláš je na objednávku.Letos,ale byli fakt super a Kuba byl frajer.Ale trošičku toho strachu by mu neuškodilo ;-)

vdaná

JarmuschkaJarmuschka
6.12.2012 v 11:37:58

U nás Mikuláš naděloval tradičně v noci, a to všem – holkám i rodičům.
A choť ráno na plná ústa, před holkama, příště už mi, “mikuláši“, nic nenos, já to sladké nemám rád (a to dostal štangli salámu, pytlík solených pistácií, hrst liči, perník a fidorku – tu si občas dá).
Holky nic, ale v hlavách jim to šrotuje – kouzlo se vytrácí.
A já si to píšu do kalendáře a příště holt tatínek dostane možná tak bramboru.
8O

…obavy i radosti až do smrti.

lnorilnori
6.12.2012 v 11:06:30

Pěkný :)
Semelko, hrál aspoň pexeso k tématu? S čertovskýma obrázkama?
Lien, u vás to muselo bejt super :)
Bami, hračky nekupujeme, ale musim se přiznat, že letos nebylo ani ovoce. To si dáváme každej den ke svačinkám, takže ne že by nebylo žádný, v balíčku ale chybělo.

Takže, po šestý jsme vyrazily na Anděl, čerti tam zrovna asi desetiletýho kluka chtěli nacpat do pytle, tak se na ně malá nechtěla ani podívat, ale čertů bylo dost, takže na jiný, hodný už se usmála a nakonec svolila první fotku. První odměna byla jízda na koníku, pak jsme se sunuly na Karlův most, tak dostala za básničku dva bombony, spíš jsem byla slyšet já a to tam byl asi největší klid, ale přidala se. Na staromáku bylo čertů milion, jedny jsme odchytly a to už básnila spíš ona než já a nakonec byla fireshow pod Orlojem, z toho jsme nemohly odtrhnout oči.
LEPŠÍHO MIKULÁŠE JSEM JEŠTĚ NEZAŽILA! Posílám pár fotek :)

Dneska bude ve školce poo místo “zlobení“ spát :)

JanaKJanaK
6.12.2012 v 9:34:36

Tak cestička zdá se vydařila, děti byly pěkně vyvětraní – ušli asi 3 km, někteří i unavení, tak se jim to snad líbilo, tade je fotečka ze závěru

makinea
5.12.2012 v 23:05:57

Tak my jsme dnes byli na Mikulášské nadílce ve školce. Děti i paní učitelky byly převlečené za čertíky a anděly, paní učitelky hrály pár scének. Čert byl spíš takový roztomilý popleta. Děti zazpívaly společně pár tématických písniček, zatancovaly si s čerty a anděly – ale poznaly paní učitelky.
Nakonec všichni volali Mikuláše a on přišel a volal si děti jednotlivě k sobě a každému dal naplněnou punčošku s ovocem a dobrotami.
Bylo to pěkné.
Bála jsem se trochu jak to zvládne malá dvouletá, ale ta si hrála s panáčky, co si vzala z domu a čerti a Mikuláš ji nějak nebrali. Prostřední si to užila, pro ni to takto bylo poprvé, tak měla velký zážitek.
Bylo to fajn.

Osmiletá měla dnes ve škole čertovský šplh, závod ve šplhu, byla třetí, tak měla velkou radost. A taky k nim do třídy přišly Mikuláš s čerty a anděly a něco jim daly.

Tak doma jsme už Mikuláše nezvali, jen jsme dětem dali dobroty za okno. Našli to tam ale už večer – což bylo v plánu.
Protože zítra ráno každá bude vstávat jinak, pak je škola, školka, takhle byl na to klid a mohli jsme si to užít všichni spolu.
Dostaly hlavně ovoce, sušené ovoce, oříšky, lupínky na snídani, pár dobrot. Nejmenší ze sladkostí jen dvě lízátka, máme toho už moc (i od babičky), tak už jsem to nechtěla přehánět.
Každý rok to máme jinak, podle situace, jak se to hodí, jestli vidí holky Mikuláše i jinde atp.

Jinak my hračky nedáváme.

jana231jana231
5.12.2012 v 22:32:22

u nás to taky proběhlo v pohode,
maly rekl travicka zelena a dostal dobrutky v kosiku.
Pak se zeptal mikulas, jestli chce videt certa
a on ze chce.Vubec jsme nemeli v planu zadnyho certa zvat, ale kdyz o nem maly tak porad mluvil tak jsme mu to umoznili s tim ze kdyby se bal tak cert odejde.Prisel hodny cert a maly si dokonce sahnul na jeho vidle vubec se nebal a placnul si s nim, pak nasledovalo takove to kazani od vsech
aby jedl vic a to maso,poslouchal a pak vtrhl jeste dalsi cert, toho uz maly nechtel, tak byl vykazan.Z darecku byl mooc nadseny a kdyz jsme se ho zeptali kdo se mu nejvic libilo tak rekl, ze ten hodny certik.To nas teda dostalo a pobavilo, absolutne jsme to necekali.

MANKAš
5.12.2012 v 21:06:33

Tak u nás to také proběhlo celkem dobře, starší pěkně zazpívala všem třem skupinám, i když ta poslední byla hodně hrozivá, malá utíkala před všema s úsměvem, ale u poslední mě vyskočila do náruče a dolů nechtěla :-) no a čert si řekl pak o štamprlku a dal si i andělíček, musela si na to sundat škrabošku, v tom zrovna malá přiběhla a vítězoslavně křičela, já jsem vás poznala, že jste lidi :-D ale jakmile vykoukl zase čert, tak zase utíkala nazpět do pokojíčku :-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

ksanda.1MD
5.12.2012 v 20:48:16

Tak my čerty zvali jen loni (děti měly neštovice, tak aby je aspoň viděly). Letos jsme je nepozvali, klasicky děti našly nadílku za oknem – malý skoro nedýchal, byl jak beránek, očička vykulená, furt poslouchal… Malá je chtěla vidět, tak ji babičky naložila do auta a našly je ve vsi – tak si je prohlédla a byla taky spokojená. Děti už hodinu spí a čerti jsem (do naší části obce), ještě nedorazili, takže asi tak… Na mikulášskou jdeme v sobotu, tak jsem zvědavá, co bude hlavně malý říkat – malá už spíš hledá, kdo se za toho čerta převlékl:-). Jo a manželovi nadělily děti mandarinky:-).

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist