Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » kdopak jde letos do školky??kdopak jde letos do školky??
bamiskabamiska
14.8.2012 v 14:59:54

Díky tomu, že jsem zrovna dopsala článeček o školce, mi projelo hlavou, že tu jsou diskuze o prvňáčcích a podzimových miminkách, ale snad tu neproběhlo nic o tom, koho čeká školka a přitom je to tak významné zlomové období.
Tak by mě zajímalo:

Kdo jde letos prvně do školky?
Jaké máte obavy vy jako rodiče?
Těší nebo netěší se vaše děti?
Jak připravujete dítko na vstup do školky?
Myslíte, že vaše dítko půjde bez slziček nebo vás čeká horší zvykání?

Pro mě jako učitelku je podnětné, když vím i čím si prochází rodiče a budu moci na to reagovat, být připravená je uklidnit a napomoci jejich vstupu do školky jak pro ně tak pro jejich děti, a proto přidávám pro mě důležitou otázku.
CO BYSTE OČEKÁVALI OD VAŠÍ UČITELKY A CO BYSTE OD NÍ OCENILI, AŤ UŽ V PŘÍSTUPU K VAŠIM DĚTEM, ALE I PŘI KOMUNIKACI S VÁMI?????

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
JežečekJežeček
14.11.2012 v 9:56:18

Tak se stalo to, nač jsem myslela od září, ale poslední dobou teda už zapomněla. Prckovi se školka nějak znelíbila. Od pondělka začal plakat, že nechce do školky, v šatně se vzpíná, táhnu ho, jak koně. Je mi z toho smutno. Odpoledne je ale spokojený, vysmátý, jen ta rána…
Začalo to v pondělí, kdy bylo focení a já je vzala o ba do školky a on tam zůstal a s malou jsem šla domů. Dnes šel s tatínkem do školky a úplně to samé – brek, nechce tam, nechce si hrát, nechce si povídat…
Tak snad to zvládne, co nejdříve :-) *

JežečekJežeček
18.9.2012 v 20:07:45

Mari, tak co? Jak to jde Honzíkovi třetí týden? Už si zvykl, nebo ještě bojujete společně se slzičkama? Moc na vás myslím!
U nás je to v pohodě – ťuk ťuk – malému se líbí a dokonce pravidelně odpo spí. Což čučím, protože doma mi od jednoho roku nespával, jen vyjímečně. A dokonce ho musí učitelky budit. *

makinea
7.9.2012 v 22:57:44

TAk u nás ve školce první slzičky, i když paradoxně až ve chvíli, kdy jsem pro ni přišla. První den říkala, že je unavená, dnes si zapomněla ve třídě plyšáčka, co měla s sebou.
Ale jinak vše dobrý, i ráno, i přes den. Paní učitelka ji chválí, malá vypráví všechno možné, zná za ten týden tři nové básničky (i když asi zkrácené a možná trochu zkomolené).
Dnes akorát paní učitelka říkala, že šla na procházku v papučkách :D
Že si nikdo nevšiml, až po cestě a že jí je pak do třídy umyly.

Jinak ale dnes večer zničehonic mi povídá, že už nechce chodit do školky a hrát si tam a zpívat a modelovat a chodit se dívat na kačenky, že už tam nepůjde a chce být doma.
TAk víkend u nás asi přišel v nejvyšší čas a uvidíme, s jakou půjdem v pondělí. Jsem z toho teda nervózní.

moureckaMD
7.9.2012 v 19:35:35

Tak u nás první týden ve školce proběhl dobře. čekala jsem od našeho mamánka řev a nic. ve školce je ze všech nejmladší, tři mu budou až za týden, nepláče, poslouchá a včera zpíval s paní učitelkou duet u piána :-))) Prší, prší :-)Po spinkání není protivný, jde se sám vyčůrat, obléct.
Jsme z toho doma překvapení, jak samostatné dítko máme:-) Možná je to tím, že tři roky tam chodil pro starší sestru a učitelky má ty stejné, co měla dcera.

semelkasemelka
7.9.2012 v 16:37:12

Bami, ono je to s tou pýchou těžký … sama zírám, čeho všeho je v technickém směru schopný a čeho si všimne a že sám na spoustu věcí přijde, určitě ho všichni budou chválit jak je šikovný, bude obcházet olympiády, ale … ale … praktický život je úplně v tahu – přesně jak se říká, kdo umí z hlavy spočítat faktoriál dvojmístného čísla nedokáže vyplnit složenku na poště, dyť on ani neví, kde má doma trička a tepláky (ještě že ve školce má tak málo věcí, že je tam vše k nalezení :D ) … a navíc ta jeho povaha je právě jeden z kamenů úrazu – jednak hysterčí a jednak není asertivní, v minulé školce měli agresivního kluka a Máťa vždycky stál a držel .. jelikož šlo o agresivitu velkou řešila to učitelka, tudíž Mates byl z obliga, ale lechtání? copak v tom mu někdo pomůže? já vím že je to úsměvné, taky se v duchu culím, jenže jde o mé dítě a tak vidím ty komplikace, které mu tenhle přístup v životě přinese… a abych byla upřímná, raději bych aby si dokázal vybojovat svoje místo na slunci než aby ve dvou letech poznával všechna písmena… no co .. je takový jaký je, nějak se s tím poperem…. a budem vystavovat diplomy na obdiv :D

bamiskabamiska
7.9.2012 v 15:29:52

tak to jsem to špatně pochopila myslel jsem že máte pauzičku právě kvůli věku a pak že za nima nastoupíte….no ale to neva jak píšeš tak asi je společenský a zapojí se taky …do ledna to uteče…

semelko se tu culim s tím lechtáním…..no a jinak musí být velmi nadaný a řekla bych že velmi nadprůměrný s tím co zvládá a umí….tak to jsi určitě pyšná maminka….a jsem zvědavá jak lochtačku pořešíte, myslím že šikovně pořešit s učitelkou nebude problém…

ksanda.1MD
7.9.2012 v 13:59:18

Bamisko, on ale nebude chodit s dětmi, které zná – u nás ho nevzali, tak ho budu vozit do nedaleké vesnice. Ježečku, od ledna jde proto, že je fakt ještě malý (v dubnu mu byly teprve dva) a tak jsme se dohodli s paní ředitelkou, že bude lepší, když půjde až od ledna. Ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohl brát takhle špatně. Co se týká “sociálního cítění“ je dost napřed. Už si potřebuje hrát s dětmi, nestačí mu jen (jak psala Semelka) nějaké miminko vedle něho. No, od příštího týdne budeme chodit otvírat jedno MC, tak tam třeba nějaké větší děti taky budou chodit (ale také už tam nebudou ty děti, se kterými si hrál před prázdninami neb ty už jsou také přijaté do školky).

semelkasemelka
7.9.2012 v 10:58:23

kšando, plně tě chápu, my jsme si to v Praze také prožili … všechny děti ve školce a jeho nevzali .. chodili jsme hodně na hřiště a on si tam hrál s prominutím s miminy… bylo to strašné, naštěstí jsme pak objevili alespoň na dopoledne centrum pro předškolní děti a chodil aspoň tam, ale odpoledne zase na hřiště s miminy a když jsem dostala rozhodnutí, že se ani jako čtyřletý nedostal do školky, chtělo se mi brečet při představě, že on, který už zná všechny písmena, napočítá do 150, zajímá se o čtení a psaní bude trávit odpoledne na hřištích mezi dětmi, které ještě ani nemluví, nehledě na to, že všichni kamarádi do školek chodili … naštěstí to dopadlo dobře, školka se našla i když za 5 minut 12 a teď jako předškolák se dostal po stěhování taky i když mimo zápis ;)

jinak musím si postěžovat, že máme ve školce první “problém“, po dvou dnech prohlásil, že nechce ve školce spát, že chce jít po o.. doma jsem z něj vydolovala proč: protože nechce zase ležet vedle toho zlobivého kluka, protože ho furt lechtá … tohle je to nejhorší, co nás mohlo potkat, on totiž neumí tyhle situace řešit, asertivita mu vůbec nic neříká a tyhle “problémy“ řeší většinou útěkem. Doma to probíráme, říkáme, že se musí bránit a on to ví, ale nedělá to. V nejhorším jsem ho navedla ať jde poprosit paní učitelku, zda si může lehnout někam jinam a on mi na to řekl “nebo se schovám pod peřinu“.. no to je jeho typický způsob řešení. Pro něj je to děsně závažné, na druhou stranu, pro nás dospěláky i pro paní učitelku, to není závažné natolik, abychom nějak významně zasahovali … nechávám tomu zatím volný průběh, jestli se to nezlepší, požádám paní učitelku pomohl Máťovi ten problém vyřešit (ne řešit za něj, jen pomoc aby si dokázal říci že takhle teda ne). Až se ve školce otrká, tak to bude dobrý, ale teď ze začátku se bojí cokoliv “negativního“ říci.
a nejhorší mi na tom přijde, že on sám se určitě při tom lechtání řehtá, jaká je to sranda, ale doma si stěžuje jak mu to vadí….

JežečekJežeček
7.9.2012 v 10:14:14

Ksando a v lednu nastoupí do nové třídy nebo do té, co ho teď nevzali? Omlouvám se, ale já absolutně nemám zkušenosti, jsem prvoškolková matka a nějak jsem to neřešila, protože jsem mísato sehnala bez nějakých problémů a potíží. Takže mě překvapilo, že jde několik dětí v pololetí. Vím, že někdo už psal, že se otvírá nová třída, tak proto, ale nevím, jestli třeba když několik dětí odstoupí ze školky, tak doplňují stavy? U nás se stalo, že 5 dětí nenastoupilo hned ze startu a kamarádka v pololetí školku zrušila,že to malá nezvládala a byla pořád nemocná, tak že to bylo zbytečné placení. Tak je to běžná praxe?
Mám asi blbé otázky stále, co? Ale jsou to věci, které fakt neznám, tak se ptám :-D a děkuji za odpovědi. *

bamiskabamiska
7.9.2012 v 8:55:31

kškoda že kámoši jsou ve školce, ale do ledna to uteče a bude mezi nima, a je fajn jak s tím počítá že bude mít ještě jeden domov….ani nevíš jak závidím že máte místo

ježečku nevím proč ale s tatínkama to fakt zvládají lépe, a já si zase za sebe myslím že je tak nepatlají a nerozmazlují jak ty maminky a víc je poslechnou…holt chlap v rodině a autorita….na ty mamky to víc zkouší…my jsme také večer strašili a spát se mu nechtělo

mari tak nakukuju každý den jak to zvládáte….jsi šikula a určitě se to brzy otočí a budou ta rána klidná….také mě napadlo to co ježečka…utichne pak pláč a on si hraje a funguje v pohodě??

holky ani nevíte jak vám závidím že máte místo ve školce…já s tím našímproblémem ani malého snad neumístím a ve finále přijdu o práci :(

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist