Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Odnaučení od plen v nociOdnaučení od plen v noci
Anonym
1.4.2012 v 12:39:50

Dobrý den,
mohl by se mi někdo pokusit poradit jak syna, kterému už jsou 3 roky odnaučit pleny v noci? Přes den nemáme plínu vůbec a spaní odpoledne také ne – to si říká krásně a bez problémů, ale v noci je stále hodně počůraný a vůbec ho to neprobudí. Nechávala bych ho spát nahého,ale v půli noci přelézá k nám do postele tak to by nebylo moc dobré. Také máme problém, že nechce chodit kakat na záchod,přinese si plínku a musím mu ji nasadit a jde se někam do klidu vykáknout – je určitě úspěch že si to uvědomuje a to ikdyž má průjem,ale nevím jak ho donutit si sednout na ten záchod – dostane histerický záchvat a pak se mu to zarazí třeba až do dalšího dne :( … mockrát děkuji za jakoukoliv radu
Lucie
pokorna.lucie@gmail.com

Stránky: [1]
Anonym
3.4.2012 v 15:15:23

Ahoj, řeším stejný problém, dceři budou teď 4 roky a na noc má plínu. Skoro vždy je plína mokrá. Týden jsem zkoušela, že jsem jí dávala kalhotky a bavlněnou plínu, ale odezva žádná, ráno plína mokrá a dceři to vůbec nevadilo, že spí v mokrém až do rána.
Budit se mi ji v noci nechce, stejně u toho spí a neví o tom, že jde čůrat, tak je to na nic. Ještě chvíli počkám.
Věra

Anonym
2.4.2012 v 20:28:18

No, já mám bohužel bohaté zkušenosti. Dcerce bude v květnu 6 a ještě pořád to není 100%. Přes den je bez plenky od 20m, ale v noci jsem jí dávala plenku snad do víc jak 4let neb se byla schopná počůrat i 4x za noc a klidně v tom spinkat. Na vyšetřeních jsme byli – vše je v pořádku. Na posledním vyšetření jsme byli před týdnem – a i téměř v 6ti letech nám dr. řekla, že i když musíme dceru budit dvě hodiny po usnutí, aby se nepočůrala a i tak se tak cca 2x do měsíce počůrá chce to jen čas a hlavně naučit malou pravidelně kakat. Kaká totiž tak 1 týdně a jen to co musí, takže momentálně máme “projímadlo“… Až se vyřeší tento problém mělo by to výrazněji pomoci i tomu počůrávání. Také mi bylo řečeno, že je to daň těchto spáčů – spí sice krásným, nerušeným spánkem, ale… O proti tomu syn (necelé dva roky) už se v noci bez plenky většinou nepočůrá… Takže – já po své zkušenosti bych počkala do 4 let a pak si vyžádala vyšetření – ta nějak dítě nebolí, nevadí jim… A podle výsledků bych se rozhodla. Na radu lékaře jsem to nechala až do pěti a myslím, že už je to dlouho. Malá z toho má už trápení…

Anonym
2.4.2012 v 12:16:48

My to měli skoro stejné. Dcera taky přes den bez plínky, po o spaní bez nehod, ale noc jedině s plínkou, ani mokro a studeno ji nevzbudilo. A i když jsme ji v noci nosili na záchod, byla schopná se (klidně i do půl hodiny) počůrat do postele.

Chce to počkat! Kdesi jsem četla, že do pěti let je noční pomočování běžné, od pěti let by se to mělo řešit, neb tam může být nějaký zdravotní problém. Dítě k tomu potřebuje dospět. I u dcery to tak bylo. Naše snažení někdy v jejích třech a čtvrt letech jsme po skoro měsíci vzdali, oba s manželem totálně vyčerpaní a nevyspalí. Nechali jsme jí plínku na noc a po několika měsících zkusili znovu. Měla 4 roky a její čas už nazrál, neb proti tomu hororu, co jsme si “užili“ předtím, teď stačil týden a byl klid. Během prvního týdne se počůrala jen 2x, od té doby ne. Prostě už dorostla do věku, kdy ji čůrání vzbudí.

Takže vyčkat a doufat, že dítě dospěje co nejdřív. Nebo se týrat a dítě v noci na záchod nosit a doufat, že se během chvíle nepočůrá do postele. My volili pohodlnější variantu. :)

kekunka

makinea
1.4.2012 v 22:54:41

Ahoj.

To kakání jen do plínky znám od nejstarší dcery. Vyřešily jsme to nakonec tak, že jsem ji přemluvila, že jí dám plínku, ale ona si zkusí s tou nasazenou plínkou sednou na nočník (příp. záchod). Na to byla ochotná přistoupit, jakmile si trochu zvykla, tak jsem jí plínku trochu rozepla, pak trochu stáhla… A jakmile se jednou vykakala úplně bez plínky, tak už to tak bylo vždycky.
Prostě měla nějaký blok a takhle po malých krůčcích to byla schopná překonat. Jinak zadržovala i několik dní.

K nočnímu počurávání… No já bych ještě vyčkala. Starší dcera měla mokrou plínku v noci do 3,5let a pak najednou ze dne na den plínka suchá a už napořád. Nehody byly za celou dobu tak možná tři.
Prostřední dcera taky má ještě na spaní plínku a to už má skoro čtyři roky.
Čas od času to zkusím, třeba týden, 10 dní ji nechám spát bez plínky a zkouším budit. Ale vůbec se nechytala, naopak mi pak v noci brečela a nebyla k utišení, když se vzbudila v mokrém, nebo se nevzbudila vůbec ani když byla celá v mokrém.
Tak jsem si řekla, že další takový pokus uděláme v létě.
Věřím, že už se to musí zlomit…
Doktorka už se tomu hodně divila a říkala, že už by se to mělo nějak řešit, ale zas nevím, já radši ještě budu dávat plínky, než jí dávat nějaké léky.
Kdesi jsem myslím četla, že se to jako problém nebere do pěti let.
Kolikrát mi přijde, že z toho ty děti prostě stejně musí vyrůst a dospět k tomu samy, že se to moc silou řešit nedá.
Ale pravda, už začínám být trochu nervózní, tak uvidíme.

keenspeedkeenspeed
1.4.2012 v 16:14:21

Ahoj, tuto otázku budu řešit v nejbližší době..čekám na lepší počasí, protože počítám, že noční nehody budou, tak abych stíhala prát povlečení :-). A ještě nevím, jak na to. Asi budit během noci, jde spíš o to, vychytat tu správnou chvíli.

A kakání bych asi neřešila – prcek mi buď chodí na wc- má tu redukci na prkýnko, ale někdy třeba u babičky ji nemá, a nejde mu to, když se nemá jak zapřít, tak mu klidně dáme plínu, on si zaleze a vykaká se do plíny. A pokud si ten tvůj říká, je to fajn, a určitě bych ho nenutila, pořád lepší do plíny než zaražená potřeba. Ale jak psala zuzina, nějak ho zvykat, ukazovat, nechat ho koukat. Ale nenutit.

zuzina
1.4.2012 v 12:48:52

nebojí se záchodu?malé prkénko nebo zůstat u nočníku,brát si ho sebou na záchod,aby viděl,že to tam dělají všichni?co se týče nočního čůrání,večer omezit tekutiny,v noci budit a dát vyčůrat.víc mě zatím nenapadá :-)

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist