Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Zase babičkaZase babička
ksanda.1MD
17.10.2012 v 21:50:34

Maminky, potřebuji úplně nestranný pohled na věc. Naše děti (6 a 2,5 roku) byly v neděli odpoledne u babičky (tchýně). Musím pozn., že se s náma tchýně nebaví – návštěvy si domlouvají přes dceřin mobil. Do teď jsem byla zticha – moc se nepřetrhnou, aby je viděli, takže jsem neměla důvod řešit to, že při nejmenším bych měla souhlasit i já s manželem… V neděli děti přijely s tím, že ve čtvrtek jim babička zavolá, který den si vyzvedne dceru ze školy a pak se cestou staví pro syna a budou tam spinkat… Oba se mě ptají od neděle, kdy už… Malý se furt ujišťoval, že tam bude taky spinkat. Těší se. Dnes manžel mluvil se sestrou (bydlí s tchýní v jednom domě) a ona mu řekla, že chtějí jen dceru, že malého si nevezmou. Tak a teď co. Manžel teda vylítl, že buď oba nebo ani jeden. Já se o tom pak bavila s kamarádkou a ta říkala, že je normální, že si babičky berou jedno dítě. Já to chápu a resp. v případech, kdy o tom syn neví či mají program, který pro něj není vhodný (v létě byla dcera s našima u moře, jezdí s nimi do kina…) – toto jsou věci, které synovi dokážu vysvětlit – proč on ne. Ale jak mu vysvětlit, že ho tam babička nechce na spaní? Jsem divná, že mi se mi to nelíbí a nepřijde mi to normální?

Stránky: [1] 2 3
LussyLussy
18.10.2012 v 23:26:46

našla jsem odkaz, nebyly to konstelace,ale struktury.
Kdybys byla z Prahy nebo okolí, tak tohle centrum vřele doporučuju.
http://www.dpc.cz/show.asp?id=72

LussyLussy
18.10.2012 v 23:23:56

ksando,
u nás taky babičky nefungují podle našich představ, je to hrozně složitý.
U nás sice dcera ještě nemá mobil (je jí 4,5), přesto jí moje máma dokáže zblbnout něčím o čem na 1 000 % ví, že nebudu souhlasit a Lucinka mi pak brečí, proč jí nemám ráda, že se na tom přece s babičkou domluvily. A já dokolečka mámě opakuju, že se má domlouvat se mnou a ne s dcerou.

Její sestra,moje teta,koupila vnukovi k 7 narozeninám mobil a děje se to samý co u vás. Sice spolu všichni normálně vychází, ale sestřenku může trefit šlak, že jí syn oznámí,že si volal s babičkou a domluvili si to a to. U nich to dokonce došlo tak daleko, že když po něm něco chtějí (vynést koš např.) tak se sebere, zavře se do pokojíčku a brečí babičce do mobilu, že ho rodiče nemají rádi a teta pak sestřence volá, jak se to k synovi chovají….

Ještě k těm konstelacím, asi před 5 lety jsem chodila na skupinovou psychoterapii, nedělali se tam přímo rodinné konstelace, jmenovalo se to jinak-už jsem zapomněla jak, ale princip byl podobný a i když jsem tomu ze začátku moc nevěřila, byl to pokaždý silný zážitek, i když jsem třeba jen já někomu dělala mámu nebo ségru. Používali jsme sami sebe, bylo nás 12 a i různé hračky a předměty. Kolikrát stačilo se podívat “mámě“ do očí a nebyla potřeba slova a člověku docvaklo v hlavě tolik věcí, až to bylo neskutečný.
Nebo se tam třeba objímali “sourozenci“, kteří se léta hádali atd. bylo to fakt silný.

A k tomu – oba nebo nikdo. Synovi je 22 m a dceři 4,5. my tohle pravidlo zavedli na denní návštěvy. Prostě jsem řekla, že nevím, proč berou malou do cukrárny a malého ne, nebo jen na blbou procházku. na noc ho ani jedna babička nechce, to už jsem pobrala, že jim ho prostě vnucovat nebudu, nebo když třeba jedou na celodenní výlet do ZOO,že se s malým nebudou tahat, ale když si chtějí pro malou přijet s tím, že budou celý den na zahrádce, tak nevidím důvod, proč by si malého nemohli vzít taky.
A řeči o tom, že si to tak neužijí, že 2 děti je víc práce než zábava mě netankujou.

LienLien
18.10.2012 v 22:01:00

to si musí člověk vybrat co je mu příjemnější, asi nikdo nepitvá své problémy rád mezi cizími lidmi, ale zase pokud by to mělo vyřešit, co se u vás děje….
zvážit musíš sama

ksanda.1MD
18.10.2012 v 21:34:26

A srovnávat pití alkoholu s “pobytem“ u babičky mi přijde dost hloupé. Malý samozřejmě ví, že dcera může více věcí než on – může chodit sama na hřiště… Ale opravdu nevím, proč bych měla malému vysvětlovat, že ho babička nechce, když k tomu není důvod.

ksanda.1MD
18.10.2012 v 21:31:31

Radko, tak já úplně nevím, jestli jsi četla vše co jsem napsala, ale souhlasím, že blbci jsme u toho všichni :-). Jinak opravdu to není o tom, že by se babička bála, že by malého nezvládla – malý je hodně samostatný… Navíc k nim běžně chodí… A navíc – v tom domě žije – babička, děda, švagrová, a druhá švagrová, která má dva kluky (5 a také 2,5 let) – kluky hlídá babička stále, takže na hlídání malých dětí je zvyklá :-).

radka2
18.10.2012 v 21:15:16

nechápu, proč si babička domlouvá styk přes malou vnučku. to není ok. chápu, že nechce kluka, protože je ještě malej a asi má strach. “blbci“ jste u toho všichni. a odnese to prcek. buď se domluvte, že se budou domlouvat dospěláci a nějak malýmu vysvětlíte, proč nebude spát u babi, a vynahraďte mu to vaším programem, nebo prostě domluva nebude a budou trpět děti. takový buď oba nebo žádnej neberu vzhledem k věku. opravdu může mít babi strach že tak malý dítě nezvládne. vždyť taky až bude malé 18 tak neřeknete budou moct pít oba, protože jsou sourozenci:-))

ksanda.1MD
18.10.2012 v 21:14:39

Myslela jsem si to, ale jistá jsem si nebyla. Jednou nám tuto metodu předváděla prof. na psychiatrii. Jako blbost mi to nepřijde, nicméně nedokázala bych “pitvat“ své problémy před cizími lidmi… A individuální konstelace mi jako hloupost trošku přijde.

LienLien
18.10.2012 v 21:04:12

TAdy je popis z wikipedie

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodinn%C3%A9_konstelace

jinak bys musela najít, kde probíhají poblíž vás, je už to hodně běžná a rozšířená metoda, můžeš se třeba zajít jen podívat na konstelace ostatních a pak se rozhodnout, zda si postavíš svojí, nebo ti to přijde jako nesmysl. zagůgli a určitě něco najdeš.

ksanda.1MD
18.10.2012 v 20:59:35

Lien, já tě chápu. Odhadla si mě přesně – jsem ten typ, který “řeší“ problémy za ostatní…a často se stává, že mě to trápí víc, než ty co by mělo :-). Ale tohle neřešit nelze – jako máma přeci nemůžu nechat ubližovat svým dětem – ač si můžu stokrát říci, že je to pro ně škola – prostě mateřská láska je silnější… “Manželovi“ problémy jsem se už odnaučila řešit – slíbili jsme si, že už si kvůli tchýni nenecháme zkazit ani jeden den a tak mu toto vždy připomenu, že si nebudeme kazit zbytečně večer, že už jsme to řešili a víme, že stejně nic nevyřešíme… a změníme téma. Za mě bych klidně i radikálnější řešení už přijala, manžel všemi deseti… ale malá už je dost velká, ale zase není dostatečně velká, aby to pochopila a vím, že by ji trápilo víc to, že tam nechodí – kdyby věděla, že kvůli nám, tak by nám to měla za zlé a kdyby to nevěděla, trápilo by ji, že ji babička nechce. Co jsou rodinné konstalace?

LienLien
18.10.2012 v 20:48:04

ksando, tak za sebe můžu říci, že buď by tam chodily po domluvě mezi námi dospělými, nebo vůbec, už jen kvůli tomu nerespektování jídla atd.. U své dcery jsem musela vyřešit návštěvy u obou babiček, protože nehodlají dodrržovat pravidlo, že nesmí jíst cukr a spoustu dalších věcí a neustále jí cpou bonbonky. Takže vnučku sice můžou vídat v podstatě jak chtějí (nepřetrhnou se), ale pouze pod mým dohledem a i tak je tchýně schopná přinést sušenku. Naposledy jsem se jí musela zeptat, jestli je hloupá nebo nedoslýchavá a ona mi úplně v klidu odpověděla, že to slyší prvně!!!!! Čímž si podepsala další léta “pod dohledem“, bohužel i pro mě, protože mně by se samozřejmě více hodil volný čas, ale zdraví jí ničit nenechám, navíc jsem to potom já, kdo řeší následky a holka, které je blbě.
Dědečkové to pochopili při první rozmluvě a tam není vůbec žádný problém, místo čokolád jí přivezou hračku, drobné do kasičky, ovoce, kompot…. a všichni jsme opravdu v klidu, když jí má dědeček na hlídání.
I když chápu, že u vás je to komplikované, když s ní dcera bydlela a má na ní zřejmě silnou vazbu. Opravdu bych zkusila ty rodinné konstelace, nevím jak jinak poradit, protože je evidentní, že nějaké “drastické“ řešení určitě nechcete. Snad jen jeden takový obecně známý postřeh, snaž se řešit své problémy, ne dětí, ne tchýně, ne manžela, prostě to, co trápí tebe (napsala bych, bez ohledu na ostatní, jenže už zase vidím, jak by to bylo ne/pochopeno), ostatní nezměníš.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist