Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Já se nudííím - poraďte prosím, co dělatJá se nudííím - poraďte prosím, co dělat
kekunkakekunka
18.5.2012 v 12:56:37

Dcera (5 let) má novou “oblíbenou“ větu: “Já se nudííím!“ Od listopadu jsme doma, kvůli nemoci nechodí do školky, a když tam jde, po dvou třech dnech skončí na měsíc až dva doma (nepřeháním! rekord byl 3 celé měsíce doma). Manžel v práci do večera, nezřídka i o víkendech. Nikoho k sobě nemáme, žádné kamarádky či tak, babičky mají svůj život, mihnou se tu jen výjimečně. Prostě dokonalá izolace. Ven jsme po většinu času nesměli, teď můžeme. Ale i tak… Dceru už všechno nudí. Nebaví ji pracovní sešity, nebaví ji pohádky (čtené i na pc), nebaví ji hry (společenské i na pc), … Cokoli s ní zkusím, je z toho jen křik a pláč. Běda mi, když ve hře, kde rozhoduje náhoda, vyhraji. Běda mi, když se jí v pohádce něco znelíbí. A tak by se dalo pokračovat. Celé dny poslouchám “Já se nudííím“ a nevím, co s tím. Nudí se, i když jdeme na procházku. Něco zajímavého pozorujeme, ono to skončí a dcera hned “já se nudím“. Vím, že nechce být jen s maminkou, navíc když se musím věnovat i ročnímu batoleti, ale není, kdo by k nám přišel. Doprošovat se rodiny mě už nebaví. Je to patová situace. Nevím, jak ji zabavit, veškeré nápady mi došly. A hlavně – i když něco vymyslím, ona je už tak znuděná, že hned při první příležitosti jde do pláče a hysterie. Jako by si snad ty důvody hledala, jako by se chtěla hádat.

Prosím, máte-li nápady, poraďte mi, jak ji zabavit, jak zamezit tomu, aby se při prvním neúspěchu či čemkoli, co se jí nelíbí, hned nerozječela jak siréna. Děkuji.

Stránky: [1]
berulinka1
20.5.2012 v 14:40:46

kekunko,tohle moc dobře znám..s malou se to táhlo co nastoupila do školky ve 3 letech..ve školce pobyla 2-3 dny,zbytek měsíce doma a tak to bylo pořád dokola,až nám MUDr.školku zakázala na půl roku(v tom školním roce byla ve školce asi 21dní celkem)..to se ale opakovalo i rok další(ve 4 letech),až letošní školní rok-tedy od 5 let marodila 1x,jinak se drží..prý si tím děti musí projít a nejhorší jsou právě ty první 2 roky,pak už je tělíčko imunní proti bacilům..moc jsem tomu tenkrát nevěřila,ale asi to tak je..bylo to na palici,zavřený doma,ven jsme nemohly a co pořád vymýšlet??..malá miluje pohádky,takže buď koukala na pohádky a nebo jsme hodně četly,hrály si s panenkama,nebo člověče,pexeso..držím pěsti,abyste se z toho brzy dostaly a mohly být víc venku,než doma,snad se počasí umoudří..tak tfuj,tfuj,tfuj-pro štěstí :))

kekunkakekunka
19.5.2012 v 21:09:14

Moc děkuji všem za reakce.

Lussy, jj, máme strašnou ponorku. :( Homeopatikům nevěřím. Vyzkoušela jsem je párkrát a výsledek se nikdy nedostavil, a to i přesto, že mi poradila dr. Nebo – známá mi vychválila homeopata, který pomohl jejímu prvorozenému, ale i když k němu chodí s mladšími dětmi, tak jsou věčně nemocní. Prostě – špatné zkušenosti. Když se jí zeptám, co chce dělat, odpovídá “já nevím“. Poslat do pokojíčku taky není řešení, vzteká se, že se nudí, že tam být nechce. Nebo si tam i zaleze, ale huláká na mě přes půl bytu. Zkoušela jsem domluvy, návrhy, … Říkala jsem, aby si v pokojíku rozmyslela, co by ráda dělala, že na ni počkám v obýváku, ale ani to nepomohlo. Nabízím různé varianty, bez úspěchu.

bamisko, bohužel, ve školce jsme tak málo… Navíc jsem výrazně věkově od ostatních maminek. S některými se pozdravíme, jsou slušné, ale dávají najevo, že ony mají svůj život, kam my nepatříme. Dcerka měla jednu dobu oblíbeného kamaráda, a i když jsem pár pokusů učinila (ne vyloženě pozvat domů, ale návrh na potkání se na písku a tak), vyznělo to do prázdna. A navíc – dcerka ani neví, jak se většina jejích kamarádů jmenuje. :) Snad pokaždé, když už konečně byla ve školce, tak vyprávěla: “Moje kamarádka, co nevím, jak se jmenuje, …“ :)
Tvoření – sleduji, navrhuji, docela jsme i tvořily. V současné době to ale nefunguje. Třeba si i přineseme tvořivou knížku z knihovny, dcera nadšeně juchá, co všechno si vyrobíme, a sotva začneme, je oheň na střeše. Nepodaří se jí ohnout papír, ječí. Nepodaří se nakreslit kolečko, ječí. Nepodaří se…, ječí. A už tvořit nechce, poradit si nenechá, dělat to spolu, to ječí, že jsem šikovnější, že všechno umím a ona neumí nic. :( Máme doma hromádky nedodělaných výrobků…

Marinado, víš, že docela uvažuju, že školku od září zruším a nechám si dceru doma? Jenže ona ty děti tak potřebuje! A rodina nesouhlasí, prý se musí “promořit“. :( Díky za tip s plyšáky, to jsme nezkoušely. :) Cachtá se ráda, tak ještě to vymyslet tak, abychom zase nevyplavili sousedy… :) Hledání pokladu jsme zkoušeli, celkem ji to bavilo, takže zase něco zkusím vymyslet, díky za připomenutí. Knížky jsme spolu vyráběly, psala jsem tu o tom i článek (http://www.vasedeti.cz/inspirace/hry-a-tvoreni-s-batolaty/pohadkove-knizecky/). Na koníčkovou hru jsem se zběžně podívala, asi to bude pro starší… Ale nevadí, však ona do toho doroste. ;) A domácí společenské hry – to nejraději s tatínkem, tohle ji vážně baví. Dnes si slepili papíry, z lega postavily domečky a překážky a hráli. :) Tátu nemám šanci trumfnout. ;)

zuzino, to je náš velký problém – dodržet dohodu, hranice. I když se na něčem domluvíme (že to bude tak a tak), a to tak, že s tím dcera souhlasí, třeba to i sama navrhne, tak to stejně nedodrží a je z toho křik. Nevím, jak reagovat, jak jí vysvětlit, že dohody se mají dodržovat…

zuzina
19.5.2012 v 8:26:30

kekunko to je asi nový hit :-( malý mívá období,kdy na vše reaguje nůůůůůůdáááá :-D ale směje se u toho,protože ví,že mě to vytáčí.Ve tvém případě bych asi reagovala jak psaly holky,ať se jde nudit do pokoje.Je to určitě z toho,že není v kolektivu,myslím,že děti si potřebují hrát i na té své úrovni ne jen s dopělákama.naplánivat nějak čas aby tam byl prostor kdy se jí budeš věnovat ty a kdy se zabaví sama.Už je celkem velká tak by to snad mělo jít a neuhnout z nastavených hranic /ale to se mi to píše co??? :-D /

…láska na celý život :-)

MarinadaMarinada
18.5.2012 v 14:20:46

A ještě jsem si vzpomněla, vůbec nejradši měla, když jsme spolu vyráběly společenské hry :-) To se na A3 čtvrtku (nebo na dvě slepené) označil start a cíl a mezi tím jsme udělaly trasu z políček. Některé jsme barevně označily a napsaly tam např. spadl jsi do bláta, jednou nehazíš…nebo naopak popojdi o 6 polí vpřed, svezl Tě tam kůň, nebo můžeš jít zkratkou atd. Pak dcera hru pokreslila a šlo se hrát. Stačilo jednou dvakrát – jí šlo naštěstí hlavně o tu výrobu :-)

MarinadaMarinada
18.5.2012 v 14:16:27

Kekunko, tak to je mi líto. A má cenu dceru vůbec do školky ještě dávat? Kvůli pár dnům je pak tak dlouho nemocná, to je děsný…Jinak já napíšu pár tipů, které zabíraly na mojí dceru, když byla mladší a nudila se – napustila jsem jí vanu, ona vzala všechny plyšáky a postupně je tam umyla, pak je vymáchala a v pračce jsme je vyždímaly, ona si je sama přidělávala na sušák a pak sundávala, když uschly. Poschovávala jsem jí po bytě lístečky s úkolama a když to všechno splnila, mohla si najít schovaný “poklad“ (malá krabička s lízátkem a třeba malou čokoládkou). Pak milovala třeba stavět z kostek v pokoji “klece“ pro zvířata, něco k tomu i kreslila (vodu, kus masa atd. – podle toho, co to zvíře potřebovalo) a vznikla z toho ZOO, pak nastříhala a vyzdobila lístky a za vstupné (třeba 1 bonbon) jsme si ten lístek mohli koupit a ona nás provedla tou její ZOO. Pak taky ráda kreslila komixy. Taky jsme spolu tvořily noviny a vymýšlela tam různé zprávy – jako pozor, utekl tygr, hlídejte si babičky, ty žere ze všeho nejradši atd. – já psala, ona ilustrovala. Bylo toho spousta. Ono to vypadá, že to zabere hodně času, ale já měla odzkoušené, že než celý den poslouchat, jak se nudí, se vyplatí hodinu si s ní něco takovéhleho zahrát nebo něco nového vymyslet a ona už se pak chytla a třeba si další 4 hodiny vystačila sama…Ještě jestli má dcera ráda koníčky, tak můžu doporučit hru http://www.howrse.cz, ale nevím, jestli ta není spíš pro starší – ale jestli budeš mít náladu, tak na to mrkni.
Tak ať vám to pěkne ubíhá a hlavně, ať už jste zdraví, to musí být vážně na palici být tak dlouho zavřené doma.

bamiskabamiska
18.5.2012 v 13:28:41

tak mě tak napadá co oslovit nějakou maminku ze školky na kafíčko, nemá tam nějakou kamarádku?

holky nic moc mě nenapadá protože mi je jasné že jsi vyzkoušela co jde….zkus ji víc zapojit do pomoci s malým, uklízení či vaření s tebou

projed si tady článečky INSPIRACE třeba tam nějaký nápad co spolu dělat najdeš…

maluje ráda? třeba dělat si vlastní knížku obrázky z pohádek, písniček, z toho co viděla na výletu, ty ji to popisovat a pak třeba pro paní učitelku

co vyšívání( jsou tupé jehly), navlékání korálků?

no a jak píše luxxy možná až to bude opravdu otravné a bude vžískat i po tvých nabízených možnostech zábavy, ji šupnout do pokojíku, že to poslouchat nebudeš at tedy se zabaví sama nebo něco vymyslí co by jste mohli dělat….třeba to po dvakrát přejde….
je to na ní dlouhé já to chápu…..

LussyLussy
18.5.2012 v 13:18:29

kekunko,
hlavě už musíte mít ponorku jako blázen :-(

Dcera (skoro 4) začla chodit od září do školky a malému bylo v té době 10 měsíců. Nejdřív se držela, pak se to horšilo (3 týdny doma, týden ve školce), pak jsme byly doma od půlky listopadu do asi 25. ledna.
Nakonec to vyřešila jediná návštěva homeopatky a je klid (ťukám jako divá).
A vím, jak byla otrávená, a taky u ničeho nechtěla vydržet. Návštěvy s dětmi k nám nemohly, aby to nechytly a babičky přijely tak jednou týdně a stejně to byla otrava. Manžel se taky vrací pozdě, a chodí i v sobotu.
Jestli už jsi zkusila všechno, tak nech na dceři, ať ona něco vymyslí. Co ti řekne na to, když se jí zeptáš co by tedy chtěla dělat?
Nebo co jí nechat teda nudit? Ať si zaleze do pokojíčku a nudí se.
Držím palce, ať se z toho brzy vyhrabete. tohle počasí, kdy je ráno -2 a odpoledne 18 st. taky nemocem zrovna moc nepřeje.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist