Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » sousedská šikanasousedská šikana
Anonym
3.7.2012 v 18:29:16

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu ve sporu se sousedy.Moje dvě dcery bydlí na menší vesnici v hospodářském stavení,kde chovají kobylu s malým hříbětem.Nejdříve sousedovi nevadilo,že zde koně mají, ale poté co si našel novou přítelkyni, jim začali dělat problémy.Nejdříve to bylo spíše ze strany přítelkyně slovní napadání a urážky.Poté bez svolení vyfotila jejich pozemek a publikovala na veřejném serveru Facebook.com kde je pomlouvala a urážela veřejně a také začali vyhrožovat o likvidaci koní.Pár měsíců před tím na ně dokonce stříleli několikrát kuličkovou pistolí až jsme museli kontaktovat veterinárního lékaře.Nyní to vyvrcholilo tím,že na veřejnosti začala urážet a slovně napadat dcery.Soused ji na konci hádky,kterou vyvolali fyzicky napadl tím,že ji začal škrtit.Po tomto incidentu jsme to nahlásili na policii,ale ta to odmítla řešit tím,že by zatkla a dala alespoň dýchnout opilému sousedovi a nebo ho vyslechla a pouze to poslala na přestupkovou komisi ve městě.Od té doby dcerám chodí výhružné vzkazy,urážky.Prosím o radu jak máme postupovat.Nechci,aby se dcerám něco dalšího a horšího stalo.
Moc děkuji všem za pomoc

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
Anonym
12.7.2012 v 20:15:31

Ještě jsem zapomněla na jednu věc. Plot si o 2m dál od pozemku souseda postavit nechceme proto, že pokud to uděláme, tak přijdeme o 1/4 koňského výběhu. Stačí jen povolení od sousedů a oni se do toho vůbec nehrnou. Spíše ho nechtějí, protože paní sousedka je tak zvědavá, že jakmile vyjdeme s dětmi na zahradu, tak už je přilepená na plotě nebo za oknem a zjišťuje, co se u nás děje.

Anonym
12.7.2012 v 20:09:10

Původně jsem reagovat nechtěla, ale ono se opravdu nedá. Takže se nejdříve představím. Jmenuji se Jiřina a bydlím v domě se slečnou, která ty koně chová. Bydlím tu s dvěmi dětmi a manželem. A okno z ložnic máme necelých 5m od výběhu pro koně. Větráme každý den a s čistým svědomím můžu říct, že koně v ložnici necítím a to mi opravdu kůň nevoní. Koňský zápach je cítit jen tehdy, když se kydá. Pokud se hnůj hnedka neodveze, tak je cítit asi jen na 2m a naše sousedka je o několik desítek metrů dál. Hnůj se odváží každý den a je ho půlka vozejku za auto. Jsme lidé a ne prasata, takže nevím, proč se tu někdo diví, že se hnůj odváží každý den. Starat se o kobylu a její 3měsíční hříbě nemůžete srovnávat s koňma v hřebčíně, kde je jich spousta.

Anonym
11.7.2012 v 14:03:58

Dobrý den, tak si pročítám Váš problém a bohužel souhlasím s názorem, že někteří lidé žijí, aby škodili. Zeď si nemusíte dělat dva metry od hranice. Oplocení máte ze zákona povinné, aby Vaše koně neutíkali. A můžete ho dát na hranici svého pozemku. Jen dejte vědět prokazatelně sousedům, že budete děla plot, kdy a jaký a ohlaste to stavebnímu úřadu s jeho popisem. Pak má soused možnost se vyjádřit. S tím napadením. Jakmile se Vás dotkne, tak ihned nahlašte na Policii a zajděte k lékaři, který Vám dá potvrzení třeba i o modřině. Napadení s ublížením na zdravý pak řeší nejen přestupkový zákon (Obecní nebo městský úřad), ale dle závažnosti i trestní zákoník (Policie a soud). Pokud se soused mstí na koních, nahlašte na Policii týrání zvířat z jeho strany – musí to řešit oni či životní prostředí (problém s důkazy). A napadání slovně je opravdu věcí přestupkového zákona. Ale čím víc dokázaných přestupků z jeho strany, tím víc šancí pro Vás, v případě řešení u soudu.
No, a pak je také šance, když ho zaměstnáte. Takže nemá on něco protizákonného? Černou stavbu, plot na Vašem pozemku, apod.? Bohužel, někteří lidé se zajímají o ostatní v nadmíru snesitelné míře. Přeji mnoho zdaru a sil v boji proti lidské zlobě a závisti.

Anonym
10.7.2012 v 18:29:52

Ach jooo,Vam neni pomoci -))a vyzenete vsechny novacky…

radka2
10.7.2012 v 18:22:45

a co to :ceska mentalita, berani,horke hlavy,souziti a reseni “ kravinek“-)
to není zobecnění čechů? to je jak kdybych řekla, že no jo, američani, ti střílí učitele. všichni jsou vyžraní z fast foodů…

Anonym
10.7.2012 v 18:12:18

“mila radko2“,opet Vase reakce…-(
Nikdo neplive na cechy( a na moravaky uz vubec neee-),jen vyjadruji svuj nazor,to je
ucelem diskutarny,ci ne?!…mimochodem ja mimo Cr ziji,takze jsem “ primo u zdroje“ a verte,ze i
“american by ty kone rovnou nezastrel“,staral by se o sebe!
Preji hezky den a klidnejsi mysl-)

radka2
10.7.2012 v 15:09:35

milý anonyme, to není žádnou českou mentalitou. v americe by asi ty koně soused rovnou zastřelil, v jiných zemích evropě jsou taky stále nějaké sousedské spory. takže neplijte na čechy (a moraváky).

bedomedo60bedomedo60
10.7.2012 v 13:58:32

skúste zistiť čo susedom vlastne vadí ak to je možné tak to odstráňte.Ak to nie je možné podajte trestné oznámenie písomne na políciu kde uvedte všetky činosti ktoré váš súsed vykonal v tomto spore.Požiadajte veterinára o svedectvo v prípade napádania skúste si to nafotiť v prípade nahrať slovné napádanie a ak to nie je možné skúste naiť svedkov týchto incidentov.Do trestného oznámenia uvedte i tieto svedectvá a uvedte i vzniknutú újmu či už na majetku alebo spoločenskú.Ak toto pošlete na políciu tak táto sa musí prípadom zaoberať a riešiť ho ak by sa to snažili riešiť jednostrane v prospech susedov tak je možné poslať stažnosť na inšpekciu polície.U nás to tak býva že polícia aby mala čo najmenej práce tak prípad bagatelizuje.Skúste a uvydíte

Anonym
9.7.2012 v 19:34:23

……tak se v tom nejak neorietnuji a hlava me to nebere-)Ale hlavne si myslim,jestli
tedy muzu,ze tohle tady nevyrisime,tak nac se hadat,rozcilovat…?!
Spis me zase,opet neprekvapuje,ta ceska mentalita, berani,horke hlavy,souziti a reseni “ kravinek“-)
I to je duvod,proc uz v cesku nezijeme…
Tohle nevyresi myslim nikdo,holky a novacek se lekne a utece,hadek je v zivote dost i bez internetu-)
Bojim ,bojiim,-)

radka2
9.7.2012 v 19:16:56

no tak teď jsem z toho magor. koho teda škrtili? proč kvůli dvoum metrům pozemku děláte takové cavyky? pro ten klid to stojí, ne? a ráda se přijedu podívat, jak denně sbíráte koblížky a vozíte je několik km daleko:-) tomu teda nevěřím.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist