Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Kdy na kolo-odrážedloKdy na kolo-odrážedlo
breberunda
25.3.2011 v 8:41:35

Dobrý den. Ahoj všem.
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Přemýšlíme jaký dárek vybrat a koupit našemu dvouletému synovi.
Prarodiče i manžel chtějí koupit kolo, spíš kolo-odrážedlo. Ne to plastové odrážedlo, motorku apod., ale kolo s malými kolečky po stranách, bez šlapátek ( až se naučí, přidělají se). Jediná já mám názor, že takové ,,kolo,, patří dětem od 3 let, kdy mají víc rozvinutou motoriku, držení těla atd. Náš syn je 94 cm vysoký a váží 16 kg, takže pro nás odrážedla motorky nejsou – jsou moc malá a úzká.

Ráda bych slyšela Váš názor, jestli se tomu bráním zbytečně a synova motorika to zvládne, nebo se bojím a bráním oprávněně.

Prarodiče vybrali kolo-odrážedlo za 4000 kč, není to zbytečně drahé?? Nebo chtějí koupit trampolínu!!

Děkuji za Váš názor.Lucie

Matka skoro 2 letého chlapce Zdenečka.

Stránky: [1]
breberunda
5.4.2011 v 20:32:42

Děkuji všem dámám za vyjádření, vše jsem důkladně pročetla a zamyslela se nad každým vyjádřením.

Děti se rychle učí. Koupili jsme nakonec kolo s pomocnými kolečky, snížili jsme sedátko, snad brzy přijde na to, že má šlapat dopředu, ne dozadu :-)) Teď odpočítáváme dny do narozenin, moc se těší.

Ještě jednou děkuji a přeji krásný den Lucie

Matka skoro 2 letého chlapce Zdenečka.

Anonym
5.4.2011 v 12:09:48

Dobrý den, odrážedlo i trampolína jsou super dárky. My koupili odrážedlo k druhým narozeninám. Mrňous ještě nedosáhl pořádně na zem. Po dvou měsících se vytáhl,a přestože dosáhl jen špičkama, ujel tři kilometry skoro napoprvé. Původně jsem chtěla jet jen kousek kolem domu, ale moc se mu to líbilo. Po odpoledním spánku nechtěl nic jiného než vyrazit znovu. A světe div se, zvládnul tuto trasu bez problémů. Odrážedla jsou určená pro děti 2-5 let. I když děti už mají kolo, sáhnou znovu po odrážedle. A navíc, líp se učí jezdit na kole. Nepotřebují přídavná kolečka. Kolo koupíme ke třetím narozeninám.
Odrážedlo jsme vybírali na internetu. Je třeba dát pozor, aby bylo do 4 kg, mělo nastavitelnou sedačku, event. řidítka. Určitě bych nekupovala s plastovými koly.
Trampolínu jsme právě objednali. Někde jsem našla článek o tom, jak je pro malé děti dobrá. Zlepší koordinaci těla a pomáhá i při učení. Využijeme ji celá rodina.
Myslím, že je jedno co koupíte. Vždy to bude dobrá volba. Hezký den

Raduza79
28.3.2011 v 23:46:07

Ahojky, je to určitě individuální, ale já můžu postup odrážedlo – kolo doporučit. Ačkoliv syn se bezhlavě nehrne do všech sportů, které mu servíruji a jako pravý beran je dost tvrdohlavý. Odrážedlo dostal ve dvou letech a dvou měsících. Vybírala jsem podle výšky sedátka a hmotnosti. Odrážedlo se dětem určitě mnohem lépe ovládá, než odstrojené kolo (bez šlapek), rozdíl asi 4 kg v hmotnosti je dost.
Než se naučil jezdit, nechodili jsme daleko, ale od začátku dostal helmu a rukavičky, takže motivace dobrá. Později zjistil, že je opravdu rychlejší než pěšky, takže jezdil skoro pořád. Druhou sezonu jsem už mohla jet s ním na kole (i když jsem spíš pomalu vanglovala, než jela) na hřiště nebo do parku a zvládal to krásně. Když dostal kolo, nechala jsem mu ho i s kolečky, a po několika jízdách, když se kvůli nim někde zaseknul, kolo prostě odmítal. Takže letos jsem ho odzimovala už bez koleček, a trénujeme celkem bez problémů. Jen musí ještě “zjistit“, že jede sám, a není třeba, abych ho jistila. Velká motivace je u nás kamarád, který je na kole teď už rychlejší, než syn na odrážedle.
Takže u nás mělo odrážedlo velký úspěch, můžeme chodit na delší procházky, vezmu ho třeba i do vlaku, když jedeme na výlet. Jen poznámka – koupila jsem ho asi za 1000 Kč, vyšší cena rozhodně nezajistí, že se dítěti bude víc líbit :-)
R.

Třicet už mi bylo, mám 4 letého syna a černého psa :-)

Leenca
25.3.2011 v 21:43:06

Ahoj,
s tím odrážedlem je to individuální, pokud dítě “bere“ motorka a tyto dětské typy odrážedel, myslím, že bude nadšený. Syn kamarádů na něm drandí od necelých 2let, musí se vybrat, aby bylo od 2let, mělo možnost posunovat sedátko, řidítka… Krásně se naučil držet rovnováhu a přechod na kolo u něj proběhl skoro bez postranních koleček, jezdil už ve 3 letech sám.
U nás syny odrážedla moc nebrala… Starší (5) dostal ke 2. naroz. kolo. Mně to přišlo brzy, nicméně on nadšený, s kolečkama se naučil jezdit poměrně brzy a bez koleček docela taky.
Mladší (2) má motorku plastovou, uvažovali jsme o odrážedle, ale jeho to nijak moc neber, tak myslím, že zatím ne.
Taky jsme zkoušeli odmontovat řetěz a střed z kola, jde to, ale není to úplně ono, ta nejmenší odrážedla jsou ještě nižší než kolo 12.
Trampolína mi přijde super, bohužel nemáme zahradu a u prarodičů nejsme tolik… Oba synové skáčou moc rádi.

LussyLussy
25.3.2011 v 17:20:11

Ahoj Lucie,
mám dceru Lucinku, které budou v květnu 3 roky a odrážedlo jí vůbec nebere, po těch druhých narozeninách jí to už začalo jít, ale vydrží pár minut. Zato dostala od prarodičů k druhým narozkám právě trampolínu a celé léto z ní neslezla. Teď už hučí,ať jí zase vytáhneme. Ale chce to tu pořádnou, s ochrannou sítí.
A to kolo-odrážedlo. Dcera si to zkusila na návštěvě, a to kolo mi přišlo dost těžký a styl byl taky jiný než na klasickém odrážedle. I řidítka byla dost těžká.
Ale kamarádka sehnala pro chlapečka úplně maličké kolo-odrážedlo, je velké (spíš malé) jako ta motorka a dá se tomu zvednout sedačka, a to myslím je fajn, chlapečkovi byli v prosinci 2 a drandí pěkně.
Jinak se přimlouvám za klasickou tříkolku, malá na ní jezdí jak ďas od podzimu (takže asi od 2,5 let) úplně bez problémů

keenspeedkeenspeed
25.3.2011 v 11:42:05

Ahoj, prckovi jsou teď taky dva roky.P
Před necelým rokem už měl to malé odrážedlo, ale jelikož trošku při chůzi stáčel nožky dovnitř, ortoped “zavelel“ míto odrážedla koupit tříkolku!
Takže tu teď dostane k narozkám – klasickou s řetězem.
Příbuzní chtěli už kupovat malé kolo s kolečkama, ale to mi přijde moc brzo. Prcek měří 86cm a váží 12kg.Takže i ta 3kolka mi přijde vhodnější na ovládání atd.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist