Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Dcera ve školce nemluví, poradíte prosím?Dcera ve školce nemluví, poradíte prosím?
JovankaJovanka
18.10.2011 v 16:12:49

Ahojte, tak jsem dnes měla rozhovor s paní učitelkou ve školce. Slečna dcera (za pár dní 4 roky) s nimi nekomunikuje, max na otázky pokýve hlavičkou buď ano nebo ne, ale nic víc z ní zatím nevytáhli. S dětmi taky nic moc.
Doma jí pusa jede, ale většinou jen s námi. S cizími skoro vůbec. Vloni chodila do školky se starší sestrou a ta jí dělala tiskovou mluvčí, všechno říkala za ni. Takže slečna se ani neobtěžovala. Pořádně se rozmluvila až poslední dobou, když je starší dcera ve škole.
Poraďte prosím, co s ní, děkuji.

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
16.11.2012 v 23:26:55

anonymni….určitě to řešíte s maminkou a chodíte do nějaké poradny a tam asi poradí nejlépe….jistě máš i v tomto úlevu a učitelky s tebou pracují podle toho…

nedokáži ti poradit, 6 třídy dobré a pak se něco zlomilo…

se synem také na základní školu chodil spolužák co nikdy s učiteli nepromluvil ani s nima….přitom se kamarádili, vždy domluvili….a doma mluvil normálně…..tak to tak někdo má ač je to zvláštní….

úřeji aby se ti to srovnalo….hlavně zkus mluvit s maminkou a rozebírat a pracovat s lidmy v poradnách atd…

ksanda.1MD
16.11.2012 v 21:29:25

Třeba je od přírody stydlivá, ale to se také může změnit. Moje dcera také byla stydlivka (ještě v 5ti letech) a teď je “ořáchlá“ až se někdy stydím. Syn začal mluvit dlouho (to váš případ není – pochopila jsem, že malá normálně mluví, ale jen s tím, s kým chce)- píšu to jen proto, abych potvrdila to co říká Pádmé – docela jsme z toho byli “nešťastný“ – měli jsme zrovna “smůlu“, že všechny děti kolem něj mluvili snad už v břiše:-), no a teď? Pořád se tedy neobtěžuje s předložkami…, ale pusinku nezavře. Dcera je z toho někdy už na mrtvici… Kolikrát mu říká – už buď ticho… Mele a mele a když mu někdo náhodou “skočí“ do řeči, tak se rozzlobí a říká “Teď mluvím já!“ . Takže opravdu má vše asi svůj čas.

marika81
16.11.2012 v 19:13:52

Jovi ještě nemluví ve školce??? :D
Hele mám přece stejný problém, ale větší, Honzík nekomunikuje ani s náma doma :D

Ale na co jsem přišla, budu s ním jezdit výtahem, naučil se v něm říkat nula…………….ve školce mají výtah a tam jezdíme pořád dokolečka přízemí nula a dvojka nahoru :D

Anonym
16.11.2012 v 18:26:20

Dobrý den poradte mi já už od 6.třídy nemluvim s učitelkama a nevim co mám dělat jen jim píšu písemně nebo zakejvu hlavou odepište mi prosím děkuji moc

JovankaJovanka
24.10.2011 v 16:36:02

Holky, moc díky. Padmé, pobavilas mě :-)
MLuvili jsme o tom s paní psycholožkou, která pracuje pro naši MŠ a ZŠ, říkala v podstatě totéž, co Vy.
Tak to necháváme tak a uvidíme.

makinea
19.10.2011 v 20:51:57

Jovanko, dcera taky s paní učitelkou ve školce moc nemluvila. Víceméně jen odpovídala na otázky. Když něco potřebovala nebo chtěla, našla si nějakou mluvčí. Kamarádku, co to vyřídila. S dětmi problém neměla vůbec. Časem se to mírně zlepšilo.
Zatím bych jí asi dala čas, třeba se jen musí přeorientovat na situaci, kdy tam nemá sestřičku.
Nebo jestli máte ve školce logopedku, tak se zeptej jí, jak se pak postupuje.

PadméPadmé
19.10.2011 v 18:58:10

Ahoj Jovanko, tak se musím přiznat, že se směju :-D. Promiň mi to, prosím. Můj syn totiž taky “nechtěl“ mluvit. Byla jsem s ním tenkrát u dětské doktorky a ta mi řekla památnou větu: “Chápu Vás. Ale – užívejte si to ticho, až přijde jeho čas, budou Vás bolet uši.“ A měla pravdu. Rozvázal sám a bolí mě uši dodnes :-).
Takže – moje rada – nech to plavat :-).
Pokud je malá v pořádku, zdárně roste, přibírá, rozumí tomu, co jí říkáte, nech to být. Až přijde její čas, rozváže sama :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Michaela1985
19.10.2011 v 16:26:16

Jovanko,my měli stejny problem,mala neřekla ani slovo,s nama doma keckala,ale ve školce a někde na veřejnosti ani slovíčko,ani nevím kdy ale přešlo to samo..rozmluvila se i ve školce.(nijak sme to její nemluvení neřešily)prostě to přišlo a bylo.

Momentalně jsem na nemocenske a s přítelem čekame miminko,mam 6ti letou dceru s předchozího vztahu,ale muj současny přítel ji přijal velmi dobře dokonce ji dal sve příjmeni a osvojil si ji.

bamiskabamiska
19.10.2011 v 8:05:36

jovanko jak na ní nevím, já bych jí ale prostě nechala s vámi doma komunikuje to je dobře, no a to podstatné ve školce zvládá tak proč ji do něčeho nutit já vím že by jsi si přála něco jiného, ale také jsem měla ve školce takovou holčičku jmenovala se Pavlínka, moc šikovná holčičika, ale vůbec neměla se mnou potřebu komunikovat, stále hlavu skloněnou, nikdy nepřiběhla se pochlubit, včera jsem dělala tohle, nebo mám nové tričko, vydrželo jí to i jako předškolandě, ona si s těmi svými kamarádkami hrála a povídala ale mě do toho nezahrnovala, proč ji nutit, když bylo potřeba tak jsme se dohodli a ona toková byla klidná tichá a měla jsemji moc ráda bezkonfliktní dítě….

Vašík 15 má ve škole kluka který s nima ani učiteli nemluví, doma je to bez problémů nevím jaký má blok, ale Vašík říká že ho i zkouší písemně atd,ale jinak se s nima kamarádí a co vím tak ho neodstrkují

nicméně třeba se to věkem srovná je malá a je to nové prostředí a pokud je plašší a stydlivá tak je asi normální že ji to bude trvat dýl…

MarinadaMarinada
19.10.2011 v 6:35:24

Jovanko, asi se stydí. Takže já radím – neřešte to, nechte to být, až přijde její čas, tak ve školce mluvit začne.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist