Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » MYŠ v pokojiMYŠ v pokoji
JovankaJovanka
20.12.2011 v 9:54:26

Ahoj holky, prosím o radu. Je mi úplně zle.
Včera večer jsme bojovali s Peťčiným ouškem, stejně jsme nakonec skonžili na pohotovosti (zánět). Takže pokojíček holek jsem dávala do pořádku až dnes ráno. Od dveří koukám, co to mají za nového plyšáčka – a o nikoliv plyšáček, vprostřed pokoje leží MRTVÁ MYŠ!!! Fuj!!!
Vůbec nechápu, jak se tam dostala, ale co je nejhorší, netušíme, proč tam zhynula??? Byla nemocná nebo stará??? Já to nepoznám a muž ji už vyhodil…..
Prosím o jakoukoliv radu nebo aspoň povzbuzení, nebo se tu snad poblinkám…. Díky.

Stránky: [1]
Anonym
20.12.2011 v 13:28:29

tak to chápu – mě by taky vezli. My se právě přestěhovali (teda před půl rokem, ale je to náš první podzim) – máme sice novostavbu, ale pole všude kolem. Nejprve jsem řešila myš v mém autě – no, když jsem zvedla sedačku malého a našla tam pár myších hovínek, tak mě málem vezli. Vše jsem vydezinfikovala a auto si vyměnila s manželem (s tím, že už tam nikdy s dětma nevlezu), jenže po 14 dnech se objevila myš i v manželově autě – takže opět dezinfekce, nastříkání vším možným a jezdím s pastičkou. V autě nemáme vůbec nic (ani papírek)… Další den jsem šla zatopit do kotelny (kterou máme v domě) – otevřela jsem dveře a jen jsem zahlídla ocásek, no a když už jsem myslela, že už mám “myší“ týden za sebou, tak si sedím na záchodě a kolem mě běží MYŠ. Vylítla jsem ze záchodu a říkala jsem to manželovi – manžel mě posílal už k psychiatrovi, že už vidím myši všude… No, a asi po dvou hodinách ji chytil. Takže máme doma kočku – já teda kočky moc ráda nemám – tohle je půl roční “koťátko“ – leze mi po lince… no jsem z ní na mrtvici – nicméně – pořád si říkám, že aspoň vím – od kud na mě skočí… Jo a ještě jsem zapomněla – ptala jsem se dr., jestli děti můžou něco chytit – tak prý leptospirózu, ale nemám to řešit – že bych nemohla vylézt ani z postele a doporučil kočku.

JarmuschkaJarmuschka
20.12.2011 v 10:48:23

Jovi, to jste asi bydleli v novostavbě (v bytě), že jste myši neřešili, co?
Když ještě naši bydleli “na starém“ (v činžáku, ve třetím patře), sklep promořený potkany, v bytě myši – chodily žrát k morčatům.
Jak se někde objevily, táta nastražil pastičky, do objevených děr nastrkal skleněné střepy, zasádroval.
Mrtvé myši nosil ukazovat i s pastičkou mamce – jak ten kocour.
Hrozně se mu líbily mamčiny reakce…
;)

Na baráčku jsme “lovili“ myši na půdě – na moderní plastovou pastičku (vypadá trochu jako festovní zubní protéza), nejvíc se chytaly na vlašský ořech.
No, kočky máme (choť taky nechtěl).
Do baráku chodí jen večer žrát, jinak jsou venku.
A už nám tu a tam na terase nechají nějakou tu myší trofej.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

LienLien
20.12.2011 v 10:46:12

jovanko, myslím, že jsi to pochopila velmi dobře, my už zadělali co se dalo a stejně sem lezou, rozhryžou i zeď, my tedy máme kamený starý barák, takže nové už asi ne, ale stejně.

Jinak kočka by pomohla 100%, manžel taky nechtěl a hle, už je máme, venku tři a doma dvě :-)).

Jen se tím frekvence setkávání se s chcíplotinami ještě zvýší, protože ti říkám, nosí je na pochlubenou, manžel mi vždycky večer hlásí, kolik jich posbíral, je to tak okolo čísla 7 +-.

MarinadaMarinada
20.12.2011 v 10:42:44

Jasně, chápu to – kombinace dětského pokoje a mrtvé myši je fakt nechutná… S tou kočkou mě jen napadlo, jestli jí do toho pokoje nepřinesla právě ona. Takže ne :-) My bydlíme v paneláku, ale jak můžeme, prcháme na venkov…no a tam kočky mají, myši se do domu sice neodváží, ale zase se třeba uprostřed našeho oběda kočka přijde s chycenou myší pochlubit a pěkně jí tam vedle nás žvýká, až to křupe…a vnitřnosti tam pak nechá na podlaze a odkráčí hrdě středem. FŮŮŮJ :-)

marika81
20.12.2011 v 10:42:30

Jovííííí, klííííd, to já fobií z myší mám, neskutečnou, jakmile vidím myš, skáču po stropě a ječím, jak urvaná :-)
Nám ve střeše, jak u Lien, škrábou, koušou, vezmu vždy hůl a mlátím do stropu, kolikrát se nastěhují do baráku, ale pastičky a kus špeku nás záchrání, to samé kočky, nosí mi ty zdechliny myší, rejsků, krtků, potkánů a já se přemáhám, abych to nabrala na lopatku a odtáhla do popelnice, než si s tím malej začne venku hrát :-)

A myslím, že sjem tady psala příhodu, jak si v klidu surfuju a najednou po obýváku šmejdí myš, vlezla i přez mříže ptákům do klece, ty já na stole okamžitě, pevnou linku a už jsem volala drahému, at okamžitě dojede, nebo na tom stole budu do jeho příjezdu……………zadělaly se všechny díry, otvory kudy by mohly lézt a je pokoj :-)

Jinak od té doby, co máme na dvoře kočky, je pokoj v baráku, akorát na tom dvoře jsou zdechliny, co tahají kočky…………..takže, jak budu mít na jaře kočičky, jedna je tvoje a bez řečí :-)

JovankaJovanka
20.12.2011 v 10:30:35

Lien, tos mě pobavila. Jak to myslíš, že ne poslední? Doufám, že jsem to pochopila špatně :-) No, život na venkově…. pravda, v bytě jsme toto neřešili…
Kočku bohužel nemáme. Myslíte, že by pomohla? Já bych ji ráda, manžel moc nee, ale tohle by byl dobrý argument, že? :-)
Mari, právě že jsem doteď žádnou hlodavčí fobii neměla, dokonce jsem si chtěla domů pořídit potkana. Ale mrtvá myš v dětském pokoji mě fakt dostala…. samotnou mě překvapilo, jak moc.
Díky za přání, už to vypadá líp, zítra (pokud se nic nepřihodí) jdeme na kontrolu. Před Vánoci docela dobrý, ale jsou horší věci, např. myši :-)

MarinadaMarinada
20.12.2011 v 10:21:57

A přeji, ať je holčičce brzy líp, chudince malé…

MarinadaMarinada
20.12.2011 v 10:20:42

Jovanko, to je boží příspěvek :-) Souhlasím s Lien. Ale jak to tak čtu, nebude pro Tebe jednoduché jen tak vytřít a hodit to za hlavu, protože máš asi nějakou myší fobii…kolegyně to má také, tak vím, co to obnáší, ale jak s tím pomoct, to vůbec netuším :-( Máte kočku?

LienLien
20.12.2011 v 10:12:22

jovanko, nebuď cíťa, mně takhle manžel přišel ze seníku, stojí vprostřed obýváku, něco mi vypráví a z čepice na mě čumí myš, úplně čilá a živá :-)). Jinak dvakrát už jsme vyklízeli špajzku, taky vždycky najdeme a denodenně z podkoroví se nad hlavou špacírujou, koušou, pískají dupou škrábou :-).

NO nenaděláš nic, prostě chcípla stářím nebo byla nemocná, to je v podstatě jedno, neznamená to, že teď to všichni chytíte, nebo to rády dělají kočky, chytí a přinesou ukázat, pochlubit se. Neřeš, vytři podlahu nějakou desinfekcí a pust to z hlavy, to je první, ale určitě ne poslední.

To je krása ten život na venkově, viď….

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist