Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » prosím poraďte - smlouva na dohodu



prosím poraďte - smlouva na dohodu
berulinka1
23.6.2011 v 13:19:37

ahoj holčiny,prosím poraďte mi..dneska jsem se stavěla v práci(kde jsem dělala a ještě mi zbývá pár hodin brigáda) a vedoucí mi navrhla,že by mi rádi dali smlouvu na dohodu..jenže já nevím,co to obnáší..jde mi hlavně o to,abych zase nemusela být v práci od rána do večera(12hod) a to několik dní v týdnu(z toho důvodu jsem tam musela skončit,nebyl čas se starat o malou)..brala bych to na každej den od 9-15,nebo 9-15.30..prostě abych v klidu vyzvedla malou ze školky..manažerka to prý navrhla vedoucí,protože se mnou byli prostě spokojený(tím se nevytahuju,jen říkám,co mi bylo sděleno)..potřebuju tedy vědět:

CO OBNÁŠÍ SMLOUVA NA DOHODU??

vše co o tom víte,co se ke smlouvě vztahuje,čím budu vázaná,podmínky atd……mooooc děkuji :)

Stránky: [1] 2
berulinka1
23.6.2011 v 15:03:10

Marti,přesně tak,jsou to neskutečný výmysly :(..no já jsem ráda i za tu brigádu a budu ještě radši,pokud bychom se nějak dohodli a já mohla mít práci od 9-15 nebo 9-15.30,to je už jedno,ale stihla bych si malou vyzvednout..nedávám si zatim žádnou naději,jejich podmínky neznám..tohle mi dneska vedoucí řekla,já se ještě popídim v PO na pracáku-musim tam odnést zase potvrzení o výdělku,tak uvidim,co mi pani sdělí..vám zatim děkujiiii za rady :)

MatildaMatilda
23.6.2011 v 14:53:22

Jani, to máš teda ještě dobré, já si k podpoře přivydělat už nesmím, od 1.1. to zakázali. Takže mám podporu 3200 a i když jsem sehnala práci na dohodu, tak jen za 3000, tudíž jsem ji nechala být, ať se na mě nikdo nezlobí, ale tyhle podmínky se mi nelíbí.

I tak – držím palce, ať to dobře dopadne.

berulinka1
23.6.2011 v 14:41:03

Jarmu,já to musím taky dokládat,pravidelně každej měsíc,do tý doby,než mi skončí tahle dohoda(brigáda)..Marti,já to zatim jako super neberu,protože už jednou jsem nalítla,jak mi vedoucí slibovala hory doly,že neni problém,že mi vyhoví atd..a nakonec jsem tam byla od rána do večera-12 hod.pryč,třeba 5-6 dní v týdnu..proto se pídim,co obnáší tahle smlouva na dohodu..pokud by to šlo,že bychom uzavřeli smlouvu s tím,že budu pouze na 4-6 hod.denně,nic proti tomu mít nebudu..sice jsem jim to navrhovala v březnu,než jsem skončila,v tu dobu tvrdili,že to nelze,že u nich se to nedělá..no a najednou jak vidno,to lze..proto potřebuju vědět co a jak,než na něco kývnu..zatím opět děkujiiii :)

JarmuschkaJarmuschka
23.6.2011 v 14:32:37

Beruli, tak se ještě poraď na pracáku.
Nesmíš si za měsíc vydělat víc jak 4 tis., jinak už to má vliv peníze od pracáku.
Já uzavírám DPP s jednou paní, co je na ÚP.
V den, kdy pro nás začíná zpracovávat úkol, musíme uzavřít smlouvu, se kterou ona jde na pracák.
A další měsíc, kdy má výplatu, jí potvrzujeme papír, že skutečně nedostala víc než ty 4 tis.

Ale víc Ti neřeknu – my na to máme mzdovku…
;)

…obavy i radosti až do smrti.

MatildaMatilda
23.6.2011 v 14:12:33

Janičko sluníčko, je to tak, jak říkáš – protože jim dobíhá limit 150 hodin, tak buď by tě museli propustit, nebo se musíte domluvit, jak vám to oběma vyhovuje. Takže podepíšeš dohodu o pracovní činnosti, ale jak to je potom s pracákem, to nevím. Nevyřadí tě pak z evidence? Spíš bych si zjistila toto. Pokud jsi pořád na pracáku, tak za tebe platí zdrav.pojistné stát. Pokud tě vyřadí, tak si musíš vydělat víc než 2000, abys měla hrazené zdravotní pojištění. Což si ale určitě při tolika hodinách vyděláš.

Držím palečky, holka, to je přece super zpráva :-)))))))

berulinka1
23.6.2011 v 13:54:35

jo Marti,teď mám smlouvu “dohoda o provedení práce“,ta skončí k 31.7.2011..a pak právě chtějí uzavřít jinou,na tu dohodu,aby nebyly limitovaný hodiny..no jsem z toho srnka :D

berulinka1
23.6.2011 v 13:53:06

Marti,jsem vedená na ÚP..brigáda mi byla prodloužená do konce července a budu mít vyčerpaný hodiny..jenže prý mě chtějí zase zpátky,jenže já nemůžu na plnej úvazek,tak prej manažerka řekla,co jsem tu napsala..mě by to stačilo na těch 4-6 hod.denně,měla bych aspoň nějaký peníze a malou bych si v klidu vyzvedávala ze školky..ale na plnej úvazek jak jsem tam byla to prostě nejde..malá nemůže být bez dozoru..proto se ptám,co to všechno obnáší..děkujiiii i tobě :)

berulinka1
23.6.2011 v 13:48:26

:D Jarmu,i tak děkujiii :)

MatildaMatilda
23.6.2011 v 13:47:25

Berulinko, pravděpodobně půjde o smlouvu na dohodu o pracovní činnosti. Podle mého jsi doteďka měla dohodu o provedení práce, ta je limitovaná 150 hodinami ročně u jednoho zaměstnavatele. Pokud tě posunou na dohodu o pracovní činnosti, tak můžeš pracovat až do poloviny průměrného týdenního pracovního úvazku, to je zhruba 4 hodiny denně, pokud je úvazek 40 hodin týdně. Pokud by tě chtěli na víc než těch 20 hodin týdně, už by muselo jít o pracovní poměr na zkrácený úvazek, třeba 6 hodin denně.

Důležité je, že z dohody o pracovní činnosti se odvádí zdravotní a sociální pojistné z částky nad 2000 korun. Pokud si vyděláš míň a není za tebe plátcem zdravotního pojištění stát, měla by ses jít nahlásit na ZP. Nevím, jak to teď máš, jestli jsi vedená jako maminka pečující o dítě do 4 let věku, tím pádem za tebe zdravotní pojištění platí stát…

Taky toho moc nevím, snad jsem ti tu neřekla nějaké bludy, na internetu ohledně dohod najdeš spoustu článků, není to zas až tak složité.

JarmuschkaJarmuschka
23.6.2011 v 13:44:33

No, paní vedoucí asi trochu motá pojmy….
Je DPP – dohoda o provedení práce – to je do 150 hodin/rok.
Pak je DPČ – dohoda o pracovní činnosti – to je, tuším, do půlúvazku (20 hodin týdně).

No a pak jsou smlouvy – o dílo; na dobu určitou, na dobu neurčitou…
(A už mlčím, co když se už taky dopouštím matení pojmů.)
8O

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2



Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet



  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist