Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Pomoc s miminkemPomoc s miminkem
LienLien
15.5.2011 v 10:50:31

Už se asi špatně pamatuju, tak mám pár otázek.

Je normální, že malá skoro po každém jídle ublinkává? Ne že by toho bylo moc, ale prostě skoro pokaždé trošku vyhodí a když jí třeba za chvíli přebaluju, tak se i víc :-(.

A druhá je o očíčkách. Maruška nic takového neměla, tak nevím, co s tím. Laura má po každém spinkání zalepená očka, vypadá jako by měla ospalky po celé délce oka. V porodnici nám dali fyziologický roztok na otírání, ale nemám pocit, že by to nějak pomáhalo, tak jestli máte radu, budu ráda. Nerada bych skončila u nějakého vyplachování kanálků, či co se dělá. :-(

Stránky: [1] 2
LienLien
16.5.2011 v 20:28:03

ups, měkký mozek, samozřejmě ve vertikální poloze, prostě hlavou nahoru

LienLien
16.5.2011 v 18:02:38

Tak hlásím, že druhý den prokapávám mateřským mlékem a myslím, že se očička začínají lepšit :-).
Uvidíme, jestli +- do týdne nebudou v pořádku, nasadíme septonex. Díky moc za reakce.
S ublinkáváním už je taky lépe, jen nesmím Lauru vůbec položit na záda, prostě jí pořád nosím a navíc skoro pořád v horizontální poloze a neblinká. Jen u toho přebalování, ale i tak je to mnohem lepší.

Maruška před chvílí odcestovala na pár dní k babi, tak budu mít více prostoru něco s tím vymyslet. Bude se mi stýskat, ale zase ona se těšila a navíc si budu moci trochu odpočinout i přes den. Příští týden má dovolenou manžel, tak taky nebudu plně nasazená a pak už to bude naostro. Jenže to už počítám budu skoro fit.

Jinak péče o druhé dítě je fakt jednodušší, stíhám i něco malého uklohnit k jídlu, stíhám starost o Marušku, stíhám hygienu apod….
Kojit už umím v jakékoliv poloze i v šátku, tak je to o něčem jiném, s Maruškou jsem jen kojila a ani jsem se kolikrát nestačila najíst až večer, přitom si teď říkám, jak je to vůbec možné. :-P

A Vírenko a Matildo, máte pravdu, tohle šestinedělí se nedá s tím prvním srovnat, zrovna tak jako porod a vlastně i celé těhotenství. Nejspíš k tomu taky přispělo, že mám vedle sebe opravdického chlapa :-P

Paťka
15.5.2011 v 22:42:35

Lien
s ublinkáváním po každém jídle nemám zkušenost.Na Gastro Reflux žaludku to nevypadá.To by toho muselo být víc.Měla ho kamarádky dcera a měla na to nějakej speciální Nutrilon, ale snad nekojila.

Očíčka měly oba.U malé jsme dostali ten Optalmo Framikoin a ten byl snad jako gel a dával se na noc a ještě něco tekutého a to se zas dávalo přes den.Malý měl jen ten tuhý gel, ale ten nebyl na předpis.Malá to měla několikrát asi 3x.

suodal
15.5.2011 v 20:54:08

Lien, pokud ti malá bude přibírat, tak bych to ublinkávání řešila jen zvednutější polohou matrace v postýlce. Neměla by ti vyblinkat vše to co vypije. Ale ono se to při kojení těžko pozná, že? :-) Domula právě ublinkávala hodně a přibírala malinko a tak nás po mém vydupání, že už to není normální, poslala bývalá dr. na sono žaludku. Tam jí zjistili, že má ten gastro…cosi (už si to nepamatuji) REFLUX. Musela brát do 1 roku sirup před každým jídlem. Špatně jí fungovala horní záklopka žaludku.

Něco podobnýho jsem měla u Domči. Naše pediatrička mi doporučila otírat očka převařenou vodou, protože všechny oční kapky jsou “jedy“. Každé očko by mělo mít svůj kousek gázy nebo něčeho na omývání, aby se infekce nepřenášela pořád dokola.

nuninka
15.5.2011 v 17:58:02

Lien, ublinkávání je normální. Daňula mi to taky dělá po každém jídle (u dětí jsem to neznala) a škutavku měl ze začátku pořád.
Na očička jsem měla nějaké kapky, těma jsem to pak na čtverečku přetřela.

Ájík
15.5.2011 v 14:13:03

Ahoj Lien…
Co se týká ublinkávání, taky bych byla v klidu, kluci ublinkávali docela dost všichni, a jak píšeš, při přebalování extra :) – takže třeba Martínka jsem ráno i čtyřikrát převlíkala, než jsme se někam dostali. Nesmí zvracet obloukem a nepřibývat – to by pak byl problém se záklopkou, ale nemyslím, že by to byl váš problém… některé miminka ublinkávají víc, některé méně… Důležité je, aby si malinká dobře odříhla, ale i tak to nemusí pomoct.
S očičky jsem měla trochu problém u nejstaršího, tam jsme hned v nemocnici dostali Opthalmo-framykoin, to je taková mastička do oka (jinak se pak dá využít i na jiné věci – je výborná, protizánětlivá). Můžeš taky zkusit uvařit černý čaj – samozřejmě nesladit a nechat vychladnout, pak namočit buničinu nebo kousek vaty a jemně s tím očičko vytřít.
Ať to zvládnete! :)

Markittka.PMarkittka.P
15.5.2011 v 13:50:34

Škytavka je u malých dětí dost častá.

LienLien
15.5.2011 v 12:42:45

Holky děkuju, k doktorce jdeme za 14 dní, nechci tam jezdit jen tak zbytečně, zase nic tak hrozného mi to nepřijde. Zkusím ten septonex.
Ještě k tomu ublinkávání, já jsem zapoměla napsat, že hrozně škytá, už v břiše několikrát denně škytala, takže jakmile se nají a začne škytat, ublinkne. Ale není to žádné obloukem, ani nijak moc velké množství, tak Peťko díky za uklidnění. Já jsem si třeba myslela, že je to z přepití, protože mi připadá, že pije dost rychle….

PeťkaPeťka
15.5.2011 v 12:24:57

Lien, to ublinkávání je v pořádku. Pokud to není zvracení obloukem apod. Ono, kolikrát ten obsah, když vidíš na košilce, nebo na plence vypadá jako velké množství ublinknutého mléka, ale ono to zas tolik není. Pokud malá normálně přibere, nic jí netrápí, je spokojená, pak bych se ublinkáváním nestresovala. I když je jistě nepříjemné miminko xkrát za den převlékat. :-)
Toto ublinkávání ani nijak nesouvisí s přepitím, jak se často traduje.

bamiskabamiska
15.5.2011 v 12:08:41

lien já na ublínkávání kluků měla od doktorky tenkrát nějakej siroupek něměli vyvinutej reflux nebo jak se to jmenovalo, časem se to srovnalo…Honzík neublinkával nikdy….asi když se přejí je to normální si ublinknout, ale pokaždé mi to normální nepřijde

očička měl takhle tuším Míša měli jsme od doktorky nějaké kapky a zkončili jsme na proplachování kanálků na očním

já bych asi oboje řešila s doktorkou…..přeci jen když už tak pro jistotu že člověk něco nezanedbá….tak at tohle jsou jen jediné trampůtky které vás potkají..malá je kouzelná jsem se znovu kochala..

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist