Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Měli bychom brát děti do cirkusu se zvířaty?Měli bychom brát děti do cirkusu se zvířaty?
Anonym
18.4.2011 v 14:30:56

Rád bych se zeptal, co si myslíte o tomto problému, viz článek na webu Cirkusů bez zvířat.

Chodíte s dětmi do cirkusu?

Stránky: [1] 2 3
radka2
30.4.2013 v 21:15:57

znovu NE, nechodím.

nuninka
30.4.2013 v 20:06:56

Musím přiznat, že jsem v cirkuse nikdy nebyla.Ani jako malá, ani teď. Děti taky ne. Takže nedokáži posoudit zda ano či ne.

HanzliciHanzlici
30.4.2013 v 16:23:58

Jedno kafe pro příznivce tancujících slonů. Silné? Slabé?

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=778325#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-1

HanzliciHanzlici
8.2.2013 v 10:08:40

ano, jsou organizace, které se tím zabývají. Oficiální orgány typu krajská veterina se tím nemají důvod zabývat, protože když tam přijdou, zvířata mají vodu a jídlo a uklizenou klec, tak za co by je popotahovali? A neziskovky (a jiná sdružení) zase nemají tu moc jim cokoli přikazovat. Tak zřejmě proto se s tím “nic nedělá“. A opět platí staré známé, kde je poptávka, tam je nabídka.

Anonym
8.2.2013 v 9:26:38

Jen mi přijde divný, že s tim teda nikdo nic nedělá, pokud se to děje a cirkusy jsou pořád plný lidí…

ale dělá, organizací co se tím zabývají je plno. zkus si dát do gůglu cirkus týrání a vejede to spousta odkazů.
radka2

HanzliciHanzlici
8.2.2013 v 8:41:58

Peťko, naprostá pravda, že to je o lidech.
Nicméně… tygr patří do indické džungle, zrovna tak slon. Medvěd má běhat v lesích a né jezdit na kole a td. Rozhodně není normální nutit slona sedět na zadku a zvedat přední nahoru (to se neděje pokud vím ani v ZOO)- rozhodně když už, tak ho to NELZE naučit za piškůtek jako pudla. A představovat tohle dětem jako normální, fajn a ještě ke všemu zábavné, to je teda podle mě vrchol. Myslím, že při té tragédii s tygrem konečně děti viděli tu zvířecí přirozenost. Tygr není žádné roztomilé zviřátko skákající přes obruče. Je to šelma, která má nějakou svou důstojnost, ve své podstatě je to on, kdo ve svém životě určuje běh věcí, teritorium a kdo je tady pánem. V cirkuse ho nutí k opaku a rozhodně ho k tomu přátelsky neprosí. A jestli má ta zvířata jejich cvičitel rád (neříkám, že nemá), tak ale pořád dělá něco PROTI těm zvířatům………prostě všechno špatně. Viděli jste někdy, jak jsou nádherná cirkusová představení bez zvířat? Nebo se zvířaty, např. koňmi (voltiž) – tam není nic, co by jim škodilo, i když je fakt, že kůň potřebuje ve volném čase výběh, který mu cirkus není schopen umožnit… ale pořád je to o tom, že je to zvíře, které je schopné s člověkem spolupracovat a nějak se s ním “domluvit“. Což u slona, tygra, velblouda, lva apod. prostě říct nejde.

PeťkaPeťka
7.2.2013 v 23:10:14

Je to už opravdu hodně dávno, ale jednoho člověka od cirkusu jsem znala. Ten miloval zvířata víc než sám sebe, jeho zvířata žrala pomalu lepší stravu než on, pustil by je i do své postele a sám spal na zemi.
Je to určitě o lidech, ne všude se zachází se zvířaty zle.

TeruTeru
7.2.2013 v 21:54:20

Nerozumim Radko. Ty jsi proti všem cirkusům bez výjimky, viděla jsi týrání velbloudů a dál to nechceš komentovat? Všichni ostatní viděli videa, nebo slyšeli od někoho, co se tam možná děje, nebo jim to prostředí pro zvířata přijde prostě primárně špatný. Ty jsi to viděla na vlastní oči a co? Udělala jsi s tím něco, nebo ses bála? Fakt nevim, co si o tom mam myslet, když to nechceš dál komentovat. Nebo jsi viděla v cirkuse, že je bičujou při představení? Já si teda nic takovýho nepamatuju, ale samozřejmě nevylučuju, že se to někde děje. Jen mi přijde divný, že s tim teda nikdo nic nedělá, pokud se to děje a cirkusy jsou pořád plný lidí.

radka2
7.2.2013 v 19:01:32

bez komentáře:-)

TeruTeru
7.2.2013 v 18:46:27

Tys viděla, jak je bičujou? A nahlásila jsi to někde? Jak to dopadlo? Přišla na ně kontrola?
To bych asi nedala, kdybych to viděla na vlastní oči. Pořád si sice myslím, že je tohle výjimka, ale asi bych si je pěkně podala, kdybych něco takovýho zažila sama.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist