Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » tipy na dárky rodičům a náctiletým??tipy na dárky rodičům a náctiletým??
bamiskabamiska
7.10.2012 v 14:06:54

Tak vím, že je toho času ještě dost, ale na druhou stranu dva měsíce a je to tu.
Dnes jsem si dávala do kupy dárky co mám pro malého a neteřinku, to je radost nakupovat, je takový výběr pro ty malé děti.
Problém, ale nastává s těma mejma klukama 11 a 16 let. No a to nemluvím o rodičích a tchánovcích. Vůbec mě NIC nenapadá a to doslova, nemám sebemenší nápad….

Neporadíte, nemáte nějaký nápad?

Co kupujete rodičům nemáte nápad nebo radu co je potěšilo a mělo úspěch v minulých letech?

Máte už vy nakoupeno? Nebo nakupujete až na poslední chvíli?

Stránky: [1]
Anonym
17.12.2013 v 10:42:12

I když je prvotní dotaz rok starý, snad někoho insipiruji alespoň pro letošní rok :-)
Rodičům dáváme jejich vlastní kresbu(nemají pořádnou hezkou společnou fotku)…tak z dvou různých fotek jsme nechali udělat společnou kresbu tužkou, vypadá to krásně….a příští roky možná zkusíme totéž, ale s dětma(z dvou manželstí je nás pět a jedno vnouče, tak to bude řádně velký obrázek :-). Tchyně s tchánem dostanou nabíjecí baterku(tatínkovi do dílny, když se rozhodne hledat po nocích šroubky a mamice na zavírání kačenek a slepiček, které má jako koníček :-))

PeťkaPeťka
8.10.2012 v 11:53:00

Bamisko, zkusím dát tip na dárek pro ty náctileté, ju?
Teda, mám holky, jak víš, takže asi by to chtělo někoho, kdo vlastní kluky, že? :-)
Nejhůř se vybírají dárky pro děti od cca 12ti let.
Na druhou stranu zase tyhle náctiletí vědí přesně, co chtějí a dokáží si o to říct. Ještě by to teda mnohdy chtělo nějakého sponzora k tomu. :-)

Když budu nyní psát o starší slečně, vždy se snažím jí dát něco, co si přeje, něco hodnotnějšího a pak vymyslet něco, co opravdu nečeká.
Tak například dělá určitý sport, na který se různé artefakty špatně schánějí. (leda objednat z amerických shopů) Takže jsem jí do pokojíčku objednala samolepky na míru, vybrala jsem přesně co chci, v jaké barvě a velikosti to chci a jedna šikovná paní mi to vyrobila. Dcera když to viděla, skákala metr vysoko, samolepky si nalepila na bílou skříň a celkově si tím doladila pokoj.
A stejně tak jsem jí nechala vyrobit nažehlovačku s určitým textem, obrázkem. Koupila jsem legíny na tréninky, nažehlila nažehlovačky a efekt to mělo úžasný. Totéž s tričkem, polštářkem, pyžamem…:-)
Toto opravdu nečekala a radost byla obrovská. Je možné na tričko i cokoliv namalovat, nechat udělat fotku třeba nějakého oblíbeného herce či zpěvačky, nebo já nevím, co má prostě dítě rádo. :-)

Pak jsem sehnala originální deštník, takový vážně normálně k sehnání není, takže dceři se moc líbil. Ona má celkově ráda originální kravinky, může to být drobnost.

Jako např. jsem jí koupila (ne k Vánocům, jen tak) takové malé pouzdro, velikost pudřenky, bylo tam zrcátko a uvnitř mýdlové papírky. Né mýdlové kousíčky, ale vážně to byl papírek, jeden se vzal do dlaní, pod vodu a opravdu to vytvořilo krásnou pěnu na umytí rukou. Ano, je to kravinka, ale nosí to do školy, neb tam vážně mýdlo na WC nemají. Už teda docházejí ty papírky a nevím, kde dokoupit. :-)

Pak děláme nájezdy na obchody. Před Vánocema, ona si vyzkouší x věcí, nic nekupujeme. Já pak tyto obchody oběhnu už sama a vezmu něco z toho, co měla na sobě, co jí slušelo. Ona tedy nepřijde o překvapení, neb netuší, co vyberu. Je to praktický, nemůžu koupit něco, co nebude třeba pasovat. U starších je oblečení dobrým dárkem, dvanáctiletí ještě po oblečení tolik neprahnou.

Nikdy nesmí chybět knížka a pak samozřejmě kosmetika, řetízky, naušnice…
Pro náctileté je dobrým dárkem i lístek na muzikál, na koncert, dárkové poukazy do obchodů – at si tedy vyberou co chtějí, dárkové poukazy do kina apod.

A koukám, že už jsem dlouhá, tak posílám…

bamiskabamiska
8.10.2012 v 11:29:39

holky děkuju za nápady….já prostě nějak v poslední době nevím pokud byly děti menší tak nějak to šlo …ted mi přijde že mají všechno….samozřejmě pc se jim seká prej stojí za prd…telefon Vašík o letošních vánocích bude mít dva roky a také by si přál jinej, ale to jsou pálky – protože to naše zlatíčko je samozřejmě náročnější…

vždycky jsem dávala hlavní dárek plus ty kolem…ale nějak docházejí i na blbiny kolem…sice kosmetika u nás letí, ale nerada bych zabředla do klasiky a aby pak nečekali že dostanou kosmetiku, hadřík atd pokaždé….

no včera jsem jim říkala že si písnou ježíškovi….

no a o manželovi ani nemluvě, nejsme nijací koníčkový aby jsem ho něčím potěšila…..loni dostal potahy do auta a možná si je jako letošní dárek konečně do něj dá :D nějak prý není čas…

Míša si moc přál loni skejt…tak je za skříní a ven ho nevytáhnul…..
ach jo a to budou vánoce za rok znovu :D :D :D

kubajzMDkubajzMD
8.10.2012 v 10:41:43

Tak u nás je to letos jednoduchý.
S manželem si dáváme vždy jen maličkost(splácíme bydlení a šetříme na dovču)
Syn je unešený z xboxu(loni ho dostal synovec)a když jsem mu řekla,že tolik peněz ježíšek mít nebude,protože musí podělit všechny děti,řekl,že už jiný dárky(stříhá letáky)po ježíškovi chtít nebude.
Dcera je od malička skromná.Rozbil se jí strojek na stříhání,tak jí koupíme nový a chtěla by batoh své oblíbené značky.Naštěstí teď na netu byla 50% sleva,takže bájo
Mým rodičům uděláme každému balíček s výrobky GOJA a tchánovi zas děláme dárkový koš. :-)

vdaná

ludlinkaludlinka
8.10.2012 v 7:51:21

je to těžký, Zdenda už by chtěl tablet a nový telefon, nejhorší, že má v prosinci narozeniny, včera mě trkl dárek pro mého taťku, přišel si půjčit strojek na stříhání vlasů, tak tam mám jasno, jeho přítelkyně je o hodně mladší než já, ale i té se mi dobře vybírá, většinou kosmetika, svíčky a takové ty serepetičky, jak říká taťka,samozřejmě všem děláme kalendáře, to je nejvděčnější,nejhůř se mi vybírá manželovým rodičům, babičce občas nějaký pěkný obrázek na zeď, všimla jsem si, že tam skoro nic nemá, tak jí to postupně zaplňuji, ale vůbec nevím jestli je vůbec ráda, neumí dát najevo radost, je to takový studený čumák, dědovi nějakou vodu po holení a nosí flanelové košile, tak zase nějakou dostane, Terezka chce výrobnu zmrzliny, a zbytek uvidím až napíšou Ježíškovi, no a nejhorší je vybírat dárek manželovi, to vůbec nevím, ale my píšeme také Ježíškovi tak snad něco vyberu

JanaKJanaK
7.10.2012 v 23:29:10

Letos moc nestíhám, jinak prarodičům s dětmi většinou vyrábíme (stačí třeba i obyčejné plátno a nechat děti tvořit), od nás dostávají nějaké foto dětí na památku – různé kalendáře, kouzelný hrnek, těžítko a tak různě.

S náctiletými ti moc neporadím, u nás vede něco na sebe, nějaká ta paráda, a pak koníčci a momentálně Monster High (takové šíleně drahé panenky). Co jim dát nějaký netradiční zážitek (koukni na zážitkové servry, teď jich je až až, my překvapili Barču lístkama na muzikál a jízdou na koni), nebo něco jako poukázku, aby si sami vybrali, co budou chtít.

ksanda.1MD
7.10.2012 v 21:13:20

U nás taky letí hodně kalendáře z fotek vnoučat. Jinak taky většinou nevím – dáváme našim jen “drobnosti“. Co puberťákům taky nevím – říkali jsme s manželem, že už abychom začali šetřit na ty “tablety“ a podobné… Zlaté lego:-)

JarmuschkaJarmuschka
7.10.2012 v 21:01:32

Tak rodiče dostali třeba houpací křeslo, mobil (ještě neměli), fotoalbum vnoučat – někdy ve formě nástěnného kalendáře.
S náctiletými neporadím – tam moje holky ještě nedorostly.

…obavy i radosti až do smrti.

PadméPadmé
7.10.2012 v 19:06:01

Ahoj Bamisko, tak tímhle dotazem jsi mě “dostala“ :-). Jsem z těch, co si “plánují“, jak to všechno udělají/nachystají předem a pak to probíhá na poslední chvíli :-D.
Prostě – teoreticky to mám zmáknutý! ;-) Ale ta praxe! :-)

Nevím, jestli Ti zrovna já poradím, ale aspoň Ti napíšu, co kupuju já (celkem pravidelně). Můj tatínek má “úchylku“ na drogerii značky Nivea – takže mu dělám pod stromeček balíček – tělové mýdlo, šampon na vlasy, krém. A on má radost pokaždé :-).

Jinak – já mám “úchylku“ na knížky a celá rodina to o mně ví :-D. Knížkový “Ježíšek“, to jsem já! :-) Knížky kupuji pravidelně a neumím si Vánoce bez nových knih představit :-).

A kromě výše uvedeného kupuji takové věci jako jsou ozdobné voňavé svíčky, čajíky, kávu (něco trochu “nóbl“, ne to, co se kupuje běžně) a nechávám dělat balíčky – takové ty kornouty – oříšky, mandle, sušené ovoce – to u nás mají rádi úplně všichni :-).

A co -náctiletým? No, to bude letos asi oříšek. Dítko si přeje jakýsi “tablet“ – já nejdřív myslela, že mluví o tabletách a nechápala jsem :-D. Pak začal o iPadu, tak nevím, jak to dopadne, ale asi se po něčem takovém podíváme.

A taky se mi stává, že když u někoho nevím, co by, tak koupím tričko/triko – a snad se tím nic nezkazí :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist