Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Poplatky u lékařůPoplatky u lékařů
JežečekJežeček
15.11.2012 v 11:23:28

Ahoj, zdravím všechny!
Dnes jsem byla na preventivce u zubařky a překvapilo mě, že chtěla poplatek. POkud vím, tak se u zubaře chodí na preventivku 2x ročně a platí se jen jedna prohlídka za rok. Nebo jsou nějaké změny v zákonech??? Když jsem řekla, že se přece platí jen jednou za rok, tak mi sestra řekla, že tady se platí pokaždé. To si můžou dělat lékaři, jak se jim zachce? Jsem z toho překvapená, tak by mě zajímalo, jak to máte vy s poplatkama?
A taky se mi stalo, že jsem se objednávala na preventivku ny gynekologii, kde se u nás objednává 3 měsíce předem, sestra mě objednala na volný termín, věděla, že jdu na preventivku, protože se o tom ujišťovala a pak při návštěvě mi řekla, že jsem objednaná o týden dříve a musím zaplatit. A v kartě mám zapsáno od dr., že poplatek se nehradí.
Díky za vaše zkušenosti! Pa *

Stránky: [1]
tanulka1
16.11.2012 v 18:16:02

Zdravím,
myslím,že to není správně vymyšlené s těmi poplatkami,u zubaře jsem platila jednou vždy v daném roce.Byla jsem v květnu,teď se chystám na druhou prohlídku,ale platila jsem u první a teď se nám změnil zubař tak to budu zase platit znovu? U obvodní doktorky jsem platila 30,- měla jsem zánět průdušek a při kontrole jsem platila znovu, to mě jen poslechla a podívala se do krku myslím,že by to mělo patřit k jedné návštěvě,třeba mi mohla vzít krev, když jsem brala antibiotika.Lekařství teda pěkně upadá.Jak to vidíte Vy?

JežečekJežeček
16.11.2012 v 17:11:52

Tak tohle mi odpověděli z pojišťovny, u které jsem pojištěná Odpověď na Váš dotaz zní:

Dobrý den.
Podle mně dostupných údajů v současnosti se u stomatologů platí regulační poplatek ve výši 30,- Kč jen za jednu preventivní prohlídku v roce. Přesně by to věděla naše revizní lékařka oboru stomatologie paní MUDr. Olga Fedorová, jenže dnes není v ČPZP přítomna, tak se jí nemohu dotázat. Můžete se jí případně od pondělka dotázat vy sama.
Co se týče preventivních prohlídek v gynekologii Vám mohu odpovědět zcela přesně, protože jsem gynekolog. Preventivní prohlídka se provádí 1x ročně a v té souvislosti se regulační poplatek ve výši 30,- Kč nevybírá. Preventivní prohlídku může gynekolog provést i dříve než po uplynutí jednoho roku a to maximálně 30 dnů předem, tedy po 11 měsících od předchozí preventivní prohlídky.
Takže podle Vašeho popisu postupovaly zdravotní sestry obou lékařů nesprávně. Ovšem zdravotní sestry nemají právní subjektivitu, takže doporučuji abyste se obrátila přímo na oba lékaře- gynekologa a stomatoložku.

Anonym
16.11.2012 v 14:34:07

Tak já u zubaře platím pokaždé. Stalo se nám také že jsem platila dvakrát poplatek i logopedce za malé dítě.

PeťkaPeťka
16.11.2012 v 13:28:24

Ježečku, jak jsi dopadla?

Millo, to jsem vážně nikdy neslyšela! :-(

millla md
15.11.2012 v 12:06:20

tak já sice nebudu psát k poplatkum u lekařu ale o placeni ve zdravotnictvi ano mám tchyni ted v nemocnici na plicnim na jipu dneska sem ji volala že za ni přijdeme na navštěvu a sestra ji řekla že pokud přijde navštěva musi si v pokladně kde se plati normálně poplatky…zakoupit ten zelený ,,oblek,,tak tohle mi hlava už nebere ještě budu jednou volat tchyni kolik se za tohle plati .Za chvili se asi do nemocncie bude nosit i svoje postel…..

JežečekJežeček
15.11.2012 v 11:37:33

Ano, beru v kalendářním roce. Chodíme pravidelně v květnu a listopadu. No, zajdu v pondělí na pojišťovcnu se na to optat. Tam by to měli vědět nejlépe, ne? :-) *

makinea
15.11.2012 v 11:28:10

Ahoj, na gyndě to mám taky tak, i když je to o týden dříve než rok, tak bych platila.
Ale sestra to hlídá, sama na to upozorňuje už při objednávání, mě by to ani nenapadlo. objednávám se tak nějak odhadem.
U zubařky to doposud vždycky bylo, jak ty si myslíš. První prohlídka se platila, druhá ne – vždy ale bráno v kalendářním roce.
Letos jsem podruhé ještě nebyla, tak nevím, jestli nedošlo k nějaké změně.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist