Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Vozík za kolo pro malé dítěVozík za kolo pro malé dítě
ctenarka
23.4.2011 v 7:14:13

Co si myslíte o vozících za kolo pro malé děti.

Třeba o tomhle: http://www.sportmall.cz/vozik-za-kolo-westige-baby-trailer-cross-blue-grey-black-2011/d-85351-c-984/

Občas o něm přemýšlím. Mohla bych se pak s malou dostat častěji na kolo. Otázka zní, jestli to ovšem není zas až moc riskantní. Hlavně kamioňáci nebývají moc ohleduplní. Oni vlastně ani pokaždé nemůžou, protože jsou plně naložení. Ale občas nějaký ten naschvál dělají. Používáte někdo takové vozítko?

Stránky: [1]
Anonym
26.4.2011 v 9:40:15

No, v našem Mat.centru je právě ten Croozer Kid pro půjčování a musím říct, že jak vysvitne slunce, tak je pořád u někoho. Je hodně oblíbený, ale u nás jsou cyklostezky téměř od Brandýsa až do Lysý, takže je kde jezdit. Do normálního provozu bych si to nelajsla.
Jo a my k němu máme velkou reflexní vlajku, taže i za plotem je vidět, že něco jede. A některé mamky jej používají jako větší kočárek, třeba když mají dvě podobně staré děti a mám pocit že jdou dokoupit i lyžiny – což je super na zimu.

ctenarka
25.4.2011 v 7:09:21

Děkuji za reakce. Já jsem taky hodně váhala kvůli tomu, že je to asi dost riskantní, dítě dýchá zplodiny a navíc aby tam nebylo horko. Ale je pravda, že Terezce už jsou dva roky. Možná pořídím tu sedačku na kolo. Uvidíme…

Ale děkuji za reakce. :-)

Anonym
24.4.2011 v 22:45:00

Ctenarko, jak pročítám reakce, budu první pozotivní.
Měli jsme na dovču půjčený vozík, jen o několik kategorií výš – Charriott. Mladšímu synovi bylo přes půl roku, byla v něm vložka na mimi a super! On spokojený, skoro vše v něm prospal. Za kolem se veze dobře, člověk musí dávat pozor, že je širší, ale jinak OK. Staršího syna jsme měli na sedačce.
Jezdili jsme cyklostezky nebo málo frekventované silnice, někam mezi kamiony bych si netroufla s dětmi nikdy.
Teď už starší jezdí sám, nejsme příznivci vodicí tyče, neoslnila nás, radši přizpůsobéme trasu. Mladší se vozí na sedačce.
Dvoji kamarádi ho teď kupovali, Croozer, za kolo nebo na brusle, je super i na procházky do terénu.
Souhlasím, jak někdo psal o půjčení, další kamarádi ho koupili, ale malá v něm nechtěla být, plakala. Vyzkoušejte a uvidíš.
Lenka

Anonym
24.4.2011 v 11:08:15

jo a jak píše bamiska, ta sedačka mi přijde lepší, dítě je tam dobře připoutané a máš jej hned u sebe, není problém odhadnout vzdálenost při přejíždění csty atd..
jen když usne, není to úplně fajn, ale záleží, jak daleko jezdíte
markittka.p

Anonym
24.4.2011 v 11:03:55

Za sebe – ten vozík se mi vůbec nelíbí, nenadchnul mne. Občas do něj někomu nahlédnu a leží tam skoro vždy spící, zkroucené, zpocené, úplně mokré a červené dítě.
jinak myslím, že když to někdo veze na kole za sebou, musí dávat sakra majzla, aby se něco nestalo, a já bych byla nervózní vézt takové malé dítě vzadu a nevidět na něj. Kdysi se mi stalo, že otec blbec mi přejel těsně před autem po přechodu na kole – to si člověk řekne jenom, že je to magor, ale když se za ním objevil ještě ten vozíček, který přes živý plot okolo cesty ani nebyl předtím vidět (když je tak nízko u země), je to fakt na facku. Kdybych tam nejela já, ale třeba nějaký nedočkavý řidič s pořádným odpichem, měl by taťka vozík na placku aji s děckem.
Občas syna vozím na vodící tyči za sebou, musím teda taky dávat majzla jak blázen, ale přeci jenom, kluk už má skoro šest a jezdit umí i sám.
Když jsem měla dítě menší a chtěla sportovat, vozila jsem ho v kočáru po cyklostezce a jezdila na in-linech.
Markittka.P

bamiskabamiska
23.4.2011 v 19:54:20

ted mějak tápu jak máš holčinu velkou ale já si myslím že už by v pohodě zvládla na sedačku na kolo…..zrovna dneska jsem koupili nosič aby se mohla přidělat sedačka….malému je 14 měsíců a zítra vyrazíme na první jízdu…

LussyLussy
23.4.2011 v 10:24:20

Tak já o koupi vozíku nikdy ani neuvažovala, ale názor mám stejný jako Peťka.
A taky podle mě záleží na dítěti – třeba naši Lucy si absolutně neumím představit, že by tam byla, řvala by jak tur.
Zrovna minulý týden jsem v obchodě s kolama viděla ceduli, že mimo jiný půjčují i tyhle vozíky (asi 200,- na den). Možná by stálo za to zkusit si ho někde půjčit a zjistit, jak by se ti s ním vůbec jezdilo a jak se tam líbí Terče a pak se rozhodni. Sice je ten vozík hodně zlevněný, ale přece jenom je to dost velká investice na to, abys s ním párkrát vyjela a pak ho někam odložila s tím že se neosvědčil:-)

PeťkaPeťka
23.4.2011 v 9:06:04

Osobně jsem nad tím kdysi taky uvažovala, ale vadí mi to, že pokud se bude jezdit po běžné komunikaci, dítě jen pasivně sedí a čichá všechen ten bordel z aut. :-(
Všechno se drží právě při zemi. Možná tak jezdit s tím někde v horách. :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist