Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Podáváme odvoláníPodáváme odvolání
ZavaZava
30.4.2011 v 12:16:43

Není to absurdní?
Syn si podle dnešních možností podal přihlášky na tři střední školy. Na technické lyceum, o kterém panují názory, že je prestižní a kvalitně připraví děti na další studium na VŠ. Nedělají se sem přijímací zkoušky, berou na základě známek na vysvědčení a případných dobrých umístění v soutěžích.
A pak jsme vybrali dvě z kvalitních brněnských gymnázií. Sem už přijímací zkoušky dělat musel. Na Křenovou SCIO testy obecných znalostí a na Gym. Matyáše Lercha – klasické vlastní – matika, čeština.
Zatímco vyrozumnění o přijetí z techniky přišlo už týden před zkouškami, výsledky z gymnázií jsme si vyzvedli včera. Nejprve přijetí na Křenovou a odpoledne o nepřijetí na GML. Nevím, jestli to bylo tím pořadím zjištění výsledků nebo tím, že syn (a i my – na GML studovala dcera a vše bylo super) toužil po GML, ale místo radosti cítíme všichni trošku smutku, že to nevyšlo…. Není to absurdní?? Dva super výsledky, kterých kdybych dosáhla já, byla bych na sebe pyšná a radost sice je, ale taková nijaká… Kdyby nebyla možnost podat tři přihlášky, možná bychom na tohle gymn. ani nepomysleli…

A tak sesmolíme odvolání, protože byl 109 a brali 90, mohlo by to vyjít. Ale to se dozvíme až za měsíc.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]
ZavaZava
2.5.2011 v 14:05:15

Děkuju za podporu. Moc. Naštěstí to nikdo u nás nebere jako tragédii, ten druhý gympl by měl blíž a možná, jak píšete, to tak má být a čeká ho tam Něco. A syn obzvlášť je velký flegmatik, toho jen tak něco nerozhodí. Tedy občas jo, až jsme všichni v udivení, to pak stojí za to.

Nějak k nám ale pořád nepřichází ta radost z přijetí:-)) Možná to bude taky tím, že místo rodinné oslavy hoch poprvé vyrazil na svůj samostatný koncert (bez rodičů, bez ségry). Byl tu Majáles, vrátil se odtud s očima navrch hlavy a vyprávěl o tom celý víkend. Pro něj to byl daleko větší zážitek než “nějaké přijetí či nepřijetí na školu“. Třeba nám časem dospěje.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
2.5.2011 v 8:25:51

Zava, připojuju se k těm, kdo si myslí, že synovi to ještě vyjde a moc držím palce. A kdyby náhodou ne – asi to tak má být, třeba by na téhle škole syn zrovna nebyl šťastný…On ten váš špatný pocit možná spíš pramení z toho “neúspěchu“ – ale to je fakt zbytečné, prostě někdy se holt nezadaří 100% a přijímačky nesednou a jindy zase jo. A dostat se na dvě školy ze tří já považuju za skvělý úspěch!

Marina

JovankaJovanka
1.5.2011 v 20:50:19

Zavi, tak to je vždycky, co?
Určitě odvolání zkuste. Když se děti mohou hlásit na více škol, tak určitě z těch 90 přijatých jich pár půjde na jinou školu – a to bude šance pro Vás.
Hodně štěstí! :-)

Ájík
1.5.2011 v 19:28:19

Jééé, Zavi, tak to je fakt smůla… vím, co to jsou za nervíky. Ale 109. místo není zas tak daleko – na druhé kolo by to mohlo vyjít. No jo, ale co když ne a zápisové lístky se vrací do pěti dnů…Je to dilema, ale vyjít by to mohlo… Každopádně moooc držím palečky, ať to vyjde!

LienLien
1.5.2011 v 9:52:07

Zavo, tak to mě mrzí, ale už to tak v životě bývá, člověk chce zrovna to, co nemá :-(
Ale myslím, že šance je, jestli si každý podává tři přihlášky, možná to ještě vyjde.
Tak držím palce, aby byl nakonec spokojený, i kdyby to bylo jinde.

PadméPadmé
30.4.2011 v 19:18:27

Zavo, však ony to dva úspěchy jsou :-). I když se to možná teď tak nejeví.
Je to prostě dáno tím, kam by si Tvůj syn přál jít. Chápu ho, vnímala bych to asi dost podobně – když dostanu něco, o co jsem nestála, taky z toho nebudu odvázaná ;-). A když se mi splní, co si přeji, óóó, to je radosti :-).

Třeba Vám to zrovna na to odvolání vyjde :-).

Pohyb dětí je určitě velký, např. u nás řekli, že je to +-15 dětí a to jsme proti Vám malé město.

Tak “tfuj, tfuj, tfuj“ … trochu toho štěstíčka :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

ZavaZava
30.4.2011 v 18:17:39

Já vím, Padmé, mě se ten systém taky nelíbí. Rokujem o tom doma už pěkných pár dní. Na techniku hned v pondělí volám, tu blokovat nebudem, ale dáme zápisový list na Křenovou a budem doufat, i když si myslíme, že to nevyjde… Takže asi nakonec blokujem akorát tu, kam půjde.

Spíš mi šlo o to, že ačkoli za normálních okolností bychom se radovali z úspěchu (a byly dva), takhle při jednom nepřijetí ze tří “pokusů“ se spíš neradujem… To mi přijde smutné a možná i nevýchovné:-)

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

PadméPadmé
30.4.2011 v 12:43:29

Zavo, u nás je to také tak – některým školám stačí vysvědčení, někde k tomu chtějí hodnocení učitele či doporučení ředitele ZŠ – a někde se dělají přijímačky, můj klouček na to gymnázium taky dělal SCIO testy – český jazyk, matematika, obecné studijní předpoklady (OSP) a musím říct, že to bylo opravdu těžký (na můj vkus až příliš).

Já Ti nevím, myslím si, že ty tři přihlášky jsou až moc, on je v tom pak asi pěkný zmatek – mám na mysli po přijímačkách. V reálu pak dochází k tomu, že jsou na jedné straně nepřijaté děti a přitom škola nemá plně obsazenou třídu na straně druhé. Tuším, že ani školám se tohle moc nezamlouvá.
Nás taky poprosili, abychom se všichni dostavili v pondělí 2. 5. do školy – převzít si osobně “rozhodnutí o přijetí“ a nahlásili, zda dítě opravdu nastoupí.
Chtějí ihned využít uvolněná místa pro další děti v pořadí.

Zkus to vzít z jiného úhlu pohledu – Tvůj syn má dvě možnosti – tedy dvě “přijetí“ – a teď budete podávat odvolání na tu třetí školu – takže vlastně budete “blokovat“ dvě místa na dvou školách, dokud se nevyřídí odvolání.

Každopádně bych Vám přála, aby se syn dostal tam, kam si on sám přeje a kam ho to nejvíc táhne. Tak hodně štěstí :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist