Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Budoucí matky a porodní asistentky zažalují ČeskoBudoucí matky a porodní asistentky zažalují Česko
LienLien
11.1.2012 v 12:36:17

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/budouci-matky-a-porodni-asistentky-zazaluji-cesko_222281.html

Stránky: [1]
PetraOPetraO
16.1.2012 v 13:46:54

Tam určitě nejde (jen) o porod doma (myslím to proplácení), ale je to i o tom, že porodní asistentka může vést např. těhotenskou poradnu (u těhotné bez problémů-měla by samozřejmě spolupracovat s lékařem a v případě problémů odeslat k němu, jako vyšší štaci)-péče je to levnější, a asistentka by na Tebe měla mít i více času, než dr., než dr., který svou péči musí věnovat hlavně potřebným a ten jeho čas je drahý). Uvolnilo by se místo u lékařů pro ty těžší případy, které ho opravdu potřebují a naopak těhotné bez problémů by se dostalo doufám vnímavější péče

Většinou si ženy i tuto vlastně podstandartní-jak je hodně chápaná (respektive pro určité lidi méněcennou péči), musí hradit ze svého. Jinde je to standart pro zdravé ženy.

Pak tu jsou např. individuální doprovody Tvojí porodní asistentky ke Tvému porodu (v prodnici, či doma), která má s smlouvu s určitou porodnicí, takže má stejná práva a povinnosti a odpovědnost jako jiní zaměstnanci. Toto zatím u nás také nějak nefunguje. Snad někde? Lze vzít svou porodní asistentku (pokud teda nějakou vůbec najdeš) do porodnice, uhradíš si její péči, př. zaplatíš i poplatek porodnici za její přítomnost, ale je tam tak nanejvíš v postavení duly.

Pak tu jsou návštěvy doma po porodu (jaké byly dřív)-myslím (z doslechu), že to stále funguje, ale jen někde (u nás teda ne) a možná za nějakých podmínek, že máš nárok myslím na 2 poporodní návštěvy, ovšem musíš najít porodní asistentku, která má smlouvu s Tvojí pojišťovnou.

Jsem třeba pro, aby se péče porodních asistentek proplácela jako standart-pro bezproblémové rodičky (když už se zabředává do toho systému standartů a nadstandartů), ty by si mohly připlatit za péči gynekologa, i když by jí zrovna nepotřebovaly.
Péče porodní asistentky totiž opravdu není péčí nadstandartní, ale ani péčí méněcennou.

U těch porodů doma nevím, jsou v pohledu většiny jaksně podstandartní, takže proč ne hrazené jako taková minimální péče pro ty, co jinou péči nepotřebují:-)Osobně také nevím, proč bych si měla připlácet za něco, co očividně není standartní a je vnímáno spíše jako zastaralé (podstandartní), i když mě osobně to tak vyhovuje, že. Ani si nemyslím, že tím, že by péče PA byla víceméně hrazená, by rodilo např. o hodně více žen doma, možná by si ji bralo více žen k porodu do porodnice a tím opět by ulehčily lékařům, který by se mohly věnovat těm svým patologickým jevům :-)

radka2
11.1.2012 v 16:08:08

já bych jim tu možnost dala, ale nevidím důvod, proč by to měla platit pojišťovna. když si pozvu doktora domů, abych nemusela do špitálu, taky platím všechno sama:-)

HANINA25
11.1.2012 v 15:46:51

Zajímavý čtení,ale já starší generace :-) se přikláním spíš k těm špitálům.
Po dvouch porodech,ikdyž dalo by se říct bez komplikačních si nedokážu představit rodit doma v postely.

Jen z vyprávění mé matky,když mě rodila.Neotvírala se,na císařský řez pozdě / byla jsem moc dole/,vytahovali mě kleštěma a ještě mi na prdel dali :-(.
Představa co by bylo se mnou,kdyby má matka rodila doma….
Bratr 2x otočenou pupeční šňůru kolem krku.Jentak tak,že to zvládli oba-matka i on.
A to chodila jako starší budoucí matka na všelijaká vyšetření,ultrazvuky a stejně se nic nezjistilo.
Nikde není jistota,že vše bude probíhat tak jak má a přece nemocnice má víc možností.
A tak jsem zastánce nemocnic.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist