Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Češka x Arabka?Češka x Arabka?
mimkysmimkys
1.10.2012 v 7:46:08

Včera jsme se byli projít s dcerou a babi v oboře a stalo se tohle: Viděla jsem tam češku, která si vzala araba a byla oblečená jako jejich ženy, v hábitu (název nevim). Měli spolu dvě děti, holčičku asi 3 roky a klučíka pár měsíců. Pozorovala jsem ji a tak přemýšlela skoro až do večera, nešla mi prostě z hlavy. Lásce se nedá poroučet.. co si budem nalhávat, ale no asi bych si to rozmyslela. Každý je má za násilníky apod. no když si vzpomenu na film či knížku Bez dcerky neodejdu… tak můj názor je, že NE. Nevím, co se může stát v budoucnu (to nikdo neví) ale… A co vy jaký máte názor?

Stránky: [1] 2 3 4
HanzliciHanzlici
2.10.2012 v 13:50:39

Inori, nemam slov. To, co Marinadu dostalo, tak z toho brečím ještě teď :-DDDDDD

MarinadaMarinada
2.10.2012 v 13:45:24

“Půlmetrové cosi“ mě fakt dostalo :-)

lnorilnori
2.10.2012 v 13:07:59

Přijde mi zajímavý tady citovat mýho exspolužáka. Rok studoval v Itálii, tak myslim, že zkušeností nabral dost :)

“Pro všechny, kdo by chtěli na vlastní kůži poznat něco, co se v motivačních dopisech popisuje jako mezinárodní prostřední nebo multikulturní výměna, doporučuju noční bus 87 z Hlaváku ve směru Univeristà Bicocca (poslední jede kdyžtak v jednu). Rovněž lidé bez předsudků, kteří si myslej, že všechny kultury sou si rovny by se měli zúčastnit.Rozhodně nejsem rasista a respektuju všechny lidi bez rozdílů. Pouze podotýkám, že některá etnika při své migraci do Evropy zároveň přeskočila jistou historickou vývojovou fázi. Tou fází je středověk. (Pozn. aut.). Při příchodu na stanici, která leží jakoby bokem od nádraží Centrale vás přivítá obrovskej černoch radostně houpající půlmetrovým, chlupatým čímsi a doslova zechcávající celou zastávku. Vypadá to, že především je potřeba trefit všechny sedačky, jízdní řád a sluchátko vedle stojící telefonní budky. Člověk se pod vlivem těchto okolností snaží poodstoupit o kousek dál, aby snad i na něho nedopadl tento bič spravedlnosti. Přitom musí našlapovat velmi obezřetně, neboť chodník i silnice jsou, přestože už několik dní nepršelo, plné hlubokých kaluží. Po chvíli čekání začnou člověka pálit oči z toho smradu všudypřítomné moči (teda přičítám to tomu, páč člověk v Miláně už ten zápach ani nevnímá, je to prostě charakteristický odér. Tak jako Pardubice maj Semtín, či Brno pivovar, Milán má přes den smog a spálenej plast a v noci halt chcanky. Přijede bus, lidi nastoupěj a na scénu se dostanou Arabáči. Přiznávám, že neznám jejich národnosti, a nikterak mě netrápí, že je hážu všechny do jednoho pytle, neboť já sám sem z Československa, který leží kdesi v Jugoslávii. (Pozn. aut.) Opticky jeden z nich vydá akusticky za pět a najebanej až za patnáct, čímž celej bus začne připomínat tržnici ve špičce. Už bysme měli vyrazit, ale jeden Arab potřebuje dokouřit, takže se čeká. Řidič už se posral strachy a po pátém překontrolování zámku na svých dveřích zvolil taktiku tichého vyčkávání. V tom si ale další z přítomných lidí barvou kůže připomínajících kakao a sedících na druhém konci vozidla vzpomene, že vlastně by si taky eště docela zapálil. Začne řvát na celý kolo, jestli někdo nemá cigáro, jedno od kohosi dostává a cpe se přes všechny ven. Jinej další zvrací pod svou sedačku. Řidič dostává přece jen koule (nebo už mu začíná být zima) a spustí signál zavírání dveří. Tento ovšem pro snědší spoluobčany Italů neznamená „Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají“ , nýbrž „Zašlápněte rychle dveře, aby je ten kretén zepředu nemohl zavřít!“ . Nakonec ale všichni nastupujou, včetně pana pozdního kuřáka, kterej ovšem nestih finiš a cígo si nese s sebou. Poslední cenťák přece nevyhodí. V autobuse se ho snaží típnout o sedačku a na další zastávce (jež následuje po cca 100 metrech) vystupuje…“

MarinadaMarinada
2.10.2012 v 10:36:27

Semelka, pokud jsi v arabské zemí jako turistka, pak k Tobě budou tolerantní (mají z Tebe peníze). Ale pokud tam budeš jako jedna z nich, veškerá tolerance jde stranou – zažila jsem to na vlastní kůži.

Mimkys, mě to téma přijde v pořádku a rozhodně si o Tobě nemyslím, že jsi rasistka – ostatně, ta žena byla Češka, že? :-)
Mně tady jednou vadilo téma, kdy nějaká žena (už nevím kdo) nechtěla jít k doktorovi, protože byl Arab – tak to je pro mě rasismus.
A věřte mi – to, co si o nich (bohužel) myslí většina z Evropanů, je jen slabý odvar toho, co si Arabové myslí o nás :-)

Jinak můj partner je super, nechci, aby to vyznělo, že ne. Kdyby se tady psalo o tom, jak jsou hnusní, líní, atd. – budu mít stovku argumentů, že tak to není. Ale jelikož se píše hlavně o tom, že jsou to nepochopení chudáci, tak se snažím ukázat i druhou stránku věci :-)

mimkysmimkys
2.10.2012 v 9:44:51

Jenom jsem chtěla názory, důvody od ostatních a to jste udělaly! Nikdo by si nevzala arabské či jiné národnosti! Každá tady píše, že není rasistka, jenom já no ale ruku na srdce! Ta paní mě udivila, přemýšlela jsem, že dobrovolně si vzala zvyky, tradice jiné země. Prostě mě udivila v tom hábitu! Neodsuzovala jsem jí, jenom jsem nad ní protě přemýšlela!!!

semelkasemelka
2.10.2012 v 8:55:27

Peťko, jen jsem chtěla ještě připsat, že nejde o to “o nikoho se nestarejte“ ale spíš o to do jaké míry je vhodné starat se o druhé – probírat češku, jenom kvůli tomu, že byla zahalená, s “arabem“ a dětmi mi přijde dost tristní…

prostě téma to není špatné, jen důvody, které k jeho založení vedly, jsou poněkud … teď budu chvíli hledat vhodné slovo … prostoduché? přízemní? čecháčkovské? ty jo … fakt nevím, které slovo by to vystihovalo nejlíp ;)

jsem ráda, že dcera je zatím bez předsudků a že se ji k tomu snažíte vést a také mě těší že ty se o to alespoň snažíš :)

semelkasemelka
1.10.2012 v 22:35:35

Marinado, taková je moje zkušenost .. v letoviscích samozřejmě, že je to živí a možná proto jsou tolerantnější, mimo letovisko jsem se dopustila faux pas a byla jsem na to upozorněna místní ženou ačkoliv muži na mě dost pohrdavě civěli, až později jsem se dověděla, že mi muži nemohli nic říct, protože se mnou nesměli promluvit (a já pořád proč mi nechtěli tenkrát odpovědět kudy máme jet, když jsem se jich ptala na cestu) … možná jiný kraj jiný mrav, tak jak u nás – někde dostaneš na uvítanou chléb se solí jinde slivovici ;)

PeťkaPeťka
1.10.2012 v 22:35:19

Mimkys, ještě jsem nečetla celou diskuzi, napíšu jen můj prvotní názor.
Ano, určitě je to v lidech. Ne každý muslim je terorista, to je určitě fakt.

Osobně bych dost rozlišovala mezi tím, zda budou žít v čr, nebo v zemi, z které její muž pochází. Tady vidím problém a rozhodně bych to neriskovala. A to z jednoho prostého důvodu. U nás pořád ještě platí naše zákony. Pokud bude žít češka v jeho zemi (ano, tak taky záleží v které), může vzniknout problém a ona nemá žádné dovolání. Platí tam jejich právo, zvyky, tradice. Takže když jí rodina ukamenuje, tak prostě stalo se. :-(
(uznávám, je to teda hrozný příklad).
Ano, budete argumentovat tím, že kdejaký čech zmlátí ženu, nebo ji zabije a vyjde to nastejno. Já si to ale nemyslím. V případě domácího násilí má žena u nás určitě větší možnosti a šanci utéct, řešit a zachránit se.
Tam by to byl velký problém a v tom rozlišení, kde bude ona žena se svým mužem žít, vidím zásadní rozdíl.

Mimkis, chápu tě. U nás ve škole jsem si všimla dívky, také zahalené a také jsem se na ní podívala. A co? Nemůžu se podívat? A také jsem mi to běželo hlavou a cestou jsem o tom i přemýšlela. Spíš tedy v rovině praktické, přiznám se, že jsem přemýšlela nad tím, jestli tato dívka chodí také na plavání a jak se jí cvičí na hodinách TV. Ale ano, také jsem nad tím prostě přemýšlela!

A co se zase nelíbí mně? Takové to – nikdo se o nikoho nestarejte – co je vám do toho? – na nikoho nekoukejte, ať si každý dělá co chce atd atd.
Protože kdyby nebylo tolik lhostejných lidí, nebylo by tolik týraných dětí. Kdyby si sousedé neřekli, no jo, je to jejich výchova, tak ať si svoje dítě řežou třeba každý den – pak je šance na pomoc u daleko většího procenta dětí. Mimkys, to jsem odbočila, omlouvám se.

Ano, snažím se všechny neházet do jednoho pytle, jsem ráda, že moje dcera má zcela normálně a bez předsudků za kamarády i děti jiné národnosti. Jsem ráda, že dnešní mládež už není tak puritánská a neodsuzují každého jen dle vyznání apod.
Já to ještě tak dobře neumím, i když se snažím.

MarinadaMarinada
1.10.2012 v 22:13:41

Semelko, i když jsem zastánkyně muslimů, musím Ti oponovat – muslimové jsou tolerantní jen když vědí, že odhalené Evropanky je v turistické sezoně živí. Jinak se rozhlídni po Evropě – to my jsme Ti, kdo se jim přizpůsobuje, oni nám ani omylem…

semelkasemelka
1.10.2012 v 21:54:14

mimkys: pokud jsi chtěla založit téma na “smíšená manželství“ s národy, které jsou považovány za konfliktní, tak jsi to udělala hodně nešťastně …

Inori: máš můj obdiv, že přiznáš, že je strkáš do jednoho pytle, protože to je to, co mi vadí nejvíc – spousta lidí “strká do jednoho pytle“ ale kdo to přizná? “nic proti nic nemám“ “nejsem rasista“ ale “když je potkám na ulici raději přejdu na druhý chodník a zpytuju svědomí, že jsme si nevzal baseballovou pálku“ … pokud jde o Evropanky v muslimských zemích, tak v letoviscích je Evropský styl oblékání běžný, muslimové jsou na to zvyklí a evidentně tolerantnější než my k zahaleným muslimkám, v méně “poevropštělých“ oblastech zase je výhoda, že muslim nesmí promluvit s cizí ženou, ovšem je otázka, co by udělaly muslimské ženy – asi by nesedly k internetu a neprodrbaly ji ze všech stran :D

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist