Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Stanujete?Stanujete?
MANKAš
7.12.2011 v 19:16:01

Chtěla bych se vás zeptat jestli jezdíte jako rodina pod stan? Manžel je rybář, chtěl by abychom koupili stan a místo dovolené jezdili na prodloužené víkendy pod stan, abychom se mohli i koupat a táta večer chodit na ryby:-) Máte svoje místa, kam se rádi vracíte? Ještě jsme pod stan nikdy nebyli, bude to i docela investice, tak děkuji za rady a přeju pěkný večer…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]
PetraOPetraO
9.12.2011 v 8:21:50

Stanujeme a stanování opravdu není tak levná záležitost, jak by se zdálo, vybavení stojí majland-no a zvlášť v některých kempech jsou také pěkní vydřiduši, ale pro děti myslím naprosto super dovolená-máme 3 a se všema jsme začli stanovat okolo prvního roku.Před dětma jsme vandrovali často i bez stanu.

Každopádně nemám moc ráda víkendové akce to balení a vybalování je totiž stejné, jako když člověk jede na 14 dní, měsíc (možná v tom jde udělat nějaký zaběhnutý systém, nevím).
Kdo jezdí stanovat autem, může si udělat stanování dosti pohodlným (velký stan – -i když rybáři myslím mají povoleno pouze bivakovat?, židle, stůl, lehátka a td. a td..).
My stanujeme jen vlastními silami, takže přímo někde zastanvat na dýl je celkem nepohodlné (což vnímám tím víc, čím jsem straší a pohodlnější), na druhou stranu stanovat jen přes noc a přes den putovat (jak jsme to dělávali dříve a na což máme vybavení),je s narůstajícím počtem dětí také čím dál náročnější (navíc když dva musí tahat za 5, protože to nejstarší toho zatímmoc nepobere)-a také nemám ráda balení v děšti, či mokrých věcí.
Každopádně lidi určitě stanují, protože právě stanování nabízí velký kontakt s přírodou, potřebují si odpočinout alespoň od části těch vymožeností-naskytá se tak větší prostor uvidět jiné věci, na které v běžném životě nemjí čas..a pak zas s úlevou odpočívají doma se svými moderními vymoženostmi:-)

MarinadaMarinada
8.12.2011 v 11:55:13

Souhlasím s oběma holkama. Když jsem kdysi zjišťovala ceny v kempech, tak jsem byla taky dost nemile překvapená – ubytování se dá sehnat mnohem levněji a někdy i s jídlem – přesně jak píše Lussy. My jezdíme občas do chatky v Chlumu u Třeboně a do kempu chodíme na pláž nebo na dětské hřiště – kemp je za každého počasí úplně plný, děti lítají a vypadají šťastně, rodiče sedí v křesílkách, čtou si a nad hlavou jim většinou ještě visí klec s papouškem nebo andulkou – prostě idylka. Podle aut a sportovního vybavení ty rodiny vypadaly dost zámožně, tak mě překvapilo, že tráví dovolenou ve stanu na břehu rybníka a bylo mi to sympatické. Ale pro mě by to už nebylo – kempování jsem si užila až až v raném mládí, teď už stanujeme maximálně u známých na zahradě.
MANKAš, ještě jsem chtěla napsat, že kempování obnáší hodně balení a vybalování a při představě, že bych tohle měla absolvovat každý víkend, by mě asi trefil šlak :-(

ŠárkaŠárka
8.12.2011 v 9:58:16

Tak to je téma akorát pro mě;-) Vloni jsme se chystali s mužem a dětma pod stan aspoň na víkend, ale vybrali jsme zrovna období dešťů a záplav, takže jsme to odpískali a místo toho skončili v 3D kině.
Ale jinak jezdíme pravidelně každý rok už přes deset let pod stan na stejné místo…aspoň na víkend. Stan máme obyčejné iglú pro 4 osoby, ale po letošní zkušenosti jsme si řekli, že pokud příští rok pojedeme pod stan zas, budeme muset naškudlit na stan rodinný – se dvěma ložnicemi a společnou předsíňkou – právě kvůli počasí. Když prší, je lepší mít víc místa, abychom se vešli všichni pohodlně a mohli hrát karty -třeba ;-)
Karimatky dětí jsme vyměnili za nafukovací matraci – mnohem větší komfort na spaní, nejen, že srovná terén pod stanem, ale hlavně – je od ní fakt teplo. My s mužem jsme si museli karimatku nechat – další matrace by se už fakt nevešla.
Děti se na stanování hodně těší – má to svoje kouzlo – ohýnek, buřtíky, možnost být venku ve tmě, svícení baterkou a občasné výhody – spaní “za prasáka“ – když si nemusejí večer čistit zuby, apod.
Vybavení bych si, pokud zatím nevíte, jestli vám tenhle způsob trávení víkendů bude vyhovovat, zatím od někoho vypůjčila. Stany už sice zas tak drahé nejsou (ten náš pro 4 osoby stál před lety skoro tolik, co stojí teď rodinný se dvěma ložnicemi), ale pokud budete chtít jezdit pravidelně, určitě se vyplatí investovat do kvalitnějšího.

MANKAš
8.12.2011 v 9:09:50

Moc děkuji:-) No já se právě také bojím, abychom si to vůbec užili a pokud bychom stan koupili, tak vlastně využili…naši známí si koupili také karavan a s tím odjíždí opravdu od jara do léta skoro každý víkend pryč, ale přesně jak píšeš, to už je o něčem jiném je tam kuchyňka a tohle všechno okolo, já jsem spíš tátovi navrhovala, ať vybíráme tu dovolenou, aby jsme se mohli i koupat a on chodit na ryby:-) tak uvidíme, jestli ještě někdo písne, třeba že je to zážitek:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

LussyLussy
7.12.2011 v 19:55:22

Mankaš,
asi nebudu ten pravý rádce, stanování je moje noční můra :-)
Naposledy jsme tedy stanovali asi před 12 lety, pak jsme zjistili, že za jen trošku víc peněz se dá bydlet i pohodlněji a s jídlem.
Jako dovča pro 2 zamilovaný jo, ale rodina s dětmi – z toho bych se picla a hlavně si to vůbec neužila.
Zažila jsem, že nám týden pršelo a to znamená s dětmi se sbalit a jet domů.

Kamarád je rybář a řešili to co vy, mají 2 malé kluky a koupili si za 100 000,- docela luxusní veliký obytný auto, maminka je spokojená, že má kde uvařit a pohodlně se vyspí a tatínek si vesele rybaří.

Ještě jedna rada, jestli jste ještě jako rodina nestanovali – půjčte si nejdřív od někoho stan a vybavení a zkuste si to. Protože dobrý, velký stan, spacáky atd. není levná záležitost.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist