Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Děti a sladkosti, ano nebo ne?Děti a sladkosti, ano nebo ne?
nuninka
31.10.2012 v 9:05:18

V dnešní době kdy na vás snad ze všech stran útočí všechny možné druhy sladkostí, je těžké odolávat. Jenomže jsou sladkosti a sladkosti.
Zrovna teď máte v každém obchodě Vánoční sladkosti.

- Co si myslíte o čokoládkách za pár korun, jsou podle vás kvalitní?
- Připlatíte si raději za kvalitní čokoládu?
- jaký Mikulášský balíček dětem chystáte?
- Patří dětem do ruk sladkosti nebo ne?
- Jaké sladkosti dětem dáváte vy?

Já si myslím, že děti by měli mít možnost sladkého, ale v rozumné míře, kvalitní a za předpokladu, že mají dobrý pitný režim a nemají problém s normálním jídlem.

Stránky: [1] 2 3 4
nuninka
14.11.2012 v 9:09:16

Holky vadí vám taky takové ty bonbóny s hračkou? Stojí to pár korun ale ty bonbóny jsou teda příšerné. když to děti dostaly, při první příležitosti to letělo do koše.

LussyLussy
6.11.2012 v 9:00:45

nuninko,
reakce nemusí být hned. Malý na některé potraviny reaguje do několika hodin, ale na některé třeba až třetí den po snězení.
Proto je tak těžké vysledovat z čeho to je, protože se musí šíleně hlídat co dotyčný kdy jedl.

nuninka
6.11.2012 v 8:57:17

Markétka někdy mívá takovou jemnou krupičku, ale nevíme z čeho. Ona totiž přijde až po několika dnech s tím, že tam něco má. A nejčastěji na rukách nebo nohách. Ani to nejde vidět, člověk to pozná až podle toho když přejede rukou.

bamiskabamiska
5.11.2012 v 17:52:37

v alergiich se nevyznám..tedy v jejich původu..ale kamarádky holka opuchla neskutečně po tom co si hrála s kaštanama…nikdy by mě třeba tohle nenapadlo…

nám se po té čokoládě dělaj červené flíčky suché…..tedy asi…

nuninka
5.11.2012 v 9:08:30

Alergie se může vyskytnout na každé jídlo. Jde ale o to, že někde je alergenů více a jinde méně. Někdy si ani nemusíme všimnout, že máme nějakou reakci.

PeťkaPeťka
1.11.2012 v 22:35:16

A co třeba alergie na ořechy? Nebo ovoce utržené ze stromu, bez postřiků.

LussyLussy
1.11.2012 v 20:51:40

Piškotko,
já si dovolím nesoulasit, s tím, že alergie jako taková neexistuje.
Malá měl reakci na domácího králíka, který nebyl ani očkovaný, krmený jen trávou, řepou, žádné granule atd.
Tak proč mu to vadí, taková dobrota?

Piškotka
1.11.2012 v 20:38:25

Peťko, zkusím ti odpovědět jinak: já myslím, že alergie vyloženě na potravinu ve skutečnosti až tak neexistuje, podle mě jsou to látky, které se do potraviny strkají navíc, různé emulgátory, aditiva, jsme ovlivněni i ovzduším, kvalita potravin klesá, tak nějak to myslím.

S těmi sladkostmi, četla jsem dost smutné informace o tom, co se v těle děje, pokud jíme nadměrné množství cukru. Cukr je silně kyselotvorný a aby Ph krve bylo zachováno, slinivka okamžitě v těle hledá zásadu – minerály, pokud nemáš zásoby nebo je-li člověk ne úplně zdravý, slinivka si najde vápník, hořčík v zubech, kostech, prostě kdekoliv to jde a snaží se vyrovnávat, Ph krve musí (!) být v hodnotách 7,35 -7,4 (žádná jiná tolerance není,protože jinak umíráš), a tělo se může zbláznit, aby to dokázalo – i za cenu selhání jakéhokoliv pro tělo nejméně potřebného orgánu… Je to smutné, ale stále tady mluvím o neustálém přejídání se sladkým, kdy dítě třeba nejí nic jiného. Nevěřím, že to jí proto, že to potřebuje, to je holý nesmysl. Ta energie po snědení sladkosti okamžitě stoupá, ale zrovna tak rychle i klesá a tělo hledá dál, proto ta neodolatelná chuť na další sladké…. Je třeba ty děti vést ke zdravějšímu stylu, všechny to přece chceme, ne? :-)

semelkasemelka
1.11.2012 v 20:35:17

no tak to je téma .. za čokolády alias velbloudí žrádlo vděčíme tchýni – obří zající a mikulášové za pár korun .. taky to tak chutná… teď zrovna přivezla z Polska (vůbec jsem se divila, že se stále pořádají “zájezdy“ do polských tržnic) “lentilky“ – letěly rovnou do koše, fakt jsem větší hnus nejedla … a to jí můžem říkat, radši kup jednu malou drahou ale kvalitní než obr za pár šlupek která poletí rovnou do koše ….
bohužel máme takovou zkušenost se sladkostmi od ní, takže cokoliv od ní dostaneme první ochutnáme my a pak se rozhodne, jestli to děti dostanou nebo ne, no a pak my vypadáme jako krkouni, co dětem nic nedopřejí…

jinak v rozumné míře mají od všeho, Mates sám ví kolik je pro něj dost – krabičku malých lentilek má na týden. Míša je bohužel větší žrout a toho musím hlídat, ale jak se říká, co oči nevidí to srdce nebolí ;)

LussyLussy
1.11.2012 v 20:09:43

nuninko,
díky za tip na stránky :-). Pořád zkouším zadávat různé kombinace, to je úžasný co jde všechno namíchat.
Asi si nadělím balíček k narozeninám.

Peťko,
v dnešní době je to opravdu tak, že tělo neposlouchá hlavu a člověk si nemůže dát to, na co má chuť.
Malému nejsou ani 2 roky a nemůže: mléko a žádný mléčný výrobek, sóju, kukuřici (E 1422 modifikovaný kukuřičný škrob je přitom skoro všude, stejně tak E 322 sojový lecitin), vajíčka (E1105-lysozym-enzym z vaječných bílků strčí klidně do kozího sýra,aby ho nastavili), med, čokoládu,citrusy,králičí maso.
Jestli by si dal třeba čokoládu nevím, tu nikdy neochutnal, ale třeba po jogurtech se mohl utlouct, stejně tak po kukuřičných křupkách.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist