Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » V riflích do postele?V riflích do postele?
ZavaZava
5.3.2012 v 18:39:40

Svoje děti jsem vždycky pucovala, když lezly do neustlané postele (tedy do peřin) tak, jak přišly z venku, ze školy, i když nebyly zrovna od bláta. A pucuju dodnes, jen už se to nějak míjí účinkem, prý si budují přirozenou imunitu. Dnes v “Prostřeno“ lezla do postele jedna ze soutěžících, v riflích, před celým národem! Já žasla a manžel odvětil, že jen u nás se to bere tak vážně. Jak je to u vás? Vadí, nevadí? Docela by mě zajímal váš postoj.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1] 2
LussyLussy
7.3.2012 v 14:26:47

Zavi, ale přítel dcery není přeci ještě domácí. Nebo má už u vás věci na převlečení? :-)

My jsme taky zvyklý se převlíkat do domácího, přes to nejede vlak.

Pár let po revoluci jsme měli doma návštěvu z Holandska. Moje teta měla přátelé-starší pár, oba novináři a konečně se viděli naživo a chtěli udělat reportáž o obyčejné české rodině. Nejdřív je teta vzala k babičce, oni měli zážitek, že babička chová na dvorku slepice a pěstuje pórek na zahrádce. Pak je vzala k nám domů. Dodnes si pamatuju mámy vyděšený výraz, když vešli dovnitř a automaticky pochodovali dovnitř bez zutí. Teta honem vysvětlovala, že u nich se to tak dělá, máma šílela a po odjezdu gruntovala :-)
A můj brácha, tomu bylo tak 8 let, pak mámu vytáčel, hodně dlouho se odmítal zouvat s tím, že je Holanďan :-))

Jo a postele převlíkám jednou za 4 týdny, Lucince po 14 dnech (má alergii na roztoče).

ZavaZava
7.3.2012 v 13:58:21

Jsem ráda, že jsem vás pobavila!!
Mati, já myslela, že teda povlíkáš jen v létě, ale naštěstí jsi to upřesnila.. :-D

HOlky, moje děti si taky fakt až donedávna postele stlaly!! A teď… Nedávno přišel za dcerou přítel a uvelebil se jí v té její neustlané posteli přímo v těch riflích z venku. No, nevím, jestli by mi víc nevadilo, kdyby tam seděl ve spoďárách.

Díky za vaše reakce.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

berulinka1
6.3.2012 v 15:34:54

já povlíkám taky 1x za měsíc(pokud se marodí,tak i dřív)..mám to všechno naučený z domova,moje mamka zase od babičky,takže si to předáváme z generace na generaci :D

no tfuj,toaleťák na zem a pak se tim utírat??..já jsem asi hodně háklivá,ale to by mi vadilo,vždyť z toho může mít nějakou infekci,já se takových věcí bojim.

MatildaMatilda
6.3.2012 v 14:29:13

Zavi, se tu řehním… :-)
Ptala ses na názor rodičů puberťáků, tak zrovna já musím konstatovat, že u nás ten zvyk, který jsem vtloukla dětem do hlavy, opravdu v dětech zůstal – takže přijdou z venku a okamžitě se jdou převlíct do domácích věcí, ovšem to, aby si šly umýt ruce, už jim musím pořád připomínat :-)

Jelikož peřiny nemáme kam zastýlat, tak zůstávají na posteli a děti si do nich lezou, když si čtou nebo si Káťa ráda hraje s těmi svými malinkatými zvířátky a u toho chce lenošit, jinak je v posteli přes den vůbec nevidím, většinu času se mnou tráví dole v obýváku, kde máme i deky na přikrytí, zvlášť přes zimu jsou fakt nutné, je u nás chladno.
Lézt do postele v džínách, to mi přijde nemístné, zvlášť ještě, pokud ta postel není moje…

A stejně jak píší holky, v Prostřeno se taky nervuju, když vidím, jak soutěžící lezou lidem do soukromí, já si neumím představit, že bych kdekoliv jen tak vlezla do skříní nebo šuplíků.

Povlečení peru, když na mě křičí VYPER MĚ! :-) Peru ložní, když není na praní nic jiného a miluji to přes léto, když to vyperu brzy ráno a večer povlékám postýlky tím létem vonícím povlečením :-) Ale zhruba jednou za tři-čtyři týdny. Ne, do kalendáře si to fakt neznačím :-) Ale i já mám známou, která to dělá.

Pokládat papír na WC v práci na zem, to by se mi taky nelíbilo, tam bych se asi ozvala, to už opravdu je o zdraví.

A s tím přezouváním, to je zajímavé, já si neumím představit, že se lidé doma nepřezouvají, v těch filmech občas koukám, jak jsou všude ty luxusní koberce, a máma přijde domů s nákupem, sice parkuje autem v garáži přímo v domě a pak jen přejde vnitřním vchodem domů, ale i tak, nevěřím, že boty jsou neustále čisté, vždyť ti lidé občas přes tu ulici přejít musí a v těch městech je stejná špína jako u nás (kromě Monte Carla- tam se každý den ulice sprchují :-))

Ale zažila jsem návštěvu v rodině emigrantů těsně po revoluci, kdy se vrátili z JAR do svého domu na venkově v Čechách se dvěma obr psy a na to moc ráda vzpomínám, překročit jejich práh bylo ocitnout se úplně v jiném světě. V domě se nezouvalo, chodilo se z dvorečku přímo dovnitř, celý dům měl pouze klasické staré dřevěné podlahy natřené na tmavě hnědo, celé léto byly otevřené dveře z obou stran domu, takže psiska pobíhala zvenku dovnitř celým domem a pak na zahradu a zpátky… Spali jsme v takových starých dubových postelích, všechno to byly starožitnosti, měli ještě klasické duchny, obrovské naducané peřiny – psi do ložnic teda nesměli… :-)
A přes to všechno všude bylo čisto a voňavo, vládla tam taková příjemná nálada, dům mě naprosto fascinoval svým čistě venkovským stylem, a ta naoko schválně zarostlá přírodní zahrada, nádhera, do dneška moc ráda vzpomínám… Naše novostavby zařízené novodobým stylem tohle kouzlo nikdy mít pro mě nebudou…
Ale tohle je mimo tvůj dotaz, to jen já zase plácám a plácám… :-)

MarinadaMarinada
6.3.2012 v 12:49:23

Na toaleťák jsem zapomněla – ano, vadí mi to (setkávám se s tím občas v práci taky, když je někdo líný vrátit papír na držák).

bamiskabamiska
6.3.2012 v 12:47:09

zavi nepročítala jsem co píšou holky tak reaguju jen na tebe…děti k tomu vedu také a jsou navyknuté mají je hozené bokem a válej se na zbylém místě postele….a budu si za tím stát, přijde mi to normální a přirozené
no a já si to hlídám různě chvilku jsem to dělal z kraje měsíce a ted když skončí menzes….

no a k prostřeno někteří jsou neskuteční nechápu jak si vůbec můžou dovolit otevřít šuplík, skřín, cokoliv zavřeného i šperkovnice by měla být tabu…někdy si říkám že jsme národ hovad

LienLien
6.3.2012 v 12:40:14

Tak zrovna to s tím papírem by mi vadilo, doma asi ne, ale na veřejném tedy rozhodně ano.

MarinadaMarinada
6.3.2012 v 12:22:23

Zava, tak s kalendářem a kolegyní jsi mě vážně pobavila a vzpomněla jsem si, že moji známí si zase píšou do kalendáře, kdy zalejvají kaktus :-)

Já taky měním povlečení od oka, ale vždycky zhruba po tom měsíci už na mě doslova volají, že chtějí vyprat :-)

ZavaZava
6.3.2012 v 12:09:22

Taky povlíkám jednou za měsíc, cca, pokud si vzpomenu :-D Kamarádka si to píše do kalendáře, jak to hlídáte vy? Já “vodvoka“…

Ještě jsme měli nedávno v práci “problém“. Jedna z kolegyň si ukládala toaletní papír na WC na zem. Neměli jsme držák a asi se jí blbě dosahovalo na nádržku, kde byl položený. Podotýkám, že se v práci nepřezouváme, nepracuji v abnormálně znečištěném prostředí, ale chodí sem z venku lidi, v tom šlapem my, pak na záchod… Vadilo by vám to?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

MarinadaMarinada
6.3.2012 v 10:00:37

Taky tak – převlékáme se do domácího a do peřin lezeme většinou jen v pyžamech.
Když už je tady téma o peřinách – jak často perete ložní?
Už jsme našli spoustu kompromisů, ale zezačátku jsme na sebe s přítelem naráželi i co se povlečení týká…Já jsem byla zvyklá měnit ložní prádlo cca jednou za měsíc, protože chodíme do postele vždycky vysprchovaní, převlečení do oblečení na spaní. Přítel byl zase zvyklý měnit ložní prádlo každý týden, ale zase u nich (Holandsko) je zvyk sprchovat se jen obden…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist