Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Matilda zdraví v poklusu:-)Matilda zdraví v poklusu:-)
MatildaMatilda
22.11.2011 v 11:23:05

Zdravím celé VD, sice v rychlosti, ale pár slov vám musím napsat, abyste si nemysleli(y) :-), že jsem na vás úplně zapomněla…

Musím se přiznat, že jsem ještě nikdy nebyla tak zaneprázdněná, jako teď. Přes naši obec jsem dostala jakous takous brigádu, kdy jako knihovnice a koordinátor přes komunitní plánování organizuji volnočasovou činnost určitých skupin obyvatel naší vesničky. Nikdy bych si nemyslela, že něco takového vůbec zvládnu a bude mě to bavit :-)

Od měsíce října jsem stihla s pomocí obce zřídit ve volné bývalé třídě mateřské školy dětskou herničku, zařízenou sice stylem – co dům každého dal, ale velmi útulnou. Z vybraných dobrovolných příspěvků jsme nakoupili různý výtvarný materiál, tatínkové pomohli s technickou částí provozu – např. namontovali garnyže na záclony, sestavili nábytek apod. No a teď se tam scházíme každou středu, aby si děti hlavně přes zimu pohrály a neseděly s maminkami doma.

Do toho samozřejmě spadá i každé významné datum, které se vztahuje k určitým zavedeným akcím pro děti, takže momentálně se vše točí kolem chystané Mikulášské nadílky a Vánočních trhů. Ve spolupráci s mateřskou školou chystáme a vyrábíme různé výrobky s vánoční tématikou, které by se daly za pár korunek na trzích prodat a výtěžek by šel na provoz dalších akcí pro děti.

Zní to idylicky? :-)
Je nutné vás vrátit zpátky na zem. Je to hrozně nevděčná práce. Třeba obcházení sponzorů, kteří se tváří, že se jich to vůbec netýká, nebo vysvětlují, že jsou na tom letos už tak zle, že si nemůžou dovolit věnovat nám ani 500,- Kč. Dále například poznatek, že každá změna, kterou navrhnu v již zavedeném mnoholetém pořádku, bude pokládána za nesmyslnou a obtěžující. Zejména se to týká toho, že jsem po dohodě s obcí a s maminkami v herničce změnila provedení Mikulášské nadílky a místo obvyklého obecního sálu jsem přesunula Mikuláše na obecní náves :-)

Celkový program by měl být hezký a vánoční – sváteční. Zahájení Vánočními trhy, kde budou hrát koledy a kromě vánočních výrobků se bude podávat zvěřinový guláš za lidovou cenu a horký vánoční punč. Pak se rozsvítí vánoční strom a za zpívání malých koledníků se bude přivolávat Mikuláš. Ten rozdá nadílku a všichni můžeme jít domů.
A proto se v naší vsi strhl naprostý mazec. Jsem blázen, spadla jsem z višně, z měsíce a já nevím ještě z čeho všeho možného… Prý tam půlka vesnice nepřijde jen proto, že se jsou zvyklí chodit na sál a tam taky chtějí nejen mikuláše, ale i vánoční trhy, aby mohli nakupovat hezky v teplíčku. Jo, ten gulášek s tím punčem, super nápad – ale na sál, prosím, dejte nám to na sál… :-)

Jeden večer jsem si poplakala, než mě můj muž seřval a postavil do latě, ať se vzpamatuji a hlavně ať se neopovažuji na tom svém plánu teď něco měnit. Bude to venku a hotovo…

Takže takhle si užívám, navíc, jedná se i o rivalitu mezi našimi hospodami a jejich štamgasty, takže když jsem sehnala od myslivců jako sponzorský dar zvěřinu na guláš a paní hospodská z našeho místního hostince se nabídla, že ho zadarmo uvaří, tak půlka vesnice si šušká, že to jíst nebude, když to vaří ta pí.. – omlouvám se :-)

Pro mě naprosto nepochopitelné a mám se ještě co učit. Ale chodím s hlavou vztyčenou a snažím se naprosto nevnímat ty naše žabomyší války. Sama mám práce nad hlavu, je nás jen pár maminek, co vyrábíme věcičky na prodej, různé vánoční ozdůbky, lily jsme glycerínová mýdla, pečeme perníčky a perníčkové ozdoby a svícny, vyrábíme s dětmi svícínky ze šišek, různé vánoční zápichy do květináčů, vánoční baňky apod. Spát chodím každý den kolem druhé hodiny ráno, celý den pobíhám mezi školkou, herničkou a naší domácností, do toho ještě máme rozjetý bazárek, kde každé úterý prodávám celé odpoledne, čtvrtky a soboty brigádničím v hospůdce, v pátky mám celé odpoledne knihovnu, pondělí sedíme do večera ve školce a tvoříme s paní učitelkou, ve středu do večera v herničce. Volno mám jen v neděli a to se od rána nezastavím.

Upřímně – baví mě to? Moc. Ale fakt se těším, až bude 3.12. večer, a já začnu konečně myslet na to, že i doma budou nějaké vánoce. Nemám ani jeden dárek. Nemáme žádné finance. Můj muž maká jako šroubek, firma znovu neplatí. Lednička vymetená, v bedně zbývají 4 brambory. I proto mi ten zmatek, co prožívám, pomáhá, abych se nezbláznila. Třeba z naší nástěnky plné složenek, které tam visí už hóóódně dlouho a volají po zaplacení.

Kačenka mi momentálně leží se zánětem močových cest, chytili jsme to v začátku, takže žádné bolestivé drama se nedělo, dostala antibiotika a já se snažím, aby toho vypila co nejvíc. Rozděluji doma úkoly, Anička momentálně musí zastat o hodně víc práce a mých povinností, ale je šikovná a zvládá to bez reptání. Umí uvařit, upéct buchtu, postarat se večer o děti, když se nestíhám vrátit včas. Udělá s Káťou úkoly, zamete, vytře, musím ji pochválit.

Vladan konečně zprovoznil topení, takže dovezený kotel, který nás stal celé jmění a taky díky kterému jsme na tom momentálně tak zle, konečně topí a je nám doma teplíčko. Ale musel se kvůli tomu přebourat celý spodní pokoj, takže věci z něj nemám vůbec kam uložit a šílím z nepořádku, který je jakoby neuklizitelný :-)

Ale jsme zdraví, pořád v dobré pohodě a náladě, občasný splín, který přepadne jednoho z nás, okamžitě zahání ten druhý. A tak to má asi být.

Na VD vůbec nestíhám chodit, jen tak zhruba jednou za týden nakouknu a rozjeté diskuze stejně nestíhám číst, takže to zase zavírám a čekám na lepší časy :-) Moc mi chybíte, držte mi palce, holky, abych ten náš obecní zvěřinec zkrotila a ustála i případné nezdary :-)

Všechny co nejsrdečněji zdravím. Martina

Stránky: [1] 2
babofka
26.11.2011 v 20:03:47

Ahojky!!! Panejo, máte tedy živo! Krásně se dokážeš zabavit ;-)
Ať se tedy bacilů zbavíte a všechny naplánované akce ať klapnou podle Tvých představ! ;-)

VirenkaVirenka
26.11.2011 v 18:19:05

Matildo, ahooooj, strašně moc pozdravů posílám :D

Díky za obsáhlou zprávu z tvého života, nenudíš se, koukám, jako ostatně nikdy předtím ;). Děláš skvělé věci, je cítit, že s chutí, takže není možné, aby to nakonec nedopadlo dobře. Hlavně aby děti zdravotně fungovaly co nejlépe. Jsem strašně ráda, že už topíte!!! to je ohromný plus a moc věcí vypadá o hodně líp, když je člověku teplo a má střechu nad hlavou.
Jen škoda, že jsi vynechala vaše dvě velké naděje, pejsky Baxíka a… to druhé jméno už nevím jistě, Belinku? Věkem štěňata, vzrůstem už dávno dospěláčtí hafani, jak na tom jsou? Máte je oba nebo je to jinak?

Jsem moc ráda, že jsem od tebe zase jednou četla :)

PeťkaPeťka
25.11.2011 v 21:29:56

Matildo, taky zdravím!
Juj, ty se koukám nenudíš, ale je vidět, jak tě to všechno moc baví a to je super!

danasidanasi
25.11.2011 v 18:56:59

Ahoj, ty jsi ale šikulka. Chápu, že když se snažíš dělat něco pro ostatní, vždy se najde někdo, kdo to spluje. Vydrž i kdyby jich měla být jen hrstka, budou ti vděční a jistě ti to dají najevo. A úsměv dětí je ten nejhezčí.
A doma si to prostě užiješ, až potom. A věz, že jsem loni dárky kupovala, až na poslední chvíli, neb se čekalo na penízky. Nakonec byli ty nejlepší a dokonce jsem narazila i na slevy.

Proto. 3x poplivat a pěsti pro štěstí. A hlavně hodně sluníčkových dní, nejen na obloze, ale hlavně v dušičce a v kruhu rodinném.

…být neskonale šťastný

HANINA25
23.11.2011 v 21:02:11

Ahojky,Holka žasnu kde bereš tu energii.Ty seš úplný nezmar :-).
Je fajn číst,že jsi v jednom kole,ikdyž Ti věřím,že toho máš někdy dost.
Máš prima nápady…při čtení jsem úplně viděla tu mikulášskou.Však ten sál by mohl být krajní řešení při fuj počasí.
Tak držím palečky,aby Vám to tam všechno vyšlo a ty nezapoměň pokud možno odpočívat,aby ses nám nezhroutila…jasný?
Je to milé,že najdeš trošinku času se nám ozvat.Opatruj se.

JežečekJežeček
23.11.2011 v 1:56:49

Marti, zlatíčko, jsi jednička!!! A s hvězdičkou :-)
Dokonalá seberealizace v prdelkově. Stále s úsměvem na tváři, humorem na jazyku a nožkama hbitýma, jako laňka pobíháš po vsi a krotíš divé šelmy v převleku za sousedy, štamgasty, hospodáře a zahrádkáře. Jsi obdivuhodná. Mě by teda zlomila hned ta první hádka o tom, kde to bude, zda v té nebo oné hospodě a že by třeba někomu mohla umrznout prdelka při trzích pod širákem :-)
Držím palce, ale věřím, že to ustojíš a zvládneš levou zadní. Když by byl problém, tak cinkni, jsem u tebe za 20 minut a mám o něco silnější tu levou zadní, než ty, tak můžu půjčit ;-)
Papa *

PadméPadmé
22.11.2011 v 22:01:33

Ahoj Matildo, ráda Tě “vidím“ :-). A díky za pozdrav v poklusu :-). Z toho Tvého psaní dýchá “život“, takový jaký je, plus-mínus-plus-mínus a tak se nám to střídá všem :-).
Opatruj se a rodinku taktéž a hlavně buďte zdraví :-).
A zase napiš! :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

makinea
22.11.2011 v 21:49:39

Ahoj Matildo, zdravím a koukám, že jsi teda v jednom kole.

super, že sama z toho máš radost a dobrý pocit. Z ostatních si moc nedělej a nenech se rozhodit. Moc tomu sice nerozumím, ale někdo zkrátka asi nemá rád změny nebo co.

U nás je venku skoro vše ze zimních akcí a tak nějak to k tomu patří, že člověk pak pořádně vymrzlý rád zaleze do tepla domova.
A jsem za každou takovou akci ráda, protože jak pro děti, tak i pro nás dospěláky je to příjemné zpestření.

Anonym
22.11.2011 v 21:42:35

Martinečko, ahooooj :-)
To je fajn, že máš pořád co dělat, je to ale velká změna, co? Ale jak píše Bamiska, měla bys z toho mít něco i Ty, ne? Myslím nejen dobrý pocit….
A z těch škarohlídů si nic nedělej, hlavně že máš podporu doma. U nás je to podobné. Mi tady taky už pár lidí řeklo, ať brzdím nebo se začnu krotit. Pobavilo mě, když totéž řekl jeden nový kamarád Majdě ve škole. Asi to máme dědičné – nebo že by byl problém tady? :-) Naštěstí mám taky oporu doma, takže je to vlastně ok.
Opatruj se, držte se, hlavně že jste zdraví a že jste spolu. Moc ráda Tě někdy uvidím, ale jak to udělat? :-)

Bami, můžu taky poprosit o nějaké návody? Děkuji.
Nepřihlášená Jovanka

bamiskabamiska
22.11.2011 v 13:34:43

tak jednak musím říct že tě moc ráda vidím a dýchá to na mě tak moc hezky, na druhou stranu musím a snad se nebudeš zlobit zvednout varovný prst, takový zápřah je fajn, nadšených lidí je pořád málo a zaplaˇpán buh za ně…ale když pak čtu jak z toho není téměř nic a lednička je prázdná, a ty stále v trapu tak to není to pravé ořechové…nevím ani jak to napsat, asi bych nějakou střední zlatou cestu…

jinak musímpřipsat nápady na tvořeníčko by jsi možná posháněla na stránkách předškoláci.cz a v sobotu vychází tady tvořeníčko a staré článečky najdeš tady nalevo pod názvem inspirace

když pošleš mejlík pošlu ti i něco vánočního co mám postahované z netu a dané v pc….

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist