Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Jaké botky pro první zimní krůčky?Jaké botky pro první zimní krůčky?
makinea
17.11.2011 v 23:54:12

Ahoj holky,

jdu pro radu, protože sama moc nevím, jak se rozhodnout.
Malá Amálka oslavila jeden rok a na narozeniny začla chodit… TAk se jí chystám koupit botky. Zatím nemá žádné. Měla jsem v plánu, že koupím asi jedny nějaké lepší papučky na doma a pak zimní na ven. Vyrazila jsem do obchodu a v jednom měli vše zimní až od velikosti 23 (my bychom potřebovali tak 21) a v druhém mi prodavačka říkala, že určitě nemám kupovat zimní, že to je zbytečné, že stejně budu mít malou v kočárku nebo nosit v šátku a že boty ještě nevyužije. A že na doma nemám kupovat papučky, ale pořádné pevné boty…. No docela mě to zmátlo, tak nevím.
Já si samozřejmě nemyslím, že se malá bude brodit sněhem, ani že toho nachodí bůhvíkolik, ale tak na projítí po chodníku jsem myslela, že už by to (třeba za pár týdnů) bylo. A taky mě zmátlo, že ne papučky?? Mě se ta představa, že by měla doma chodit v takových pevných botách moc nelíbí…
Prostřední dcera začla chodit v létě, tak první botky měla sandály a ty nosila, jak doma, tak venku, takže jsem toto neřešila. Starší začla chodit sice v zimě, ale venku až na jaře a co měla na doma už nevím, myslím, že nějaké kotníkové papučky. Ale ona bývala spokojená v kočárku. Amálka se právě po chvíli začne sápat ven, tak jsem si říkala, že až trošku tu chůzi vypiluje (zatím pravidelně zakopává o práh :-)), tak by to bylo fajn zpestření pro ni.
Chystám se asi v sobotu do Brna, ale vlastně jsem teď zmatená a nevím, co chci.
Co myslíte?
Díky moc.

Stránky: [1]
makinea
18.11.2011 v 22:43:07

Holky, díky.

Tak mám docela jasno a zítra hurá do obchůdku :-) Na pevné na doma kašlu a koupím nějaké zimní a na doma asi teda zatím nechám ještě v ponožkách.

Já právě moc nemám jasný názor na to, co mít na nohou doma.
Já sama všelijaké papuče nesnáším, takže chodím doma bosky, no a děti víceméně taky. Akorát třeba ráno si dáme papuče nebo teplé ponožky. No ale vím, že tchýně pořád říká, že na té tvrdé podlaze bychom neměli chodit bosky, že děcka budou mít plochou nohu.
A slyšela jsem toto už z více stran, tak právě jsem to u těch malých řešila kompromisem, že něco sice měly, ale jak se vyzouvaly, tak jsem to moc neřešila a postupně převládlo chození bosky.
Fakt je, že nejstarší dcera plochou nohu má a skoro všichni v rodině taky. Ale nevím jaký vliv na to má chození bosky doma, když to mají i ti, co v dětství bosky nechodili. A taky vlastně nevím, jestli to něčemu vadí, protože mi to tak nepřipadá.
Venku vím, že to chození na boso je zdravé a to si užíváme, jak se dá.

Jinak se snažím kupovat vždy kvalitní boty. I když někdy využiju taky co máme po nejstarší dceři. Některé má málo nošené a když vypadají dobře (nesešlapaně), tak je dávám. Sice vím, že by byl ideál vše nové, ale ono je to fakt drahý hrozně… A dát to třikrát každé roční období a ještě k tomu tenisky do školy, papuče, příp. gumáky… No tak jsem už trochu slevila a třeba prostřední má teď zimní botky poděděné po sestře.

Amálka zatím má pokrok každý den, dnes už i ty prahy krásně zvládala při chůzi a už je to tak půl na půl chůze a lezení.
Jinak je fakt, že první krůčky na jaro/léto byly fajn. Takhle mi přijde, že i to všechno oblečení ji bude na obtíž.
Ale zas to krásně vyšlo, že celé léto a podzim si hezky mohla lézt venku (a asi proto ji to pořád na tu zem táhne)

LussyLussy
18.11.2011 v 15:51:18

Já doufám,že se tomuhle dilematu (to je teda výraz :-) ), vyhnu.
Malému bude za 3 týdny rok, ale začíná teprve lézt, spíš se plazí, tak to vidím, že pořádný boty budeme kupovat až jarní.

Zatím mám půjčené kotníkové i sněhule, nebude v nich chodit, ale hodně jezdíme autem a i do kočárku, aby ho nezábly nohy. Jinak ty sněhule jsou vel. 20,takže určitě dělají i malinké velikosti.

Já bych když chodí, koupila nějaké šněrovací co nejvyšší teplé. A na doma ze začátku jen protiskluzové ponožky a až bude opravdu hodně běhat (pamatuju si, že nám rehabka říkala, až bude 80 % bdělého času na nohou a 20 % na kolenou), tak kvalitní bačkůrky nebo sandálky.

Pavlinkav
18.11.2011 v 14:15:16

Maki, teď jsem to řešila…

Takže z mého hlediska – mě se nelíbí, že by děcko mělo doma chodit v pevných botech. Když Lucku hned nevyzuju, má doma v botkách zpocené nožičky. Pokud máte teplé podlahy, nechala bych bosky. U nás doma chodí bosky, k babičce máme klasické papučky. Jen před 14d ny jsem jedny koupila a už jí kouká palec, moje nervy…

Zimní botky jsem schovala po Janičce. Teplé elefanty, vysoké šněrovací vel.21. Už jsem jí je v neděli obula na kratičkou procházku a šlape v nich hezky.

Já bych jí asi ty zimní pořídila, mě se ty celoročky zdají málo. Chodí v nich teď, má kotníčkové Essi, když třeba jedeme autem, a zdá se mi, že jak přituhne, že by ji záblo. Nevím.

…objevovat doteď nepoznané…

suodal
18.11.2011 v 9:30:06

Makineo,

botky na zimu bych jí koupila. Nevím jaká je cácorka čiperka, ale když to beru podle svých dětí, tak jim sníh nevadil a ba naopak…chtěly se v něm rochnit :-) Už je jí přece jen rok a tak zvídavost roste každým dnem.

S bačkorkama bych ještě počkala cca 2 měsíce…podle toho jak moc rychle začne chodit doopravdy. Teď bych jí nechala “běhat“ jen v ponožkách s protiskluzem.

Ani mi to nějak nepříjde, že loni jsme vyhlíželi na VD každou růžovku a porody tu měli málem v přímým přenostu…toto letí :-) A najednou už tu jsou první krůčky :-)

LienLien
18.11.2011 v 9:10:14

no já tedy taky nejsem pro pevné boty na doma a ven bych koupila nějaké kvalitní celoroky, prtotože v nějakém extrazimním počasí jí asi nebudeš nechávat brodit plískanicí, takže spíš když bude sušeji.

Osobně jsem se vzhlédla v superfitkách, ale jsou hodně drahé na tu chvilku, to spíš až by chodila hodně, takže pevné kvalitní ne zrovna sněhule a na doma normální bačkory, moje malá chodila v mnou ušitých indiánských mokasínách doma a v létě i venku a první boty jsem jí kupovala až na zimu a to už běhala dobře a doma v nich chodila pomalu do dvou let a nožičky má v pořádku i záda atd. podle mně ta pevná obiv pořád, není vůbec přirozená, pokud máte teplou podlahu, klidně bych jí nechala jen tak bez všeho.
to je můj názor

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist