Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » SlepiceSlepice
HanzliciHanzlici
31.7.2012 v 21:15:24

Teda, samé vznešené téma tady, a já sem vlezu se slepicema… řeším menší problém.
Už delší dobu se chystáme pořídit nějaké slepice, ale pořád to visí na tom, že chlap nemá čas udělat kurník. Což je detail, dostanou vlastní místnost. A teď: právě mi tchýně oznámila, že slepicím musim udělat ohradu, protože nesmí přijít do styku s dětmi, sic by je nakazily salmonelou.
Je to sice už nějaká řádka let, ale sama jsem jako děcko mezi slípkami lítala, včetně mých dvou mladších sester, a žádná z nás salmonelu nechytla. Tak jsem to vyguglila, jediné, co mi na to téma vyjelo, je tragická zpráva z Novy, že se tři děcka a otec nakazili salmonelou, protože měli slípky jako mazlíčky. Zároveň jsem našla článek z Plzeňska, kde nějakej malej kluk a jeho mladší ségra mají slepice jako mazlíčky a v pohodě.
Neprošel ani argument, že budou samozřejmě očkovaný a budou dostávat odpovídající stravu, která by je měla udržet zdravé.
Fakt se mi nechce se podřizovat své drahé tchýni ve věci, o které jsem přesvědčena, že trochu přehání. Máte s tím někdo zkušenosti?

Stránky: [1] 2
Anonym
1.8.2012 v 8:00:36

no my je máme v ohradě, ale kvůli tomu, aby mi nelítaly po celé zahradě. a děcka normálně ke slípkám chodí. pokud funguje základní hygiena, tak nevidím nějak extra větší možnost nákazy salmonelou než bez slepic.radka2

HanzliciHanzlici
31.7.2012 v 23:47:26

Moc vám všem děkuju za podporu mého vlastního mínění, moc jste mě potěšily! :-) Tchýně právě není tragéd ani náhodou, proto mě to dost překvapuje, co a hlavně jak mi dneska řekla (měla jsem pocit, že se na mě u toho dívala výhrůžně). Její sestra právě chová slepice opravdu ve velkém a prý “ví co se může stát“. Nicméně jsem na tom jako vy, nikdy jsem o tom neslyšela, že se slepice musí zavírat kvůli salmonele. Bohužel mi to bylo podáno tak, že pokud to neudělám, tak ohrožuju vlastní dítě a jistě to bude mít ještě dohru. Proberu to ještě s chlapem. Díky, věděla jsem, že tu najdu podporu ;-)

Anonym
31.7.2012 v 23:16:09

ahooj,tchyne bude asi traged,vid?:-)
Od miminka jsem vyrustala na vesnici,zili jsme u babicky a dedouska,vzdycky
meli slepice( i kraliky,prase..)“pipinky“ byli moje nejoblibenejsi zviratka a presto
“ ziju“ ,salmonelu,jsem,zatim,nikdy nemela:-), slepice mela babicka v kurniku…
A s tim plesniv.krmenim souhlasim taky.
Meggi

makinea
31.7.2012 v 22:57:42

TAk naši si pořídili slepice asi před půl rokem, mají pro ně ohrádku, ale to kvůli tomu, že mamka nechce mít slepičince úplně všude. Nijak očkované nejsou.
A naše holky, když tam přijedeme, jsou tam nalezlé pořád. Slepice mají jména, už je rozliším i já, vajíčka chodíme sbírat celá rodina :D, osmiletá už umí slepici i pochovat, kolik máme doma peří, ani nemluvě… a salmonelu jsme neměli. Je to jistě krátká doba, ale nikdy jsem o tom neslyšela. Tak myslím, že to bude spíš nafouknutá bublina.

JežečekJežeček
31.7.2012 v 21:53:46

zkouška – nevšímejte si *

lestejskalestejska
31.7.2012 v 21:45:07

Já mám své přihlášení na obrazovce :-O *

lestejskalestejska
31.7.2012 v 21:43:44

Pomoooc Peti, něco se děje:-O Tady ježeček a a proč mě to podepisuje lestejska??? *

Anonym
31.7.2012 v 21:42:40

tak teda nevim? lestejska nebo jezecek?

lestejskalestejska
31.7.2012 v 21:38:01

No, tohle mě pobavilo :-) Myslím, že tchýňka přehání… Moje mamča by ti mohla vyprávět asi podobné historky, jako nastínila Lien. Myslím, že se nemusíš obávat a pusť se do chovu. Pokud jim nebudeš dávat i plesnivé a nahnilé zbytky potravin (chleba, zbytky stoletého jídla…), jako dělává babička mého budoucího bývalého, tak můžeš být v klidu.
Já jsem alergická na to, co dělá právě ta babička. Já myslím, že plíseň je taková potvora, že projde i do vajíček. A celkově mi to příjde nechutné. Takže byť domácí vajíčka máme v dosahu, tak je zatím úspěšně odmítám. Je mi jasné, že ve velkochovu to nebude servírované na stříbře, ale znáte to, co oči nevidí… *

LienLien
31.7.2012 v 21:19:48

To je fakt sranda, v mém dětsví polovina dětí jedla slepičence. Moje holky denně lezou v slepičincích a salmonelu nemáme, u té menší se nedělám žádné iluze o tom, že by si je občas nestrčila do pusy :-). Nemáme je nijak očkované ani nedostávají speciální stravu.
Nemoci přicházejí na pomoc, a pokud přijít mají, přijdou.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist