Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Domácí škrty v rozpočtu.Domácí škrty v rozpočtu.
Anonym
30.6.2011 v 9:31:45

Dobrý den.
V zaměstnání nám s manželem bylo strženo každému po 2000,.
Tak teď budem muset šetřit a chtěla jsem se vás zeptat kolik vám stačí na domácnost a ještě bych potřebovala poradit s práškem na praní.Dlouho jsem prala v Arielu, ale ten už si nebudem moci dovolit.Máte nějaký tip na nějaký prášek, který také dobře pere?
Děkuji moc všem.Markéta.

Stránky: [1] 2
Anonym
6.7.2011 v 15:25:38

souhlasim s předchozim příspěvkem.u me by to také nešlo.kamaradky mam jen dve a obe nic nechteji.toto melo cenu když tu ty firmy začínaly,ted uz to dela každý desatý a kdo to nedelá má sve objednavatelky,ktere to tu maji obšancované.

letáky s dvema detmi za krkem roznaset nemohu,nechce se jim ani na poštu.

tak jedine stěstí a práci jen na ranní od sedmi do tří.

lestejskalestejska
5.7.2011 v 23:54:23

Mě nezbývá asi nic jiného, než šetřit. Ruce mám obě levé a vnucovat pojištění, “výhodné“ finanční produkty se mi hnusí a nemám na to povahu a kosmetika? Sama osobně s Avonem a Oriflamemem nemám dobré zkušenosti a je to zase to vnucování opravdu výhodných nabídek.
Takže já se spokojím s pár lety šetření a užívání si s dětmi a jak astoupím do práce se to zlepší, sand :-D

JarmuschkaJarmuschka
5.7.2011 v 20:34:29

Hm, a já třeba ke své práci bez svolení nic bokem dělat nesmím. A svolení mají tak kolegyně na mateřské.
Na moje dojíždění jsou zatím holky malé (a nemám tu nikoho, kdo by mě mohl přes týden zastoupit).
Tak si říkám, že holt zatím musím vydržet, a časem se uvidí.
Aspoň do studia teď investuji svůj čas a peníze (a v mezidobí se to snažím holkám vynahradit).

…obavy i radosti až do smrti.

Láďa
5.7.2011 v 18:02:10

Nejsem odborník na shánění práce, ale co vím, ženská kolem mě dělají šperky, provozují internetové stránky a eshopy, vykládají karty, dělají nejrůznější poradenství a prodej kosmetiky, dětského oblečení či drogistického zboží. Prostě je nejjednodušší něco vyrábět, nebo obchodničit. Chce to hlavně odvahu začít a pak tomu věnovat patřičný čas a energii. A taky věřit, že to bude fungovat.

http://www.prichystalovi.cz

LussyLussy
5.7.2011 v 7:48:19

Láďo,
souhlasím s tebou, i když často je to těžké.

Jano,
tady je mnou založená diskuze o vyplňování dotazníků, odkud opravdu posílají peníze:
http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&t=11510.0

Já si přivydělám katalogovým prodejem Avon a Dedra.
Pak vyplňuju ty dotazníky a přihlásila jsem se u třech firem, že bych dělala dotazníkového tazatele v terénu, to jsem už kdysi dělala, bavilo mě to a je to docela dobře placený. Bohužel všechna vstupní školení jsou až po prázdninách, takže zatím nemůžu popsat zkušenosti.

Já mám tu výhodu, že jsem dělala 10 let finančího poradce v jedné stavební spořitelně, dalo se to dělat i při dítěti (začla jsem u dcery hned po šestinedělí) a dělala po večerech až do jejího roku. Pak po mně chtěli větší produktivitu, s tím, že dcera je už velká a nebudou mi tolerovat, že neplním plán kvůli tomu, že jsem na rodičáku.
Nakonec se situace tak vyostřila, že jsem po 10 letech odešla. Jelikož to byla práce na ŽL, a ve smlouvě bylo, že prostě budu dělat tolik a tolik a ústní dohoda o vyjímce, že jsem na mateřské a nebudu dělat na 100 % padla, měla jsem smůlu.
Teď mám děti 2 a občas mě nějaká konkurence osloví na spolupráci, bohužel všude chtějí 100 % nasazení. Pokud tvrdí, že to je na přivýdělek, tak stejně z toho vyleze, že za poloviční čas musím udělat to co jiní za celou pracovní dobu.
Jeden čas jsem byla domluvená s bývalými kolegy a dohazovala jim kšefty za provizi. To se mi bohužel neosvědčilo, protože za smlouvu byli rádi, ale s placením to bylo horší.

Ale je to typ práce, do které se pravděpodobně po druhé mateřské vrátím, protože největší výhodou je naprosto volná pracovní doba a když se chce, výdělky jsou hodně nadstandartní. No s tím s 2 dětma ani nepočítám, mě jde hlavně o tu volnou pracovní dobu.

janagrundeljanagrundel
5.7.2011 v 7:24:24

Láďo, to je moooc hezká myšlenka….
Ke svým dvěma dětem ve věku 1 a 2roky, mám brigádu na 6 hodin při výdělku 40 Kč/hod., 2 dny v týdnu v průměru (víkend) ve skladu a to jen, když jsou dovolené. Mám aktivní nedůchodcovskou babičku. Když chci do práce, nemám kam dát děti, když si pořídím hlídání, tak zaplatím víc, než vydělám. Ani nemluvím o tom, že sehnat práci je nemožné. A jsem na začátku, prostě musím šetřit. Nekupuju vlastně nic kromě jídla. Veškerou kosmetiku – šampon, krém, pastu na zuby, čistící prostředky se spoléhám na mamku.
Jsem sama, přítel mě opustil, když jsem čekala druhé dítě, nějaké soudy o alimenty jsou zcela zbytečné, pokud nechce platit, tak rostě nemusí. A na všude kam příjdou s prosbou o pomoc, tak mi řeknou, že nemám nárok, mám si sehnat otce, at platí. Je to pravda, kdybych měla alimenty, tak jsem v pohodě, ale jak to udělat???
Takže opravdu hledám, na čem ještě ušetřit. Energie – kromě ledničky nemám nic, co by trvale bylo pod pod proudem, vše jsem odstavila, mixery, mikrovlnky, rychlovarnou konvici…
Topím v zimě, aby bylo 20°C, vodu i na splachování záchodu používám třeba z vany po koupání dětí. Je to hnusné, ale i to je způsob na jeden den ušetřit vodu.

K výdělku jsem zkoušela i práce na netu. Za dotazníky body a pak peníze, ale vždy, když se blížil bodový stav k tomu, že bych měla dostat nějakou tu stovku, tak přestali dotazníky posílat :-) Pracovala jsem na jednom webu jako opravář pravopisných chyb, ale taky to nějaké době skončilo a navíc, dělala jsem to po nocích a nedá se to vydržet dlouho.

Můžete mi, prosím, říci, jaký další přivýdělek jste měl na mysli? Byla bych ráda, protože jsem v docela neudržitelné situaci. Děkuji Jana

Láďa
4.7.2011 v 22:53:00

Milé dámy šetřilky, napadlo vás že se zákonitě musíte dostat do stavu, kdy už není na čem šetřit? Je fajn, že podáte pomocnou ruku a poradíte. Není ale lepší začít uvažovat o tom, jak víc vydělat, než kde ušetřit?

http://www.prichystalovi.cz

Paťka
4.7.2011 v 22:52:38

Zkoušela jsem jasmínovou a né jasínovou.

Paťka
4.7.2011 v 22:50:02

bami
tady se bere Formil asi hodně, protože tu mají sypký na bílé je zelená krabice.Na barevné sypký červená krabice.Tekuté mají s marseiským mýdlem na zářivě bílé prádlo.Na barevné.Teď jsem viděla,že mají i speciální na černé a snad i na vlnu.
Já beru oba ty sypké a tekutý na barevné na cejchy a závěsy.
pere to pěkně, akorát se mi zdá, že málo voní, tak to voním černým Silanem a ještě budu zkoušet zlatý.Měly to v akci v Tesku 3l za 119,.
Mě k vyzkoušení přiměly výsledky časopisu Test, kde se Formil umístil na druhém místě hned za Arielem.Říkala jsem mamce, aby ho taky zkusila, ale ta se bojí, že by měla bílé pracovní zaprané, ale manžel má hodně bílích trik a jsou pěkně bílé.Dávám do pračky na 6 kg plnou odměrku.V každé krabici je odměrka, jakoby kelímek od jogurtu, ale bílej.Jestli jsi zvyklá na vůni budeš muset pátrat, aby ti to k tomu vonělo.Mají k tomu i aviváže, ale nic moc.Já zkoušela jasínovou a moc to dlouho voňavé nevydrželo.Jo a je ekologický.

Anonym
4.7.2011 v 19:43:26

no k tomu kolik na měsíc ani nebudu komentovat,já bez práce(nemuzu kvuli detem na smeny)asever čech je fakt bídný i tak,manzel vydelá,ale jde to pomalu celé na podnajem.a levnejší menší nehrozí(kauce-nemáme na ní,a 3+1 nebo 2+1 u nás se pohybuje v teto lokalite kolem 10 000 sakumprdum se vším,to uz muzu zustat tam kde jsem,)jit,jinam,zase utratim za 3x prukazku mesíční(jsme u školky,školy,což by vyneslo tech 1500 kterých bych ušetřila,tož nic.
meli jsme s dvemi detmi na mesic i 2000 po zaplacení veškerých věcí(druzina,školka atd.),žádne kroužky,kadeřník a podobne,to neznám,barvim si hlavu sama jednou za 3 mesice(spiše odbarvuji pomalu na bílo)za 69kč.
takže pak nezbyva nez prodej po netu veciček po holkách.internet je potřebný,práci nejak hledat musim a vetšina inzeratu jsou firmičky o kterých človek na ulici ani nenarazí.

třebas ja nevim,u nás je albert,kupuji maso a jogurtíky co by melo být za dva dny po záruce,je o 33 procent levnejší.mletá za 19,90,jogurty misto 10 za 5,50.takže každý den neco je,dnes jsme meli kuřecí sekanou za 39,90(ne ve sleve,v bille je za 60)kilovou mraženou k dopečení.a pulku chleba.

prášek mám nejradeji bonux,neni předražený a pere líp než ariel(zvklast když jsou deti čunátka).
kolikrát je v tescu nebo jinde akce.já mela minule z tesca akci 4 kg za 229+ další zdarma.takže 8 kg a byl klid.tedna nej není,a v rexu prát nebudu.to budu rači mít doma hromady.dostala jsem ofd babičky persil,koupila si bednu z nemecka arielu tak mi tento dala.aviváž chidm kupovat k vietmancum,musiš juknout jak který u vás ma ceny,u nás je jich pár že maji litr lenoru nebo softlanu za 40kč.

přeju pevné nervy,vím co to je až moc dobře,a že kolikrát neni kde ubrat

jo k tem velkým nákupum-jsou dobré,ale když zbýva fakt malo na mesic tak ten velký nakup ani udelat nelze.
pavča

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist