Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Zkřížená alergieZkřížená alergie
MarysekMarysek
26.5.2012 v 10:32:09

Vypadá to, že malý bude asi opravdu alergik :( na konci března jsme byli u alergologa a dělal mu testy na kůži a všechny tři tečky mu zčervenaly…takže prý pyly a trávy…po pylové sezóně jdeme znovu na krev. Manžel je taky alergik a u nekterých stromů či trav ma docela vysoké hodnoty.
Nedávno se mu kolem rtů začaly dělat takové červené fleky, jak jsme byli na tříleté prohlídce, tak dr. říkala, že to vypadá na alergii…a včera jedl meloun a zase se osypal…na netu jsme našli, že to souvisí s pyly – ale až na podzim…on vypadá spíše na jarního alergika…a tam může být prakticky jakékoliv ovoce a zelenina…takže musíme počkat až na ty krevní testy…ale teď nevím, jestli zkoušet po čem se osype nebo rovnou vynechat např. celer – ten měl včera v polévce a prý se alergeny neodstraní ani varem…může to být i mrkev…z ovoce prakticky vše :(
Takže se ptám, jestli má někdo zkušenost se zkříženou alergií na pyly či trávy s ovocem nebo zeleninou?
Děkuji za případné odpovědi.

Stránky: [1]
keenspeedkeenspeed
26.5.2012 v 15:29:00

Marysku, mám alergii na pyly a obiloviny – moje období právě začalo, skončí tak na konci června, července. Trpím tím od páté třídy – i když předtím jsem na seno chodila běžně. Že bych měla alergii na nějakou potravinu vypozorovaný nemám, ale jak říká Lussy…sledovat a selektovat.

Když je blbá sezona, mám i náběh na astmatické problémy :-(…zatím si vystačím se Zodacem, neb mě občas polechtá v krku, víckrát kýchnu, a spustila se mi trochu rýma. Bývá to ovšem i horší.

A taky je pravda, že ani testy neodhalí všechno.

Držím palce, at jsou trable co nejmenší, sice to třeba nebolí, ale nepříjemný je to hodně.

MarysekMarysek
26.5.2012 v 14:17:25

Lussy díky!
no já právě našla, že varem se ty alergeny zničí – teda kromě celeru…že by neměl čerstvé ovoce ale kompot ano…tak teď jsem z toho jelen :D
zkusím ve čt zavolat dr., protože té zkřížené alergii moc nerozumím a to jsme našli více odkazů…hlavně nesmím zapomenout, jelikož tam jiný den není…

dr. měl pravdu v tom, že do 3 let to nemá cenu řešit…do té doby byl klid…

LussyLussy
26.5.2012 v 10:50:17

Ahoj Marysku,
tak mi nějaké zkušenost s alergiemi máme, když ne se zkříženou.
Lucy je alergická na vnitřní a venkovní plísně, podzimní pyly, trávy, břízu, psy a kočky. Nemůže tedy med (kvůli pylům) a z jídla jí vadí skořice – okamžitě jí kolem pusy naskáčou rudé puchýře. Přitom skořice vyšla negativní, ale alergoložka říkala, že ne na vše se při testech přijde,navíc to nemusí být alergie, ale jen nesnášenlivost, nebo přehnaná reakce.

Malý má alergii na bílkovinu kravského mléka – nemůže mléko a žádné mléčné výrobky. Dostane průjem i po jedné Bebe sušence, kde toho mléka je stopové množství.
Alergeny se opravdu varem nezničí a stačí trošička.
Určitě sleduj co Marek jí, na netu najdi takové ty běžnější alergeny a dej mu jeden, pár dní počkej a pak druhý atd. Všechno si zapisuj a hlídej, on toho člověk stejně víc dělat nemůže.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist