Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Inkontinence moči u staré babičkyInkontinence moči u staré babičky
Anonym
30.3.2011 v 14:40:40

Dobrý den všem,nevím,zda jsem ve správné poradně-ale zkusím to.Potřebovala bych poradit s mojí starou babičkou.Trpí močovou inkontinencí a moje maminka,která se o ní stará,je už zoufalá.Babička má od lékařky předepsané na poukaz vložky,ale na tři měsíce má myslím jedno nebo dvoje balení,nevím to přesně a pokud ho spotřebuje,musí si vše hradit sama.Myslím,že nemusím psát,kolik taková záležitost asi stojí že?Nevíte někdo,zda třeba některá pojišťovna je v tomhle výhodná?Maminka jí to nestačí kupovat,tak přemýšlím,jak to vyřešit.Nemáte někdo s tímto zkušenosti?Děkuji moc,přeji pěkný den,Lenka.

Stránky: [1]
Martaaa
8.9.2016 v 14:37:04

Bohužel s tímhle nemám zatím žádnou zkušenost, ale v návaznosti na ty vzorky zdarma, tak jestli si dobře vzpomínám, tak Tena nabízí vzorky zdarma na svém webu, tak alespoň něco :).

JežečekJežeček
14.4.2014 v 0:51:52

Je babička ještě mobilní, nebo ležící? *

Emulinka
13.4.2014 v 20:48:22

Zatím jsem se s tím nesetkala, že by nějaká pojišťovna proplácela kompletně inkontinenční vložky, takže v tomto směru asi nemůžu dostatečně poradit, nicméně je dobré se kouknout na internetu případně se zeptat v lékárnách, v některých lepších to také nabízejí, na vzorky. Spousta firem na internetu nabízí vzorky vložek zdarma, v lékárnách také, takže na tom by se dalo něco ušetřit. Jinak může maminka zkusit koupit babičce dýňové tablety, já je brala v těhotenství a po porodu, když jsem s inkontinencí také měla problémy a moc mi pomohly, ale samozřejmě je otázka, zda budou fungovat i v případě vaší babičky, ale za zkoušku člověk asi nic nedá.

LussyLussy
30.3.2011 v 20:57:06

lenko,
moje babička je u Metal Aliance a používá jen ink. vložky a má jich dost, dokonce mi je jednou nabízela, jeslti je nechci místo menstruačních :-).
Nevím jestli to záleží na lékaři nebo jsou na to tabulky, ale babička (82 let)řekla prostě u obvoďáka, že v noci a někdy přes den neudrží moč a on jí je píše. Jestli si to dobře pamatuju, má 4 balení po 20 ks na měsíc.

zuzina
30.3.2011 v 15:54:06

Lenko o pojišťovnách nevím ,jestli je v tomto nějaká výhodnější.Nicméně chybí mi tu informace o celkovém stavu babičky.Jestli jde jen o únik moči,nebo trvalou inkontinenci,moči nebo i stolice,jestli je babička chodící nebo ležící.Vše záleží na celkovém zdravotním stavu,příčině/nějaké neurologické postižení,urologické,věk přidružené choroby,léky které užívá atd/…pitný režim je třeba dodržovat i za cenu zvýšené péče a spíš tak na okraj,pojišťovny mají většinou svoje tabulky a když se do nich někdo nevleze tak prostě … :-(

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist