Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Dodavatel plynuDodavatel plynu
PeťkaPeťka
20.11.2011 v 17:31:51

Všechny zdravím a ráda bych se vás zeptala, jaké máte zkušenosti s dodavatelem plynu?

Momentálně máme dodavatele RWE, ale když jsem porovnala nabídky jiných společností, vychází mi při naší spotřebě roční úspora za plyn 6tis., pokud přejdu k ČEZu.

Můžete mi poradit, pokud někdo přecházel k jinému dodavateli, na co si dát pozor? Trošku se obávám, že si nevšimnu nějakých skrytých poplatků apod. a budu v závěru na stejném, jako kdybych nikam nepřecházela. Nebo společnost zdraží a výhoda nebude žádná.

Pokud si chcete srovnat náklady na energie, zde najdete přehledné kalkulačky:

http://www.cenyenergie.cz/

Po zadání roční spotřeby jsem byla docela překvapená, jaké jsou rozdíly mezi dodavateli a i mezi jednotlivými kraji v ČR. Tak vkládám jen pro zajímavost, třeba se to bude někomu hodit.

Stránky: [1] 2 3
Anonym
19.6.2012 v 20:45:45

zase nepřihlášená semelka ;)

Anonym
19.6.2012 v 20:45:14

PRE a Pražská plynárenská .. netvrdím, že jsou nejlevnější, podle kalkulaček na netu jsou někde na středu nebo dokonce mezi nejdražšími .. ale třeba zrovna kalkulačka elektřiny od ERU, která by teda měla být nejspolehlivější podle toho k čemu ten Úřad slouží, nám spočítala, že jsme loni měli zaplatit o 1500 víc než jsme ve skutečnosti zaplatili

v době kdy jsem to zkoumala nám tady běhal leták, že družstvo má nějakou speciální dohodu s dodavatelem jak plynu tak energie (už nevím, kdo to byl) a podle toho letáku bychom ušetřili přes tisícovku, nicméně bychom se jim museli upsat na 5 let :D

JežečekJežeček
19.6.2012 v 14:14:32

Semelko, a u koho teda jste? Jestli to můžeš prozradit :-) *

Anonym
19.6.2012 v 14:09:59

mamka měnila dodavatele plynu (plyn má na topení a vaření), bohužel nevím koho zvolila, ale vím, že měla problémy, protože měli chaotické strhávání plateb a ještě chaotičtější faktury, šla jim udělat bordel a už to má v pořádku, ročně prý ušetří 2tis.

nicméně, jsem chtěla říci, že těm kalkulačkám na netu moc nevěřím, není to tak dávno, co jsem se zabývala změnou dodavatelů jak plynu tak elektřiny, a každá kalkulačka při zadání stejných údajů vyhodila jiné údaje a občas se v roční spotřebě lišily i o tisícovku (máme byt, takže kdoví kolik by to bylo v RD)
skončila jsem u toho, že jsem vyhledávala ceníky a porovnávala tarify přímo od dodavatelů, pokud jsem potřebovala poslala jsem konkrétní dotaz na centrum pro zákazníky

v našem případě jsem se žádné velké úspory nedobrala, takže jsem to nechala plavat…
semelka

LienLien
19.6.2012 v 9:17:16

popř. pokud někdo zná spol. Elimon.

LienLien
19.6.2012 v 9:02:58

Také chceme přejít od RWE, je skutečně nejdražší a navíc jejich jednání je hrozné. Našli jsme nejvýhodnější nabdíku zde http://www.3-e.cz/ jenže nemůžu nikde dohledat nějaké diskuse nebo názory na ní.

Máte někdo zkušenosti, nebo třeba známí? Nerada bych dopadla jako Ježeček :-(.

Anonym
21.3.2012 v 20:16:10

No, Lussy, já musím ještě zohlednit jednu věc. Když dáváš zálohy celý rok, tak si v podstatě šetříš korunky na zimu. Jenže já začala právě od listopadu, takže od nuly a zřejmě protopíme víc. Já teda udržuju teplotu na 22°C. Hlavně kvůli ležící babičky, které je pořád zima.
Ale prostě to byl šok ten doplatek. Podle těch kalkulaček nejlépe vychází e-on. Ale fakt nevím, já zřejmě přejdu k tomu čezu.
Dívala jsem se na Černé ovce a tam říkali po půl roce, že můžeš změnit dodavatele. *

LussyLussy
21.3.2012 v 7:37:26

Šmarjá, Ježečku, já ty smlouvy ještě neposlala, že bych počkala?
Já vyčetla, že když dodavatel zvedne cenu, můžeš odejít po 3 měsících.

JežečekJežeček
21.3.2012 v 0:07:37

My přešli od rwe k firmě rsp energy. Od nového roku je tato firma prodaná firmě vemex, ti hned zvedli zálohy a od listopadu do února doplácíme 9500 tisíce. Jsem z toho úplně v pytli.
Dle zákona se může změnit dodavatel po půl roce, tak ještě musím vydržet do konce dubna a pak asi čez.
Jak jste na tom po prvním vyúčtování vy, co jste přešli??? *

LussyLussy
20.3.2012 v 13:31:05

Tak se přidávám k těm co změnili dodavatele.

Poté co mi RWE napsalo dopis s přiloženým dodatkem smlouvy, kde mi nabízejí zafixovat si ceny platné od 1.3. na 2 roky a já s hrůzou zjistila, že od března zdražili tak, že bysme najednou místo 30 platili skoro 40 000 ročně, jsem se pustila do mravenčí práce a nakonec vybrala EON, kam přecházíme s plynem i elektrikou.
Doufám, že nebudu litovat. Zálohy bysme měli mít zhruba stejný, protože momentálně mají ceny takový jako RWE před zdražením.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist