Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Jak zařídit kuchyňJak zařídit kuchyň
JovankaJovanka
11.1.2012 v 15:25:56

Holčičky milé, prosím o radu – už pátým měsícem bydlíme v novém, ale stále nemáme kuchyň. Nemůžeme si vybrat, pořád máme s tím uspořádáním nějaký problém.
Chtěla bych Vás požádat o:
1. volily byste raději stolaře nebo Ikeu? Každé má svoje výhody a nevýhody….
2. jak kuchyň vymyslet nejlépe? jaké máte postřehy a rady ze svých kuchyní? V bytě jsem si to musela vymyslet na malém prostoru, tak nebyl problém. Teď fakt nevím. Vždy, když něco vymyslíme, tak za dva dny mi to přijde jako uhozené…
Máme pro kuchyň určený prostor, který navazuje na jídelnu a obývák – otevřené celé přízemí. Proto bych tam chtěla nějaký barový či jiný pultík, který to opticky rozdělí. A teď ty tři stěny, které to ohraničují – stěna vpravo má 2,30m, prostřední stěna je 3,3m (vprostřed je okno, ale cca 120cm od země je parapet, takže event dřez by tam být mohl) a poslední stěna, na niž navazuje takové to trojokno, co jakoby vystupuje ven z domu (a kde je jídelní stůl) měří 3m.
Díky za rady a tipy, co ano, co ne, popř. jak byste to uspořádaly celé :-)

Stránky: [1] 2 3 4
babofka
19.1.2012 v 16:36:56

Jovanko, přeměřeno :-)
My máme stropy taky 240. Myčka+parní+trouba = do výšky 175 cm, nad tím jsou ještě 2 skříňky (vyklápěcí nahoru) o výšce celkem 70 cm.
Jojo, tablety do myčky jsou základ! ;-)
Víš že si už neumím představit žít bez myčky? Já si svoji první koupila do bytu ve svých asi 25 letech a nechtěla bych bez ní žít :-) Obzvlášť pokud by nás byl plný dům a spotřeba nádobí tomu úměrná. Jestli něco fakt nenávidím z domácích prací, tak je to právě nádobí. A utírání prachu, ale na to asi ještě nic nevymysleli. Zatím ;-)

JovankaJovanka
19.1.2012 v 7:03:04

Babofko, díky i Tobě. Prosím Tě ale, kolik měří ten Tvůj sloup (myčka, trouby, skříňky)? My máme strop 240 cm, tady by se to asi nevešlo :-)
Díky za osobní zkušenost s bílou lesklou.
Obestavět lednici asi nee, chceme 70cm širokou, takže vlastně atyp. Co bude, až se rozmyslíme a budeme chtít zase 60cm? I když na druhou stranu, kdoví, co za tu dobu bude :-)
Dřez už máme koupený, rohový nebude. Dřez je jedna ze dvou věcí, které do nové kuchyně máme. Tou druhou jsou tablety do myčky. (Babofko, hádej od koho :-D)

babofka
18.1.2012 v 19:41:26

Ještě nápad – já měla v minulé kuchyni dřez přes roh, bylo to perfektní. Nevím, jak to máte s přívody vody a jaký by to byl problém, ale zvaž to ;-)

babofka
18.1.2012 v 19:39:38

Jovanko, a nejde troubu s MW posunout směrem výš? Výměnou za jednu skříňku nad nimi? Já bych to tak nízko nechtěla… Já mám v jednom “sloupci“ myčku, nad tím parní troubu a nad tím horkovdušnou s MW a nad tím ještě skříňky.
Ale zase záleží jak často pečeš a jak často se tedy shýbáš ;-)

A nechcete tu lednici přeci jen “zastavět“/obestavět a případně dát ještě jednu skříňku nad lednici? Aby to působilo více uceleně…

A jinak kdo tady psal o bílé leskl – bami? ;-)
Já ji mám, je pravda, že ji stírám častěji než dřív, když jsem měla jinou, ale zdaleka to není hrozné, vyoadá to výborně, nemůžu si jí vynachválit. Působí to velmi čistě a my máme kuchyňský kout realtivně malý a opticky jsme si tím kuchyňku zvětšili… Neměnila bych ;-)
Jovanko, jdi do ní ;-)

JovankaJovanka
18.1.2012 v 16:20:06

Bami, Ty jedna provokatérko :-)
Zavi, pod oknem je dřez, okno je vysoko, tak by to zavazet nemělo. Varná deska asi bude na té stěně pod horními skříňkami. Raději bych ji měla bez horních skříněk, abych nemusela kupovat digestoř, ale to asi nepůjde…. No v paneláku jsem se taky jen točila :-D ALe vešli jsme se tam i všichni, když jsme se trochu snažili. Sice jsme museli mít postup, kdo si kdy kam sedne, a nedej bože, když si někdo chtěl v polovině jídla odskočit :-D

ZavaZava
18.1.2012 v 16:13:13

To vypadá báječně! Zrovna jsem si říkala, jestli ty superhorní skříňky využijete.

Kamarádka má kuchyni bílý lesk a říkala, že už nikdy víc. a to si to zpočátku vychvalovala, že se to lehce udržuje… Jenže se to musí udržovat 5x denně:-)

To pod tím oknem je dřez a vlevo varná plocha nebo naopak? Asi dřez pod oknem. Vejde ti tam kohoutek? Nebude zavazet otvírání okna? A nebudeš ho mít furt pocákaný? Já ale taky toužím po koukání z okna při mytí zeleniny nebo nádobí… Na mě je to všechno hroooozně daleko. Já se v kuchyni jen točím, chodit skoro nemusím:-D

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

bamiskabamiska
18.1.2012 v 15:57:21

mě se ta volba moooc líbí a kdekoliv jsem to viděla na fotkách tak je to fakt luxus….no tak vedle jaru budeš mít clin a leštit to neva :DDDDDDDDDDDDDDd

JovankaJovanka
18.1.2012 v 15:53:57

Máme už bílé lesklé skříňky v obýváku a zatím v pohodě :-)
Je ale fakt, že kuchyňské skříňky otevíráme asi tisíckrát častěji :-D

bamiskabamiska
18.1.2012 v 15:44:29

tk koukám, že to co mi trklo do očí, jste sami zavrhli :D na průchod stačí to je fakt…a digestoř nevím jestli to myslíš…jukni na mojí fotku nad kamnama mám výsuvný digestoř a není s úrovní spodku vrchních skříněk, to bych tam pak nedostala hrnec na zavařování a hlavně tam ta výška by i byla malá….takže si myslím že musí být výš tak jako tak….

bílý lesk je krásný a luxusní…jé to bude tapiček…

JovankaJovanka
18.1.2012 v 15:38:57

Ad rozměry – tam, co je lednice (výška bude celá max 200cm) – tak ta stěna je široká 232cm. Ta s tím oknem je 300 cm a ta poslední 320cm.
Cca :-)
Bami, na projití zbývá cca 80-90cm, podle toho, jak se rozhodneme….

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist