Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » výpověď ve zkušební doběvýpověď ve zkušební době
Anonym
4.4.2011 v 18:12:29

Do 20.3.2011 vč až do 9 00 hod jsem pracoval na určité provozovně,svědky byli hoteloví hosté.Odjeli sme ten den domů s tím,že se hotel na 3 týdny uzavírá a nastoupíme 18.3.Podotýkám,že jsme pracovili cca 370 hod.měsíčně.28.3.2011 jsem podal výpověď dohodou ve zkušební době k 31.3.2011.29.3.2011 mi zaměstnavatel poslal výpověď ve zkušební době s tím,že jsem 20.3.2011 odmítl v 8hod 32 min převzít osobně výpvěď dohodou,kterou mi měla předat brigádnice před svědkem nějakou paní s podpisem.Na výpovědi je navíc uvedeno místo,kde jsem to měl převzít.Prokazatelně jsem byl 160 km daleko.Jak se bránit před antidatovanou výpovědí navíc podepsanou falešným svědkem,kteráho ani neznám .

Stránky: [1]
radka2
6.4.2011 v 21:26:42

no nevím, ale 3 dny už dávno neplatí. abych pravdu řekla, nevím, o co jde, on nechce dělat dal výpověď, oni ho nechcou, dali ,u výpověď…

danasidanasi
6.4.2011 v 17:04:09

Nevím, zda dobře chápu. Ale asi se jedná o evidenci na úřadu práce. Jelikož na úp se musí nahlásit do 3(jestli se nepletu) dnů od ukončení pracovního poměru. A pokud mu antidatovali smlouvu místo k poslednímu v měsíci na 20. 3., pak prošvihl termín zápisu na úp a tím pádem asi toto anonym řeší.

…být neskonale šťastný

ctenarka
5.4.2011 v 9:01:29

Tak nevím. Když jde o nějakou OBZP, tak to se počítá na celé měsíce. Pokud se po 31. 3. zaregistruje na ÚP v průběhu měsíce, tak by mu také žádný nedoplatek neměl vzniknout. Pokud se to tedy zase neměnilo, tak přece nemusí člověk letět hned druhý den na pracák, ale bere se to dle celých kalendářních měsíců. Jde o zrušení pracovního poměru ve zkušební době, takže to nemá s porušením pracovní kázně nic extra společného. To by byla výpověď pro porušení pracovní kázně. Vlastně ani nevím, jestli to má nějaký vliv na případnou podporu. Je otázka, jestli to tak ovšem bude brát paní na pracáku.

Já bych na místě zaměstnance šla za zaměstnavatelem s tím, že ty dvě hodiny co jsem oddělala toho dvacátého oželím, ale chci, aby tu výpověď přepsal tak, aby jsem to prostě v té době převzala. Protože jak to chce řešit? Letět k soudu kvůli dvoum hodinám? V té době od dvacátého přece stejně nepracoval. Nejspíš by měl neplacené volno a to se nedopočítává (alespoň myslím, že to tak bylo, pokud ne, tak mě opravte). Dopočítává se zdravotní pojištění jenom u neomluvené absenci a tato částka se strhává zaměstnanci z platu.

No nevím, ale letět k soudu kvůli nějakému podpisu, což se dá ještě domluvit, aby to zaměstnavatel změnil, mi přijde na hlavu. A o ty dvě hodiny nikdo nezchudne. Soud bude stát daleko víc.

Pokud tedy nejde zaměstnavateli o to vás nějak poškodit. Pak byste měl podat spíš trestní oznámení na podvod nebo se poraďte s právníkem. Ale to je otázka jiná.

Anonym
5.4.2011 v 8:54:07

A v té výpovědi od zaměstnavatele to máte ke kterému datu? 20. 3. nebo 29. 3. ???

Anonym
5.4.2011 v 8:49:37

Já jsem to pochopila tak, že pán přinesl výpověď, která ale byla daná až k datu o 3 dny později. Toho využil zaměstnavatel a den poté mu doručil výpověď on, aby byl rychlejší. Co se nelíbí pánovi je asi to, že je tam snad uvedeno, že si výpověď odmítl převzít osobně v dřívějším termínu.
Stoprocentní radu ale já nemám …
Snad jen to, že pokud dá zaměstnavatel neplatnou výpověď, což by možná šlo takto chápat, když jsou v ní nepravdivé údaje, které by Vás mohly poškodit, bere se to jako by jste byl furt zaměstnaný a zaměstnavatel by to měl zaměstnanci nahradit (naopak to platí taky). – radši bych se o tomto, jestli je to v takovém případě možné, ještě poradila s právníkem

ctenarka
5.4.2011 v 8:49:13

Tak vy jste chtěl odejít ve zkušební době. Váš zaměstnavatel vás taky nechtěl. Vlastně jste ani nepracoval, protože byl hotel zavřený. Tak kde máte problém? Zaplacené to také přece nebudete mít. Pracovní poměr končí ve zkušební době. Nějaká výpověď ve zkušební době neexistuje. A jestli vám jde o nějaký podpis kohosi, tak co vám na tom tak záleží? Jste tím nějak tratný, když jste stejně nepracoval?

Jinak pokud se vám na tom něco nelíbí, tak byste to měl napadnout u soudu. Ale nechápu, proč si dělat takové starosti, když se vám podle toho, co jste napsal, neděje nic tak strašného. Pracovní poměr končí, nějaké štráchy a co? Najděte si jinou práci.

Anonym
5.4.2011 v 7:50:55

nějak zmatená data, ne? výpověď dohodou neexistuje. buď jste dostal výpověď, což ve zkušební době může být bez uvedení důvodu a klidně na hodinu, nebo jste ji sám dal, nebo jste se vzájemně dohodli. radka2

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist