Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Kolik si říct za upečení?Kolik si říct za upečení?
nuninka
17.9.2012 v 13:44:59

Holky potřebuji poradit. Moje mamka bude v sobotu oslavovat 50let a já dostala za úkol jí na tu velkou slávu napéct vše sladké.
Budu dělat – roládu, pralinky 2 druhy, košíčky a různé řezy…… Má to být pro + – 20 lidí + na zabalení výslužky.
Jenomže problém je, že nevím co si pak za to mám říct, jaká částka je tak akorát? Veškeré suroviny si kupuji sama, ale přece nebudu rozepisovat cenu za každé vajíčko.

Stránky: [1]
PeťkaPeťka
17.9.2012 v 17:06:07

Nuninko tak já bych to udělala vážně tak, že bych prostě šla a udělala velký nákup a vše nakoupila. Svoje zásoby si nechala na jinou příležitost. Pak bych prostě řekla, tak za suroviny jsem zaplatila tolik a tolik. Maminka tu částku jistě zakulatí a pak bych si částku vzala.
Je jasné, že když do něčeho budeš potřebovat kapku něčeho (jé, teď mě napadl zase ten slavný rum :-)), nebo třeba hrstičku sušeného kokosu apod., tak nebudeš kupovat celý pytel nový.
Prostě základní věci bych nakoupila dle seznamu, účet dala mamince a řekla bych, že drobnosti jsi měla doma, ty jsi nekupovala a bude. :-)

Anonym
17.9.2012 v 15:36:50

nuni, v tom je samozřejmě i práce, a tu bych si rozhodně od mamky nedala zaplatit. já sousedce platila za pěknou dortu 350 s tím, že tvrdila, že si bere jen 200 za práci. a taky jako pekařka víš, na kolik asi matroš přijde, ne?

bamiskabamiska
17.9.2012 v 15:14:22

nuni brácha dával za dort s marcipánem 800 měli vílu amálku stojící a vážila moooc….
ale i když lístky vyhazuješ tak si přece podle receptu sepíšeš co tam padne a už v oku máš kolik co zhruba stojí….
to kolik se platí v cukrárnách bych v potaz nebrala tam se platí i ta práce a vše kolem…

nuninka
17.9.2012 v 15:11:32

Jako dar to nedáváme, dárek už koupený máme. A nakoupit spolu také nemůžeme protože každá bydlíme jinde a mamka ještě dělá na benzince, takže pracovní doba na dvě směny (ranní je do 19:00)
Oslava bude asi větší, má zamluvené prase atd….
Já jenom, když chtěla vědět kolik si má připravit, tak jsem jí řekla, že to nechám na ní. Suroviny si kupuji průběžně a lístečky vyhazuji. Za práci nic nechci :-) Jenom je mi blbé plácnout nějakou částku.
Pamatuji si, že když jsme nechávali před x lety péct dort tak stál kolem 400,- a dneska mi kamarádka říkala, že za dort platila 800,- to je šílené :-(

bamiskabamiska
17.9.2012 v 14:48:22

tak mě zas tak nějak přijde ta situace jiná jak vám, něco jiného je podle mě upéci na rodinou oslavu dortík nebo roládu…ale pro 20 lidí s výslužkama mi to přijde hodně….jiná situace by mi přišla kdyby jste se dohadovali a každej se s něčím nabídl že pomůže a udělá jiného….
já si ani nemyslím že maminka po nunince chce aby to táhla ze svého…..já bych mamince napsala co budu dělat a co a jak je potřeba koupit a podle toho bych se s ní domluvila….práci bych si nepočítala to né…pokud maminka bude nějak chtít jistě se srovná…..

nicméně touto cestou bych to na oslavu takovéto velikosti nevolila, nechala bych udělam minizákusky a koupila si to a pak jak psala jasmu každej co umí přinést na tácek na košt….at se oslavička vydaří , jsou to krásné kulatiny…

PeťkaPeťka
17.9.2012 v 14:39:16

Nuninko, tak já nevím, pokud si to u tebe maminka objednala, pak by ti asi měla zaplatit nákup surovin. Třeba pojedete nakoupit spolu, ona zaplatí.
Jinak bych od rodičů samozřejmě za upečení nechtěla nic a brala bych to automaticky.

JarmuschkaJarmuschka
17.9.2012 v 14:26:42

Tak materiál si snad spočítáš, ne?
Tedy pokud to mamce nedáváš jako dar – to my tak občas děláme, že se ségrama každá upeče nějakou svou specialitu a rodičové to dostanou jako část daru.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Anonym
17.9.2012 v 14:14:28

no pokud mamka sama nepřispěje, tak snad nic, ne?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist