Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Kašel jako alergická reakce na třpytky ze šatů???Kašel jako alergická reakce na třpytky ze šatů???
LussyLussy
12.12.2011 v 20:29:24

Holky,
řeším jednu “záhadu“.

Děti jsou už dlouho nemocný, dobraly ATB, už jen tak lehce kašlaly. A včera Lucinka dostala od mé mámy k svátku princeznovské šaty. Jsou celé pošité stříbrnou nití, jsou to takové puntíky asi 1 cm od sebe, takže na šatech jich je snad tisíc.
Už když tu máma byla tak najednou koukám že úplně všude na podlaze jsou úplně miniaturní lesklý tečičky, ale jak jich bylo hodně, vypadalo to, jak když jsme podlahu něčím potřeli.
Když jsme přejeli rukou po šatech, tak jsme na ruce nic neměly, ale je to z nich. Ta stříbrná nit je postříkaná snad setinu milimetru malými stříbrnými ťupkami a při chůzi se to z nich sype. Teď je máme úplně všude – Mára jak leze, tak je obalenej, je to na koberci, v postelích, na oblečení, prostě všude.

No a o co mi jde. Asi půl hodiny po tom co máma odjela začly děti brutálně kašlat, kašlaly celou noc a trvá to pořád. Dopoledne jsme byli na kontrole u pediatra, na poslech jsou OK, ale když je slyšel zakašlat, dostaly oba dejchadlo s kortikoidama :-(.
Je to šílený kašel, nejdřív je to jakoby rozdráždí, udělají takový jakoby u- u – úúú, jakoby zadržovali zvracení a pak zakašlají:buf, buf, buf. A tak to je i několikrát do minuty.

Manžel když teď přijel z práce, tak se nestačit divit, co to je za hrůzu, že včera to tak hrozný nebylo.

A já přemýšlím, z čeho by to mohlo být a jediný co mě napadlo, proč by tak divně z ničeho nic začly kašlat, jsou ty šaty.

Myslíte, že je možný, aby to bylo z těch třpytek? Šaty jsou samozřejmě Made in China,tak si nedělám iluze, že i když jsou to šaty pro malé děti, že to bude nějaká kvalita. Ale nevím, jestli by opravdu z toho mohly tak děsně kašlat?

Stránky: [1]
makinea
13.12.2011 v 8:39:24

Ahoj Lussy.

Těžko říct. Já bych tomu klidně i věřila, že to může být z toho.
Jinak my jsme zas dostaly vílí křídla, no taky třpytky byly běhěm půl hodiny naprosto všude a dobrý týden jsme všichni chodili posetí třpytkama. No takže v tomto chápu a soucítím, protože jsem z toho taky byla na větvi.

MarinadaMarinada
13.12.2011 v 7:45:12

Lussy, tyhle věci se musí prát v ruce – bohužel (proto je taky nesnáším). Jinak chápu, že máš vztek, ale přimlouvám se za babičky – řekni jim to nějak hezky. Oni to myslí dobře a snaží se vnoučatům udělat radost.

LussyLussy
12.12.2011 v 21:38:16

Mě to napadlo až odpoledne, jinak bych se zeptala.
Lucy je alergik pomalu na vše, Mára ne, ale říkám si, že teoreticky by je to dráždit mohlo. kdyby to bylo třeba něčím napuštěný nebo tak něco.

Mára nespí a Lucy kašle ze spaní – snad 3x za minutu.

bami – to si piš, že tohle je poslední kapka, příště obě babičky pošlu s dárkama do někam. Mám toho už plný zuby, pořád sem tahají tašky s krámama, ale já pak nechávám tisíce v lékárně a děti jsou na hromadě, to je na hlavu.

Šaty jsem schovala, nejradši bych je vyhodila, ale to by Lucy nezkousla. Když je vyperu, tak se bojím, že toho bude plná pračka. Ale stejně je to všude, nejde to vysát ani vytřít…

A teď jsem vyndala z pračky bundu co dostala Lucy taky od mé mámy (má dvě zimní,tak proč by nemohla mít tři?), koupenou u Vietnamců a všechno oblečení je obalený ozdobnýma chlupama z kapuci, která se samozřejmě praním rozsypala. Já asi někomu něco udělááááám

suodal
12.12.2011 v 21:15:47

Lussy, tohle jsem ještě neslyšela (ale já toho ještě neslyšela :-) ) a alergickou reakci můžeš mít na cokoliv. Takže po vdechnutí, by to z toho klidně alergie být mohla.

Jsem ti asi moc nepomohla, viď?! :-) Jinak, kdyby se to potvrdilo, tak by to byl teda mazec!!! :-(

bamiskabamiska
12.12.2011 v 21:15:09

lussy já nevím třeba je to možné, ale přijde mi divné že by na to reagovaly oba, no a omlouvám se vím že to je dárek na houby ale tlemila jsem se při té představě třpytky všude a to nemluvím o malém…jinak bych sama asi viděla rudě….a nenapadlo se tě doktora zeptat…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist